קיצורי דרך טכנאי מחשבים

קיצורי דרך טכנאי מחשבים

כיום כשהמחשב הפך לחלק כל כך מהותי ובלתי נפרד מחיי היום יום שלנו , בין אם בעבודה בבית או בדרכים ,לעיתים אנו נדרשים לבצע מספר פעולות בכדי להגיע למה שבאמת רצינו תוך כדי בזבוז זמן אשר אילו יכולנו לבצעו באופן מקוצר הדבר היה משפר את חווית המשתמש שלנו ומייעל את העבודה שלנו מול המחשב במשרד ,במחשב בבית או אפילו במחשב נייד ברכבת בדרך הביתה.

במדריך זה החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים בנוגע לקיצורי דרך במקלדת הצפויים לשפר ולקצר את העבודה שלכם ואת הזמן שאתם מקדישים לפעולות הפשוטות והטריוויאליות.

בעבר אמנם קיצורי דרך במקלדת היתה נחלתם של מקצועני המחשבים , הגיקים,טכנאי מחשבים,מתכנתים בוני אתרים וכדומה אך היום הוא נחלת כולם .

במדריך זה נספר לכם על הקיצורים שכולכם חייבים להכיר.

Ctrl + C  או   Ctrl + Insert

קיצור דרך זה משמש בשביל לבצע את פעולת ה”העתק” מבלי צורך בללחוץ כפתור ימני על העכבר ואז הדבק.

Ctrl + X

בדומה לקיצור דרך העתקה , צירוף זה ישמש אתכם לביצוע גזירה של קטע הטקסט שסימנתם.

Ctrl + V or Shift + Insert

אם כבר למדנו איך להעתיק טסקט באמצעות מקשי המקלדת כעת לצורך הדבקת הטקסט במסמך נלחץ על הצירוף הנ”ל ובכך נבצע הדבת הטקסט למסמך בצורה קלה ונוחה.

Ctrl + Z and Ctrl + Y

למי לא קרה שהוא מחק בטעות חלק מהטקסט או שינה דבר מה בטעות במסמך? קיצור דרך זה יציל אתכם . הצירוף CTRL +Z  יבטל את הפעולה האחרונה שביצעתם במסמך כאשר ניתן ללחוץ מספר פעמים על הצירוף ולחזורר אחורנית מספר פעולות . צירוף המקשים השני CTRL Y משמש לחזרה קדימה במקרה ובצעתם חזרה אחורה והתחרטתם , אל דאגה ניתן להחזיר בחזרה.

Ctrl + F

קיצור מקשים זה הוא אחד הנפוצים. הוא משמש לביצוע חיפוש בתוך התוכן במסמך ואפילו באתרי אינטרנט ,דפדפנים ותוכנות מייל למשל. כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ את צמד המקשים ולרשום מה אנו מחפשים .

Alt + Tab or Ctrl + Tab

ALT + TAB   הוא בטוח הצירוף המוקר ביותר ומשמש אותנו לעבור בין חלונות שונים שפתוחים ברגע זה במערכת. הצירוף השני נפוץ הרבה פחות אבל מאוד מאוד שימושי והוא משמש למעבר בין לשוניות שונות בתוך התוכנית בה אנחנו נמצאים. לדוגמא מעבר בין טאבים ,לשוניות,בדפדפן האינטרנט.

Ctrl + Back space and Ctrl + Left or Right arrow

צירופים אלה משמשים לסימון של מילים או חלקי מילים לצורך ביצוע פעולות כגון הדבקה גזירה מחיקה ועוד.

Ctrl + S

נו את זה אתם בטח מכירים , משמש אותנו לשמור את המסמך או העמוד בו אנחנו נמצאים.

Ctrl + O

צירוף זה משמש לצורך פתיחת מסמך בתוכנה בה אנו נמצאים כרגע.

Ctrl + P

צמד מקשים זה משמש לביצוע פעולת הדפסה ישירה מבלי פתיחת דיאלו המדפסת.מומלץ לבדוק שאתם לא מבצעים הדפסה למסך מאוד ארוך בטעות מבלי שתזדקקו לו באמת שכן לא ניתן לבחור מקטע מסוים להדפסה בצורה זו.

זהו לבינתיים , במידה ויש לכם עוד קיצורים שלדעתכם חשוב שנוסיף לעמוד זה שלחו פניה לטכנאי מחשבים ,ספרו לנו ואולי נוסיף …