בניית אתר אינטרנט – יש צורך בטכנאי מחשבים?

כפי שכולנו וודאי שמנו כבר לב – עולם האינטרנט הולך ותופס מקום נרחב ונכבד יותר ויותר בחיים של כולנו, ובעולם בכלל. כמעט כל דבר עושים כיום דרך האינטרנט, כאשר לא רחוק היום בו כלל לא נוכל לדמיין ולזכור כיצד נראו החיים שלנו בעידן שלפני כניסתה של הרשת לחיינו.

כך, בניית אתר אינטרנט הינה כיום פעולה בסיסית ביותר, אותה עושים מיליוני אנשים מכל רחבי העולם. חלקם עושים זאת באמצעות שכירת חברה מקצועית המתמחה בבניית אתרי אינטרנט, בעוד חלקם בונים אתר אינטרנט בעצמם (בקוד סגור או פתוח).

עבור מישהו המעוניין להקים אתר אינטרנט ואינו ממש מבין בתחום – האם קיים צורך מהותי בטכנאי מחשבים או מתכנת אתרים כזה או אחר על מנת להקים את האתר?

 

תכנות בסיסי, דפי נחיתה, קוד פתוח ועוד – בניית אתר אינטרנט באופן פשוט ונוח

באופן כללי, לא מזיק אם יש טכנאי מחשבים או מישהו המבין באתרי אינטרנט, בעת בניית אתר אינטרנט כזה או אחר. כמובן שהמלאכה תהפוך להיות הרבה יותר פשוטה וקלה במידה וטכנאי מחשבים יסייע לכם בה, אך בפועל ניתן לבנות אתר אינטרנט גם בכוחות עצמכם, במידה ויש לכם מספיק זמן וסבלנות על מנת להתעמק וללמוד מעט את התחום.

 

את מרבית המידע בדבר בניית אתר אינטרנט ניקח, איך לא, מהאינטרנט עצמו. ניתן למצוא כיום בקלות אתרים רבים ושונים המסבירים את כל השלבים והתהליכים שיש לעבור בעת בניית אתר אינטרנט, על מנת לעשות זאת כמו שצריך ולהעלות אתר איכותי ואסתטי לאוויר. כמובן שעבור מי שאינו מבין כלל בעולם זה ואינו מחזיק בידע כלשהו בתכנות או הכרה של שפות תכנות כאלו ואחרות, עבודה עם קוד פתוח היא הדרך ללכת בה. ניתן כיום להקים בקלות ובמהירות אתרי אינטרנט מרשימים ואסתטיים באמצעות שימוש בקוד פתוח כזה או אחר.

מלבד לקוד בו נעשה שימוש, כדאי להכיר כל מיני מושגי מפתח בעולם אתרי האינטרנט, כך שנוכל ליישם ולהכניס מאפיינים כאלו ואחרים לאתר, מאפיינים אשר יהפכו אותו לאיכותי ואסתטי מצד אחד, וליעיל וקל יותר לקידום במנועי החיפוש השונים מצד שני. בין היתר, כדאי וחשוב להכיר מושגים בסיסיים כמו תגיות, דפי נחיתה, קישורים פנימיים, שם דומיין ועוד. כל אחד ממושגים אלו (כמו גם עשרות נוספים) הוא חשוב מאוד לאתר שאתם בונים, בעיקר אם אתם מעוניינים שזה יהיה אתר מוצלח, בעל חזות מקצועית ופוטנציאל קידום טוב בגוגל.

 

בסופו של דבר, שימוש בטכנאי מחשבים או איש מקצוע כזה או אחר מהתחום יכול מאוד לעזור, לקדם אתכם ולהביא להשלמתו של האתר בפרק זמן קצר במיוחד, אך אין זה חובה, עבור מי שאינו מעוניין להוציא עוד כסף ומחזיק באפשרותו את הזמן והסבלנות ללמוד מעט את התחום בעצמו.