כל מה שכדאי לדעת על בחירת בעלי מקצוע לתיקון מחשבים / טכנאי מחשבים

כל מה שכדאי לדעת על בחירת בעלי מקצוע לתיקון מחשבים

כל מי שבבעלותו מחשב, יודע בוודאי כמה מתסכלת ההתמודדות עם מחשב מקולקל או מקרטע. זוהי הסיבה שחשוב מאוד לבחורבעלי מקצוע בתחום תיקון המחשבים (טכנאי מחשבים) בחוכמה ובזהירות, על מנת להיות בטוחים שתקבלו את השירות הטוב והמקצועי ביותר שאפשר. אז איך בוחרים בעלי מקצוע בתחום תיקון המחשבים? הכל בהמשך הכתבה!

שיפוצים של מחשבים – לא פשוט כפי שחשבתם!

למרות שלמשתמש הפשוט, נראה כי המחשב סתם “נתקע” או קרס, המקצועיות של בעלי מקצוע בתחום המחשבים אינה נמדדת ביכולת לפתור את הבעיה, אלא ביכולת לזהות אותה היטב, לספק לה מענה שימנע את חזרתה. לא נדיר לפגוש בעלי מקצוע “חאפרים” בתחום המחשבים, אשר מנצלים את חוסר הבקיאות של לקוחותיהם, על מנת לבצע על המחשב שלהם שיפוצים שהוא כלל אינו זקוק להם – ובתמורה לתשלום מאוד גבוה, כמובן.

לעומתם, ישנם בעלי מקצוע בתחום המחשבים, אשר אינם מנוסים או בקיאים מספיק בעבודתם, ולכן הם נכשלים במציאת הבעיה, ולכן אתם מוצאים את עצמכם, מביאים את המחשב לסבב חדש של שיפוצים מידי חודש.

נוסף על כל אלה, לא נדירים המקרים שבהם אנשים פונים אל טכנאי מחשבים או כל בעל מקצוע מתחום המחשבים בבקשה לפתרון בעיות, שהן בכלל לא בעיות אמיתיות, וניתן לפתור אותן גם ללא שום השכלה בתחום המחשבים. לכן, אם המחשב שלכם עושה בעיות, חכו כמה דקות לפני שאתם רצים לעשות שיפוצים על המחשב שלכם אצל בעלי מקצוע אלה או אחרים. להלן כמה צעדים פשוטים שאפשר לנקוט בבית, ולפתור על ידי כך הרבה מה”בעיות” שתוקפות אותנו:

  • אם המחשב שלכם מסרב לפעול, נסו לנתק אותו מהחשמל למספר דקות ולחבר אותו מחדש. לעיתים קרובות זה כל מה שצריך!
  • אם מערכת ההפעלה שלכם לא עולה, לפני שפונים אל בעלי מקצוע, כדאי לבדוק שלא שכחתם בטעות דיסקט בכונן, אשר מונע מהמחשב לעלות כסדרו.
  • השתדלו לכבות תמיד את המחשב שלכם דרך מערכת ההפעלה, שבה אתם משתמשים, ולא באמצעות הכפתור.
  • סופות ברקים עלולות לגרום לבעיות מתח במחשב אשר עלולות אף לשרוף אותו. לכן, כדי שלא תזדקקו למיני שיפוצים יקרים, הקפידו לנתק את המחשב מהחשמל במזג האוויר סוער במיוחד.
  • לעיתים המחשב אינו זוכה לאוורור מספק, ודבר זה גורם לו לקרוס. ודאו שאתם מציבים את המחשב במקום מאוורר, והקפידו לפתוח מידי פעם את פנים המחשב, ולשאוב ממנו אבק בזהירות – כדי למנוע אפשרות שהאבק יצטבר ויפגע במחשב.

ואם כל זה לא עוזר, והמחשב שלכם סובל מבעיות בתפקוד – סימן שהגיע הזמן לקחת אותו אל בעלי מקצוע .

איך בוחרים בעלי מקצוע בתחום המחשבים?

  • תמיד ודאו שאותם בעלי מקצוע שאתם פונים אליהם מנוסים בתחום של תיקון מחשבים / טכנאי מחשבים ובעלי ותק רב בכך. כמו כן, לפני שפונים אל בעלי מקצוע תמיד, כדאי לוודא שהם מנוסים בסוג העבודה הספציפי שאתם מזמינים – מפני שתיקון מחשב נישא ואישי אינו דומה לתיקון רשת מחשבים שקרסה , לדוגמא.
  • ודאו שאותם בעלי מקצוע ת טכנאי מחשבים , שאתם יוצרים עימם קשר מציגים בפניכם אופציות של גיבוי, דבר אשר מבטיח שהמידע שמחשבכם יישמר גם אם התיקון ייכשל. דבר זה חשוב מאוד הן מהבחינה האישית, והן כמדד ברמת המקצועיות והשירותיות של בעלי מקצוע בתחום המחשבים.
  • בעלי מקצוע , טכנאי מחשבים , אמינים ואיכותיים ינסו לסייע לכם בטלפון לפני שיבואו לביקור בית. למשל, ברוב המקרים בעלי מקצוע יציעו לכם לנסות את השיטות ל”טיפול עצמי”, אשר רשמנו למעלה – ורק אם שום דבר לא יצליח, הם יבואו לביקור בית. דבר זה מעיד שאותם בעלי מקצוע לא מעוניינים רק לקחת מכם כסף, אל באמת ובתמים רוצים לסייע לכם.