איך לבחור טכנאי מחשבים

איך תבחרו איך תבחרו טכנאי מחשבים שמתאים לכם?

חיפוש אחר אנשי מקצוע הוא לא תמיד חיפוש פשוט וזאת על אף עידן האינטרנט. האינטרנט אמור להפוך את החיפוש לפשוט מאד עבורנו אבל הבעיה היא שהתוצאות שהוא מביא לא תמיד מתאימות לנו. למשל, חיפוש אחר טכנאי מחשבים יכול להעלות תוצאות רבות בחיפוש באינטרנט ואם אנו לא יודעים כיצד לבצע את החיפוש הנכון ומהם הקריטריונים החשובים שיהיו לטכנאי, אנו עלולים להגיע לבעל המקצוע הלא נכון ולהתאכזב מהשירות (ומובן שבנוסף לכך טכנאי שאינו מקצועי דיו או אינו רציני עלול לפגוע במחשב וליצור יותר נזק מתועלת).

כדי לדעת אם הטכנאי מתאים לתת את השירות או אם לא יש לבחון אותו על פי קריטריונים שונים ואת חלקם אפשר לברר באינטרנט ואחרים בשיחת הטלפון הראשונה.

נוחות הגעה אל הטכנאי

אחד השיקולים הראשונים שיש לבחון בבחירת טכנאי מחשבים יהיה שיקול של נוחות הגעה. לרוב, מומלץ לחפש אחר טכנאי שנמצא בסביבת המגורים ולא לחפש באופן כללי אחר טכנאי בכל הארץ. לאחר חיפוש טכנאי בסביבה (למשל טכנאי בחיפה אם אתם מתגוררים בעיר, בסביבתה או עובדים בה), תוכלו לברר מה נוחות ההגעה אליו ואפילו ישנה חניה באזור.

מקצועיות לפני הכל

לצערנו, אנו יכולים למצוא היום אנשי מקצוע שמגדירים את עצמם כמקצועיים אך בפועל אין להם הכשרה מתאימה. לכן, לאחר חיפוש אחר טכנאי מחשבים כדאי מאד להשקיע בשיחה הראשונה ולברר כי איש המקצוע אכן למד את התחום והוא לא מתעסק בו סתם כך. שיחת הטלפון עם בעל המקצוע יכולה לגלות אם הוא מקצועי או לא ולעזור לנו לקבל את ההחלטה אם לגשת אליו או אם לחפש אחר בעל מקצוע אחר.

יחס, אדיבות ויעילות

מידע על הטכנאי יכול להתקבל ממקומות שונים ואחד מהם הוא מהאינטרנט. אפשר לחפש אחר ביקורות או להפך, המלצות, על הטכנאי לפני ההחלטה לגשת אליו. כמו כן, מומלץ מאד לשים לב לשיחה הראשונה עם הטכנאי ובהתאם לכל הרשמים השונים לקבל את ההחלטה אם למסור לידיו את המחשב לתיקון או לא.

זמינות

בשיחת הטלפון הראשונה עם הטכנאי אפשר לברר מהי מידת הזמינות שלו. באפשרותנו לתאר לטכנאי באופן כללי מה הבעיה של המחשב או מה אנו צריכים ממנו (שהרי אם אנו זקוקים להתקנה של תוכנה לא מדובר בבעיה של ממש) ולברר מולו אם הוא זמין לטפל בעניין או לא. במיוחד לאנשים אשר עובדים עם המחשב או זקוקים לו ברמה היום יומית חשוב מאד שהזמינות תהיה גבוהה. אם העבודה לא דחופה ומדובר בטכנאי מחשבים עם המלצות, יכול להיות שכדאי לחכות עד שהוא יהיה זמין לבצע את העבודה, אך אם יש צורך בטיפול דחוף כדאי מאד לברר מתי הוא יכול לבצע את עבודת הטיפול במחשב.