אקולוגיה באינטרנט מפי טכנאי מחשבים

קניות ברשת נוטות להיות ירוקות יותר. תחשבו על זה, במקום להגיע ברכב הפרטי, לתפוס מרחב ומקום ברחבי הסופר/ חנות (דורש תאורה, חשמל, מרחב שאולי מגיע על חשבון הטבע וכד’), לקבל בכל פעם קבלה מנייר, להשתמש בהרבה שקיות ועוד, אתם מזמינים מבלי להזיז את הרכב משמע לא מזהמים את האויר, אתם מקבלים קבלה במייל, אריזת המוצרים צורכת פחות ניילונים, רכב המשלוחים ממילא מסתובב באזור ומחלק משלוחים… הבנתם את הרעיון.

אחד הכלים המשמעותיים הינו טכנאי מחשבים אונליין אשר יכול לסייע בתיקון המחשב שלכם מבלי צורך בהגעה או בהבאת המחשב למעבדת מחשבים או לביתו של טכנאי מחשבים.

אם כבר החלטתם לקנות ברשת, במקום מחנויות הטבע והסופרים, מוצרי אקולוגיה כבר ממתינים לכם באתרים שונים, שמקימיהם החליטו לייסד את אמונתם ולמכור את מוצרים הללו. תוכלו לחפש אותם דרך מנוע חיפוש או להיכנס לאתר שמרכז מספר חנויות המספקות שירות זה ואף להשוות את המחירים ביניהם.

מוצרים ירוקים מגיעים במגוון רב: מערכת לאיסוף מי גשמים, מכונית היברידית, כלים חד פעמיים שמתכלים, חיתולים מתכלים או רב פעמיים, תאורה סולארית, נורות, זרעים אורגניים, פחי קומפוסט, מוצרי נקיון ידידותיים לסביבה, ריהוט, ביגוד ירוק ואפילו שירותי בניה ירוקה.

אין הסכמה על הגדרתו של מוצר ירוק, אך הבעיות במדינת ישראל ידועות לכל. מאגרי מים מתוקים ההולכים ומתדלדלים, מי תהום מזדהמים, איכות אויר לקויה, ריסוס מוגזם על פירות וירקות ועוד. אם כך, האחריות להחליט מהו מוצר ירוק נחה בשלב זה על הקונים, שכן אין גוף שמפקח על המוצרים הירוקים.

ניתן למצוא יותר חוות ומקומות המוכרים פירות וירקות אורגניים. מוצרים אלה נמצאים תחת פיקוח הרבה יותר צמוד ממוצרים רבים. חוות רבות משווקות ומוכרות את מוצריהן לערים בסביבתן, כך שעלות קניה דרך הרשת, לעומת קניה בסופר שמוכר מוצרים אורגניים, תהיה פחותה. המוצרים מגיעים לרוב אליכם הביתה, בתוספת דמי משלוח, אפשרות נוספת היא לאסוף את המוצר מנקודת איסוף הנקבעת בתיאום עם החווה בימים קבועים.

חפשו את “התו הירוק”. זהו תו ישראלי, שניתן ע”י מכון התקנים הישראלי, אך הוא מוגבל בכמות המוצרים שניתן להם התו. היו אתם, קונים חכמים, קראו, עשו סקר והבינו במה מדובר לפני שאתם רוכשים.

אחת הדרכים להיות בזרם הירוק הוא לקנות מיד שנייה. תרבות הצריכה מייצרת פסולת רבה, וכיום אין הסדר מספיק נרחב ומקיף בישראל בנושא מחזור פסולת, כך שפסולת בצורתה המזהמת נקברת באתרים, במקום להיות ממוחזרת. אנשים קונים הרבה, משתמשים מעט ומחליפים.

המזל הוא שחלקם מוכרים את המוצרים שבידיהם באתרי יד שניה. כך כולם מרויחים ובעיקר איכות הסביבה. המוכר מחזיר לעצמו חלק מעלות המוצר, הקונה קונה בעלות מוזלת, המוצר נשאר בשימוש במקום להיטמן במזבלה, נחסכה קניה נוספת של מוצר זה.

רעיון נוסף, בעזרתו תוכלו לתמוך בסביבה ולזכות בהנחה בקניה ברשת, הוא לשלוח את ילדיכם לחוג מחזור, בו יוצרים אומנות ממחזרת. רוב ההזמנות דרך האינטרנט מזכות אתכם בהנחה, חבר מביא חבר וכד’.