האם האייפון יחליף את המחשב?

האם האייפון יחליף את המחשב?

 

רוב האנשים בעולם המערבי כבר מכירים את מכשיר האייפון. האייפון של חברת אפל שינה את חיינו והפך את הטלפון הסלולארי להרבה יותר מסתם מכשיר בו מקיימים שיחות עם חברים. רבים טוענים כי מכשיר האייפון יחליף תוך שנים ספורות את המחשב וטענה זו איננה חסרת היגיון לחלוטין. אך האם היא גם עומדת במבחן המציאות? בכתבה זו נדון בשאלה מעניינת זו.

 

מה כל כך טוב באייפוד?

בעלי מקצוע מתחומים רבים ומגוונים משתמשים כיום באייפון. עורך דין, רואת חשבון, אשת שיווק, חשמלאי או מורה –  לכל אלה יכול האייפון לסייע במידה ניכרת במהלך העבודה. באייפונים החדשים יש כמעט הכל. הם משמשים כטלפונים, נגני מוזיקה וסרטים, מצלמות, מחשבוני כיס, וכמובן – לעיתים גם כמחשב נייד קטן לכל דבר. ניתן להתחבר מהאייפונים לאינטרנט בקלות רבה, לקרוא או לשלוח מיילים, לגלוש באתרים האהובים עליכם ולהוריד אפליקציות בכל תחום אפשרי. בשנים האחרונות התפתחה תעשייה ענקית של אפליקציות לאייפון, אשר ניתן לעשות באמצעותן כמעט כל דבר. אין ספק שמדובר באחד הגאדג’טים הפופולאריים ביותר בעולם. גם הניידות וחיי הסוללה הארוכים של האייפון הופכים אותו לתחליף טוב למדי למחשב נייד, ואכן, רבים מבצעים באייפון פעולות רבות שהיו בעבר עושים במחשב הנייד שלהם. אך האם המדובר בתחליף קבוע? על כך הדעות חלוקות.

 

מתי האייפון יכול להוות תחליף למחשב?

האייפון יכול להוות תחליף למחשב בעיקר בנסיעות קצרות, עבור אנשים שמשתמשים הרבה במייל או בעיקר גולשים באינטרנט. אם אתם נוסעים לטיול קצר ולא רוצים לסחוב איתכם מחשב נייד, האייפון יכול בהחלט לעשות את העבודה. גם עבודה משרדית בסיסית ניתן לעשות באמצעות המכשיר, אך בדרך כלל לא הרבה מעבר לכך. יש כמובן לא מעט תוכנות שהן כבדות למדי, שלא ממש מתאימות לאייפון.

חשוב להדגיש עם זאת, כי אם אתם עוסקים בתחום בו אתם צריכים לכתוב, לערוך, להשתמש בתוכנות גרפיות או לעשות חישובים מסובכים, האייפון בדך כלל לא יתאים לכם כתחליף למחשב. לכן, נראה כי בשנים הקרובות עדיין יהיה צורך במחשבים ניידים. אמנם האייפד של אפל משמש עבוד רבים כיום כתחליף זמני, אך הוא עדיין לא יכול לשרת פונקציות רבות אותן ממלא המחשב.

 

החסרונות של האייפון כמחשב

כמובן שהחיסרון הגדול ביותר הוא הגודל. המקשים באייפון הם קטנים הרבה יותר וגם המסך מן הסתם. לאנשים העובדים שעות ארוכות מול המחשב, יהיה קשה מאוד לתפקד רק עם האייפון. התוכנות הכבדות לא מתאימות לאייפון ובנוסף, התצוגה היא פחות טובה בכל המובנים (גם בכל הקשור לצפייה בסרטים). גם מבחינת החיבור לאינטרנט היתרון נמצא עדיין אצל המחשבים הניידים, שיש להם יותר אפשרויות. חסרונות נוספים הם בכמות החיבורים, הכניסות והיציאות שיש לאייפונים לעומת מחשבים, רמת הקישוריות וכמובן – השטח בו ניתן לאחסן קבצים (באייפון – נמוך משמעותית מאשר ברוב המחשבים).

 

לסיכום, לא נראה כי בקרוב האייפון יחליף את המחשב האישי אם כי השימוש באייפונים רק הולך וגובר עם השנים. כל גרסה נוספת של האייפון היא מתקדמת ומשוכללת יותר מקודמתה, ואם אתם רק גולשים באינטרנט ושולחים מיילים, האייפון בהחלט יכול להספיק, אך לא מעבר לכך. עבור פעולות מורכבות ומסובכות יותר, עדיין יש צורך במחשב אישי או מחשב נייד, לפחות בשנים הקרובות…