הגדרות תפקיד לטכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים הוא ללא כל ספק אחד מבעלי המקצוע ההכרחיים ביותר בכל בית עסק באשר הא, כמו גם בבתים פרטיים רבים. כולם כולל כולם זקוקים כיום למחשב (או מערכת מחשבים) אשר יתפקד כמו שצריך, ועל מנת לתפעל ולתחזק אותו לאורך זמן שוכרים רובנו את שירותיהם של טכנאי מחשבים כאלו ואחרים.

בבואנו לבחור בטכנאי מחשבים כזה או אחר על מנת לתחזק את מערכת המחשוב שלנו, בין אם מדובר במחשב הפרטי בבית או במערכת המחשוב של העסק, אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר שעלינו לעשות (עוד בטרם החלטנו איזה טכנאי מחשבים לשכור) הוא להגדיר בדיוק את התפקיד הרצוי – מהם בדיוק הצרכים שלנו בכל הנוגע למערכת המחשוב, ומה יהיה התפקיד המדויק שנגדיר עבור אותו טכנאי מחשבים. שירותי מחשוב (תחזוקה, תפעול, עדכון ושאר השירותים שניתן לקבל מטכנאי מחשבים ממוצע) הם שירותים חשובים, ולכן גם יקרים, בימינו. לכן, כדאי שנדע בדיוק מה אנחנו רוצים מאותו טכנאי על מנת שנקבל את התמורה המרבית לכסף שנשלם.

 

תחזוקה שוטפת, עדכון תוכנות, בניית אתרי אינטרנט ועוד – מגוון שירותים רחב

מגוון השירותים שטכנאי מחשבים ממוצע מציע כיום ללקוחותיו הוא גדול ומגוון. השירותים הבסיסיים והמתבקשים ביותר הם כמובן שירותי תחזוקה שוטפת. למשל – להיות זמין במשך שעות העבודה כך שבמקרים של תקלות במערכת המחשוב יהיה מי שיגיע וייתן תמיכה טכנית בזמן אמת (עסק אשר מערכת המחשוב שלו נתקעת יכול להפסיד הרבה מאוד כסף וזמן יקר, ולכן כדאי שטכנאי המחשבים שלו יהיה במרחק קריאה או זמין לתמיכה מרחוק). בנוסף, קיימים עוד שירותי תחזוקה שוטפת שונים (למשל – ביקורת תקופתית וכד’..) להם זקוק כל עסק באשר הוא, אשר צריכים להיות חלק מהגדרת התפקיד של כל טכנאי מחשבים באשר הוא. (תחזוקה שוטפת הכרחית גם במקרה של מחשב ביתי..).

 

מעבר לתחזוקה שוטפת, טכנאי מחשבים רבים מעניקים גם שירותים אחרים, אשר יהיה עלינו להחליט אם אנחנו מעוניינים בהם או לא. למשל, טכנאי מחשבים רבים עוסקים בין היתר גם בתחזוק רשתות או אפילובניית אתרי אינטרנט. תחום זה, של בניית אתרי אינטרנט, הינו רלבאנטי כיום עבור חלק עצום מהחברות ובתי העסק, כאשר אם נגיע למסקנה כי ברצוננו להקים בקרוב אתר אינטרנט עבור העסק, כדאי לבדוק קודם האם טכנאי המחשבים שלנו מציע שירות זה גם כן. כן, מציאת ורכישת דומיין, בניית האתר עצמו, אחסונו, העלאתו לאוויר וכד’ – כל אלו יטופלו על ידי טכנאי המחשבים שלנו, גם אם בתמורה לתוספת לגיטימית בתשלום.

 

באופן דומה, ניתן למנות עוד שירותי מחשוב רבים שמציעים כיום מרבית טכנאי המחשבים, דוגמת עדכון שוטף ותקופתי של תוכנות או חומרה, העברת מערכי הסברה לעובדים שונים בעסק אודות מערך המחשוב, מציאת פתרונות ארוכי טווח או פתרונות בזמן אמת לבעיות שונות וכד’.

הדבר החשוב ביותר הוא להגדיר את הצרכים, ולכן את הגדרת התפקיד, של טכנאי המחשבים שלכם…