היכן כדאי לקנות ציוד היקפי למחשבים?

כל מי שמחפש ציוד היקפי למחשבים צריך לדעת כי יש לא מעט חברות בארץ העוסקות בתחום, אך לא כל החברות הן איכותיות באותה המידה. המחשב הפך להיות אחד מהמכשירים החשובים ביותר בחיינו ולכן אנו משקיעים רבות ברכישה שלו, אך אסור לזנוח את התחום של הציוד הנלווה וההיקפי למחשבים. רצוי לקנות ציוד זה מעסק אמין, רציני, בעל ניסיון ורב ומוניטין (ויש לא מעט כאלה בכל רחבי הארץ). עוד על נושא זה בכתבה הבאה.

 

מה זה בעצם ציוד היקפי למחשבים?

ישנם פריטים ואביזרים רבים הנחשבים לציוד היקפי למחשבים. מלבד המחשב עצמו יש כמובן את מסך המחשב, המקלדת, העכבר, רמקולים למחשב, מדפסות מסוגים שונים, סורקים, פקסים, צורבים וזוהי רשימה חלקית בלבד. הציוד הנלווה למחשבים רק הולך ומתפתח עם השנים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. המצאות כמו סקייפ למשל הביאו לפריחה של מצלמות למחשבים ואביזרי שמע שונים (עד כדי כך שבמחשבים ניידים רבים המצלמה היא כיום מובנית). למעשה, כל מי שעובד עם מחשב (נייד או נייח) באופן קבוע, זקוק לחלק מהציוד שהוזכר להלן ולעיתים אף לכולו.

 

היכן ניתן לרכוש ציוד היקפי למחשבים?

כמו בכל תחום בעולם שמחשבים, גם תחום הציוד ההיקפי הוא תחרותי מאוד ויש לא מעט עסקים המתחרים ביניהן בכל רחבי הארץ. עסקים רבים הפכו את האינטרנט לפלטפורמה המרכזית למכירת המוצרים שלהן אך יש גם לא מעט חברות אשר ניתן להגיע אליהן פיזית ולהתרשם מהמוצרים השונים. במקרה של חלק מהציוד ההיקפי למחשבים, כדאי להגיע לחנות עצמה על מנת להתרשם מהמוצרים ו”לחוש” אותם בעצמכם. אם קונים רמקולים למחשב למשל, כדאי לשמוע במו אוזניכם אם הרמקולים איכותיים. כך גם כאשר רוכשים מקלדת ואתם רוצים להרגיש אם היא נוחה לכם. בחנות תוכלו גם להתייעץ עם אנשי המקצוע וזה יכול לסייע מאוד במקרה של ציוד מקצועי ויקר. לעומת זאת, כאשר רוכשים מכשיר סטנדרטי כמו סורק או צורב, לא תמיד יש צורך בהגעה פיזית לחנות עצמה ואפשר להסתפק בקנייה באינטרנט. חשוב כמובן לערוך סקר שוק איכותי על מנת להשוות בין המוצרים השונים ובעיקר בין המחירים שלהם. פערי המחירים יכולים להיות גבוהים למדי בין העסקים השונים וניתן לחסוך, באמצעות סקר שוק מקיף, לא מעט כסף. לרוב, רכישה באינטרנט תהיה זולה יותר אך יש לבחון כל מקרה ועסק לגופו.

 

מספר טיפים חשובים לפני הרכישה

  • הגיעו מוכנים ליום הקניה עם כל המידע הרלוונטי – מה אתם מחפשים, מהו התקציב שלכם, מהם המחירים המקובלים בשוק לציוד לו אתם זקוקים, האם יש הנחות בחנות אליה הגעתם וכו’.
  • מלבד סקר השוק שתערכו, נסו להשיג גם כמה שיותר המלצות (מחברים או מהאינטרנט) אודות העסק ממנו אתם רוצים לקנות, במיוחד כאשר מדובר בקנייה יקרה.
  • מומלץ לרכוש רק מוצרים איכותיים (וכמה שפחות חיקויים) של חברות בעלות מוניטין וניסיון, הכל במסגרת התקציב שלכם כמובן.
  • התייעצו כמה שיותר עם אנשי מקצוע, שאלו הרבה שאלות והקפידו לבדוק לעומק את המפרט של הציוד שרכשתם.
  • מומלץ להעדיף מוצרים שיש להם אחריות כמה שיותר ארוכה ורצוי שהאחריות תהיה של היצרן או היבואן. בתחום המחשבים נושא האחריות הוא חשוב מאוד ויש להקפיד על כך שבעתיים.

 

לסיכום, כאשר קונים ציוד היקפי למחשבים, שהוא ציוד שאמור לשמש אתכם ביום יום (בעבודה, בלימודים או בשעות הפנאי שלכם) במשך שנים ארוכות, יש להקפיד על האיכות של המוצרים ושל החברה ממנה אתם קונים את המוצרים הללו. הקפדה זו תחסוך לכם לא מעט עוגמת נפש לאחר הקניה!