הכל אודות מיני טאבלט-טכנאי מחשבים מסביר

מיני טאבלט לעומת אייפון – כל היתרונות מפי טכנאי מחשבים

כמעט בכל מקום שתיכנסו אליו היום תוכלו למצוא אנשים שמרוכזים במסך כלשהו – של מחשב נייד (לפטופ או נטבוק), של סמרטפון (אייפון, גלקסי או אחרים) או של טאבלט (אייפאד, גלקסי נוט ועוד). לאחרונה החלה לעלות גם הפופולריות של מכשירי המיני טאבלט, שמתפקדים כמו טאבלט אבל קטנים ממנו בהרבה וגדולים רק במעט מהאייפון ודומיו. ההתקדמות הטכנולוגית המהירה והביקוש הגובר למכשירים שמאפשרים לשלב פונקציות רבות ככל האפשר בממשק נגיש ככל האפשר, הם אלה שהביאו לכניסתם לשוק של המיני טאבלטים. למרות שכיום הבכורה עדיין שמורה ללפטופים ולטאבלטים, לא מן הנמנע שתוך זמן קצר ישתלטו המיני טאבלטים על השוק, בזכות היתרונות הרבים שגלומים בהם.

 

היתרון הבולט של המיני טאבלט על פני האייפון לדעתו של טכנאי מחשבים היא כי  מצד אחד, ועל פני הטאבלט הרגיל מצד שני, הוא הגודל. בניגוד לטאבלט, המיני טאבלט לא תופס מקום רב, ויש כאלה שאפילו יצליחו להסתובב איתו בכיס או בארנק, מבלי להידרש לנרתיק מיוחד או תיק נפרד עבורו. בניגוד לאייפון, המיני טאבלט מספק מסך גדול מספיק כדי שגם אלה מאיתנו שכבר נדרשים למשקפי קריאה יצליחו לקרוא בקלות מהמסך שלו, ולהקליד עליו באפליקציות השונות מבלי להסתבך.

 

בעזרת המיני טאבלט קל יותר גם לעבוד באופן שעד לא מזמן היינו רגילים לעבוד בו רק באמצעות המחשב הנייד שלנו – לכתוב מסמכים, ליצור טבלאות, לערוך מצגות ואפילו משמש טכנאי מחשבים לתיקון מחשבים מרחוק. כמובן שגם האייפון מאפשר את כל הנ”ל, אבל גם במקרה הזה גודל המסך מקשה מאוד על עבודה על מסמך שלם או על גיליון נתונים שלם, שכן הוא מחייב גלילה של המסמך שוב ושוב על פני המסך כדי שניתן יהיה לקרוא את כולו. המיני טאבלט רחב מספיק כדי לאפשר לנו להתבונן בגיליון הנתונים או בטבלה לכל רוחבה ללא מאמץ, ולכן הופך לכלי עבודה שימושי יותר. גם אם לא נהפוך אותו לכלי העבודה העיקרי שלנו, הוא בהחלט יכול לתת מענה לכל צורך שיש לנו מחוץ למשרד או לבית – בדיקת מייל, מעבר על מסמכים דחופים, ואפילו עדכון ברגע האחרון של טבלה או של מצגת.

 

לכך צריך להוסיף נתון משמעותי נוסף – המחיר. מחירם של המיני טאבלטים נמוך משמעותית ממחירו של האייפון. אייפד מיני, המיני טאבלט של אפל, עולה כיום בארץ קצת יותר מ-1500 ש”ח. המתחרה העיקרי שלו בשוק המיני טאבלטים הוא הנקסוס של גוגל, שמחירו מעט זול יותר, אך באותו טווח מחירים. במחיר הזה נוכל לקנות היום לכל היותר אייפון 3, אבל אם נרצה אייפון 5 נצטרך להיפרד מסכום כפול לפחות. גם אם נתפשר על אייפון 4, עדיין מדובר על הוצאה של למעלה מ-2000 ש”ח.

 

כל מי שמצויד במיני טאבלט יכול בעצם להסתובב רק איתו, מבלי לסחוב גם אייפון בנוסף.למעשה, המיני טאבלט מאגד בתוכו את כל היכולות של האייפון עצמו – הוא יכול לשמש גם כטלפון, כמצלמה, כנווטן (GPS), וכמובן – ככלי שבו אנחנו יכולים בכל רגע נתון לבדוק את חשבון הפייסבוק שלנו, ולשחק בשלל משחקים מטופשים. בכך הופך המיני טאבלט את האייפון, או כל סמארטפון אחר, למיותר הלכה למעשה – גם במבחן המחיר וגם במבחן השימושיות.