חשיבות הזמינות בקרב טכנאי מחשב

מי מכם שנתקע לא אחת מול מחשב תקוע, סרבן ועיקש, שתוקע באמצע עבודה חשובה ומותיר חסרי אונים, ודאי יודע עד כמה נואש עלול להרגיש מי שאין בסביבתו טכנאי מחשבים שיציל אותו וימנע את חוסר האונים שחש מי שהמחשב המושבת משבית גם אותו…

אם המחשב הוא כלי עבודתכם העיקרי ואתם לא יודעים כיצד לתקן תקלות שונות העלולות להתרחש בו – זה בסדר גמור… אל תרגישו עצמכם בורים ועמי ארצות. בשביל זה יש בעל מקצוע ייעודי – טכנאי מחשבים. הוא עשוי להיות בעל מקצוע שמתמחה בין השאר בנושא בניית אתרי אינטרנט.  הוא עשוי להיות בעל מקצוע נוסף, שאינו קשור כלל למחשבים כגון – סוכן מוצרי פרסום, מורה, מהנדס ועוד. הוא עשוי להיות גם ‘פריק’ של מחשבים, אוטודידקט אשר במשך שנים של ניסוי וטעייה רכש את סודות המקצוע.

איפה הוא? נו, שיבוא כבר:

לא אחת, עד כמה שהדבר עשוי להישמע פרדוכסלי, זמינותו של טכנאי מחשבים חשובה יותר ממקצועיותו… בעיקר כאשר חלה תקלה פשוטה-ביחס, אשר  די בידע בסיסי בתחום טכנאות מחשבים כדי לפתור אותה.

אם  מי מחבריכם עוסק בנושא שמקובל להגדירו כנושא “קשור למחשבים” בכלל ובתחום בניית אתרי אינטרנט בפרט גם הם עשויים לסייע לכם לפתור בעיה בהעדר טכנאי זמין, אבל על מנת לא לאלתר פתרונות שהם בבחינת  טלאי-על-טלאי, רצוי ליצור מבעוד מועד קשר עם טכנאי מחשבים באזור מגוריכם אשר לא אחת זמינותו חשובה כזמינות רופא תורן או כונן, העשוי להיקרא לספק שירות בכל רגע נתון.

עיתוי, זמינות, נגישות:

לא פעם אנחנו נתקלים או מותקלים במצבים הממחישים לנו את חשיבותו המכרעת, הקריטית, של העיתוי, של התזמון, של אותו רגע שבו עובר קו גבול חמקמק שאינו מקום אלא זמן בין ניצול הזדמנות לבין החמצתה. עד כמה חריפה תחושת חוסר האונים בהעדר זמינות או בחוסר נגישות של בעל מקצוע ניתן ללמוד, לצערנו, במקרים שבהם נדרש רופא אבל מסיבות שונות הוא אינו בנמצא, לא עכשיו, במקום ובזמן שכה זקוקים לו.

טכנאי מחשבים הוא איש המפתח כאשר אנחנו קלועים וכלואים ובעיקר נעולים בתוך סיטואציה, אשר רק תחושת חוסר האונים בה  דומה בעצמתה לתחושת הכעס – על עצמנו, על המחשב, על כל העולם – אשר אנחנו חשים בה…

על מנת לצמצם עד כמה שניתן את הסיכון מהיקלעות למצב שבו נצטרך להסתייע בשירותיו של טכנאי מחשבים אבל הוא לא יהיה פנוי וזמין עבורנו, חשוב להתוודע מבעוד מועד (ויפה ובעיקר חיונית שעה אחת קודם – כלומר השעה הזאת, כאן ועכשיו!) אל בעל מקצוע המתגורר באזור המגורים שלנו, במרחק נסיעה קצרצרה מביתנו שמציע שירות תיקונים בכל שעה. אולי לא פשוט למצוא איש כזה אבל הרבה פחות פשוט להימצא במצב שבו הציפייה הנואשת לבואו תגרום לנו בזבוז זמן והפסד כספי.