טיפים לשיווק מהיר ויעיל באינטרנט

האינטרנט הוא כיום אחד מערוצי השיווק המובילים והטריוויאליים ביותר עבור כל מוצר ושירות שהוא, בין אם אתם מוכרים שירותי תיקון מחשבים, אם אתם הבעלים של קליניקת של דיקור סיני אותה אתם מעוניינים לקדם או עבור כל סוג עסק אחר. השימוש באינטרנט כערוץ שיווקי הוא מתבקש מאליו שכן ניתן באמצעות הרשת לשווק ולקדם מטרות מסוימות תוך מאמץ, זמן ועלות מינימאליים.

עבור אותו טכנאי תיקון מחשבים או בעל מדקר סיני (וכמובן עבור כל בעל עסק אחר..), הנה כמה טיפים כלליים לדרך בה ניתן להתחיל לשווק את מרכולתם באינטרנט:

 

ü     הקמת אתר חדש – הצעד הראשון של כל בעל עסק המעוניין לשווק את עסקו באינטרנט צריך להיות הקמת אתר אינטרנט עבור העסק, וקידום האתר הזה. אתר האינטרנט ישמש כפנים של העסק ברשת, וככרטיס הביקור המקוון שלו ויציג אינפורמציה רלבנטית אשר תכלול הן מידע “יבש” והן מידע שיווקי אודות העסק.

ü     קידום האתר – הצעד הבא צריך להיות קידום האתר במנועי החיפוש השונים. צעד זה ניתן לעשות הן על ידי שכירת חברה לקידום אתרים, או בכוחות עצמכם על ידי ביצוע פעולות בסיסיות דוגמת העלאת תכנים רלבנטיים לאתר שלכם ולאתרים תומכים, הוספת קישורים באתרים אחרים המפנים אל האתר שלכם ועוד. חשוב לזכור כאשר מחליטים אילו מילות מפתח בדיוק לקדם שכדאי ללכת על ביטויים שונים ונפרדים, גם כאלו אשר אולי אינם האסוציאציה הראשונה שקופצת לראש. למשל, במקרה של המדקר הסיני שלנו רצוי לקדם גם ביטויים מתבקשים כמו “דיקור סיני” או “רפואה משלימה”, אך גם בעיות בריאותיות שונות שהאסוציאציה הראשונה העולה מהם אינה בהכרח של דיקור סיני, כמו “טחורים מדממים” או “טיפול בכאבי ראש” וכד’. כך, גם מי שסובל מטחורים מדממים למשל, ואף פעם לא ידע בכלל שדיקור סיני יכול לעזור לו, יגלה זאת על ידי הפנייה לאתר שלכם, ואולי ייהפך ללקוח פוטנציאלי.

ü     פרסומות ממומנות – ניתן לפרסם במקומות שונים באינטרנט בעלויות נמוכות יחסית, תוך חשיפה למספר גדול של אנשים. למשל, ניתן להציב פרסומות כמעט בכל אתר מסחרי כיום, כאשר אחד המקומות המבוקשים ביותר הוא כמובן מנוע החיפוש גוגל. על ידי הוספת קישור ממומן אל האתר שלכם, הוא מיידית יופיע ראשון ברשימת החיפוש עבור הביטוי שתבחרו. על ידי תשלום נמוך יחסית הפרסומת שלכם תזכה לחשיפה למספר רב של אנשים, אשר הינם כבר מראש לקוחות פוטנציאליים עבורכם, שכן הם חיפשו משהו שקשור בתחום בו אתם עוסקים (וכך בעצם הגיעו אל הפרסומת שלכם..).

ü      שיווק ברשות החברתיות – מה לא נכתב כבר על הרשתות החברתיות, ובראשן כמובן פייסבוק?… רק נזכיר שעל ידי פרסום ושיווק ברשתות החברתיות אתם יכולים להגיע מיידית לעשרות אלפי אנשים, אשר גולשים ברשת החברתית יותר מאשר בכל אתר אחר. גם כאן, מדובר בשיווק יעיל ביותר, ובחינם לחלוטין.

 

לסיכום, שיווק באינטרנט הוא צעד מתבקש עבור כל בעל עסק שהוא. למידע נוסף ניתן לפנות, איך לא, לאינטרנט….