טיפים לשיפור מהירות הגלישה באינטרנט

טיפים לשיפור הגלישה והגברת המהירות

 

כיום, לקראת תום העשור הראשון של המאה ה- 21, כמעט ואי אפשר לתפקד ללא חיבור לאינטרנט, ורצוי שהחיבור יהיה איכותי ומהיר ככל האפשר. אין הרבה דברים יותר מעצבנים מאשר גלישה איטית באינטרנט, ואין זה משנה באיזו תחום אתם עוסקים. בין אם אתם עורכי דין, סופרים או משתתפים בקורס פסיכומטרי, מהירות גלישה היא קריטית עבורכם. בכתבה זו ננסה לתת מספר טיפים, אשר יעזרו לכם לשפר את מהירות הגלישה באינטרנט (גם באמצעות שיפור מהירות המחשב).

 

ישנם תחומי לימוד רבים בהם ניתן ללמוד כיצד לשפר את מהירות הגלישה (למשל – לימודי מחשבים, לימודי הנדסאים בתחומים מסוימים, קורסים בתחומי אינטרנט שונים ועוד), אך לאלה מכם שלא עוסקים בתחומים הללו, להלן מספר טיפים חשובים לשיפור מהירות הגלישה:

 

  • הפעולה הבסיסית ביותר שניתן לנקוט בה היא פשוט לשדרג את רוחב הפס שלכם. כיום ניתן לרכוש חבילות של 10 מגה ואף מעבר לכך, בניגוד לעבר הלא כל כך רחוק בו יכולנו לגלוש ברוחב פס של 1.5 מגה בייט או מקסימום 2.5. אז אם אתם מרגישים שהגלישה היא איטית מדי עבורכם – אתם תמיד יכולים לשדרג את רוחב הפס (וזה כמובן יעלה לכם יותר…).
  • לפעמים הגלישה היא איטית מכיוון שהמחשב שלכם הוא איטי מכל מיני סיבות. ישנן לא מעט דרכים לשפר את מהירות המחשב, ואגב כך גם לשפר את מהירות הגלישה. למשל – מחיקת קבצים זמניים, מחיקת היסטוריה, מחיקת קבצי cookiesועוד. כל פעולה שאתם מכירים שתשפר את מהירות המחשב, תשפר גם את מהירות הגלישה שלכם. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת – פנו לטכנאי מחשבים.
  • ניתן כמובן גם להוריד שלל עזרים ותוספים שישדרגו את מהירות הגלישה שלכם. יש כאלה אין ספור וכל שאתם צריכים לעשות הוא לאתר את התוספים הללו. תוסף בשם Facebook Zen למשל, יסייע לכם לנקות חלק מהבלגאן שיש לכם במחשב אשר פוגע במהירות הגלישה. התוסף גם יסייע לכם לסלק פרסומות הגורמות להאטה של הדפדפן. ישנם כמובן תוספים רבים נוספים היכולים לסייע לכם להגדיל את מהירות הגלישה ולשפר את פעילות המחשב.
  • תמיד אפשר כמובן להחליף דפדפן. אם התרגלתם לאקספלורר והוא מרגיש לכם איטי מדי, ניתן לעבור לפיירפוקס או לדפדפן של גוגל, שלעיתים הם מהירים יותר.
  • בדקו אם יש לכם שגיאות במחשב המאטות את הקצב שלו ושל הגלישה. גם כאן – מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים אם אינכם
  • היעזרו בתוכנות המשפרות את תפקוד המחשב, כדוגמת CCleaner (תוכנה המבצעת סריקה ומנקה את קבצי הזבל שבמחשב), Spybot, Ad-Aware ועוד.
  • בצעו “איחוי דיסק” – פעולה נוספת המשפרת את מהירות המחשב.

 

לסיכום, אנו רואים שרוב הבעיות במהירות הגלישה, נובעות ממחשב שהוא איטי מדי או שיש בו בעיות המאטות את פעילותו ובעקבות כך גם את הגלישה באינטרנט. אנו ממליצים לפנות לטכנאי מחשבים על מנת אתר את הבעיות הללו ולטפל בהן לגופן, או לחילופין – לרכוש חבילת גלישה איכותית ומהירה יותר.