טכנאי מחשבים,סיפור אישי

טכנאי מחשבים,סיפור אישי

הכול התחיל אחרי שהשתחררתי מהצבא. התלבטתי מה לעשות ואיזה מקצוע ללמוד. יום אחד ראיתי מודעה בעיתון על יום פתוח במכללה והחלטתי לבוא ולראות, אולי אני אמצא משהו שמוצא חן בעיני. איך שנכנסתי לאולם פגשתי בחור בגילי שסיפר לי שבא להתעניין על טכנאות מחשבים: “זה אחלה מקצוע, מעניין, מאתגר וגם פוגשים אנשים נחמדים ומסתובבים, לא צריך להיות תקוע כל היום במשרד, זה תפור בשבילי”, הוא אמר. התחלתי לחשוב שגם בשבילי!

נרשמתי והתחלתי ללמוד

הקורס ארך כמה חודשים ובמהלכם למדנו הכול על המחשב – כבלים, ברגים, זיכרונות, יסודות החשמל, סוגי תקשורת, גרפיקה ממוחשבת, מולטימדיה, כרטיסי קול, לוחות אם, מודמים, תוכנות ריגול, אבטחת מידע… מה לא, למדנו פשוט את הכול! אחרי שסיימתי היו לי חששות איך אשתלב במקצוע באזור הצפון. יש הרבה טכנאי מחשבים בחיפה וכולם טובים ונחמדים ויש להם ניסיון. השקעתי קצת בפרסום בעיתון מקומי והתחלתי לקבל טלפונים.

הביקור הראשון שלי אצל לקוח

בביקור הראשון שלי אצל הלקוח ממש חששתי. האם אוכל לטפל בבעיה? האם הוא יהיה נחמד? אבל החששות שלי התפוגגו כשהגעתי לביתו, משפחה עם שלושה ילדים שהורידו תוכנת משחק ומאז המחשב קרס… הציעו לי קפה, נתנו לי לעבוד בשקט והצלחתי לפתור את הבעיה. המחשב חזר לעבוד והילדים שמחו בטירוף! בעל הבית שילם לי וגם הוסיף על זה טיפ – “כל הכבוד גבר”, הוא אמר לי, “אתמול היה פה מישהו ולא הצליח, בטלפון לא הצליחו לעזור לי, עשית עבודה מעולה!”.

מאז אני עובד ושמח בחלקי

המטרה שלי בעבודה הוא להוציא אנשים מרוצים. אני יודע שהמחשב הוא כלי עבודה מרכזי בבית ומוקד משחקים לילדים. היום בכל בית יש לפחות שני מחשבים, טאבלטים או אייפדים. אני יכול לטפל בכולם ותמיד אני נותן שירות אדיב ומקצועי. אני מקפיד להגיע בזמן שהתחייבתי להגיע בו, לטפל בדיוק במה שצריך לטפל ולא לנפח את החשבון ואם צריך אני יושב עם הלקוח ומסביר לו דבר אחד או שניים. כבר יש לי ‘מועדון לקוחות’ מרוצים. הם מתקשרים אלי להתייעץ ואני לא מהסס לעזור להם בטלפון, כי אני יודע שאני טכנאי המחשבים שלהם בחיפה.

העסק גדל ואיתו הרווחים

הלקוחות שלי ממליצים עלי ואני ממשיך לעשות את עבודתי. נפח העבודה שלי כל כך גדל שאני חושב אולי לפתוח חברה משלי. הקמתי אתר אינטרנט ובו אני כותב בלוג ומייעץ לאנשים איך לפתור בעיות במחשב בעצמם, ביקשתי מאנשים מכתבי המלצה והכנסתי אותם לאתר. הטלפון שלי לא מפסיק לצלצל ואנשים מתקשרים ומזמינים שירות. אני טכנאי המחשבים הכי מאושר בעולם, בחרתי את המקצוע המושלם בשבילי. זה באמת אחלה מקצוע, מסתובבים ממקום למקום, פוגשים אנשים מעניינים ועוזרים להם. אני כאן תמיד בשבילכם לעזור ולפתור בעיות במחשב שלכם.