טכנאי מחשבים באאוטסורסינג

שירותיו של טכנאי מחשבים טוב ואמין – כזה שניתן לסמוך עליו בכל עת ועם כל בעיה במערכת המחשוב, הם מהשירותים הבסיסיים הנחוצים וההכרחיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא, כמו גם בעבור גופים שונים, לאו דווקא עסקים.

במרבית בתי העסק או הגופים הגדולים, המחזיקים מן הסתם מערכת מחשוב רחבה הכוללת עשרות או במקרים מסוימים מאות ואף אלפי מחשבים המחוברים כולם תחת אותה רשת, הגיוני ומתבקש כי אותו גוף יכיל גם אגף מחשוב, אשר יכלול אנשי מקצוע מתחום המחשבים אשר יטפלו בתחזוק השוטף ובכל בעיה שצצה במערכת המחשוב כולה. עם זאת, יותר ויותר חברות, בתי עסק וגופים שונים מחליטים לעבוד דווקא בשיטה של אאוטסורסינג – מיקור חוץ.

 

טכנאי מחשבים במיקור חוץ – מהתקנת המערכת ועד קניית דומיין לאתר

שיטת מיקור החוץ היא נפוצה מאוד כיום בעולם העסקי כולו, ולכן אין סיבה אמיתית שלא ישתמשו בשיטה זו גם עבור שירותי מחשוב.

באופן כללי, מיקור חוץ אומר שחברה מסוימת שוכרת שירותים של בעל מקצוע חיצוני אשר אינו חלק בחברה, וזה מבצע שירות כזה או אחר עבור החברה. במקרים מסוימים, משתמשות חברות במיקור חוץ על מנת לספק את אותם שירותים ממש בהם הן מתמחות, עבור הלקוחות שלהן. קח למשל, חברה אשר עוסקת בבנייה ותחזוק של מערכות מחשבו יכולה לשכור טכנאי מחשבים חיצוני, או אפילו חברת מחשוב חיצונית, אשר “ייקחו” חלק מהעבודה, או פשוט יבצעו את העבודה עבור החברה המקורית. מצבים אלו נוחים במיוחד במקרים של עומס בעבודה, או כאשר לחברה המקורית אין את המשאבים ו/או היכולת להתמחות בתחום מסוים ולפתח את השירותים הנחוצים בתחום זה, או לחילופין פשוט כאשר זה פשוט לא משתלם עבורה.

 

כך, ניתן למצוא כיום חברות וגופים רבים מכל ענפי המשק, אשר משתמשים בשיטת מיקור החוץ על מנת לטפל בשירותי המחשוב הנחוצים עבורם. למעשה, חברות חדשות משתמשות לרוב באאוטסורסינג של טכנאי מחשבים על מנת שיעשה עבורם הכל – החל מההקמה הראשונית של מערכת המחשוב והשרתים עליהם יושבת הרשת, ועד לבניית אתר האינטרנט של החברה, כולל כל הפעולות הנדרשות דוגמת קניית דומייןבעברית (כל אתר חייב בקניית דומיין על מנת לעלות לאוויר, אך דומיין בעברית הוא אלמנט חדש יחסית ברשת אשר צובר פופולאריות במהרה…) וכד’.

במקרים מסוימים, גם טכנאי המחשבים שהביאה אותה חברה על מנת להקים, לתפעל ולתחזק את מערכת המחשוב שלה, ישתמש במיקור חוץ, ויביא טכנאי מחשבים אחרים שיעשו חלק מהעבודה, במידה והוא לא יוכל לעשות את כולה מסיבה זו או אחרת.

 

אאוטסורסינג היא שיטה כלכלית יעילה, אשר מביאה במובנים רבים לניצול מקסימאלי של משאבים, ולכן לתפוקה מרבית. זו הסיבה העיקרית לכך שרואים את השימוש בשיטה זו ביותר  ויותר ענפים במשק, ובכלל זה גם ענף המחשוב כמובן…