טכנאי מחשבים לסטודנטים

הסיפור על עבודת התזה שלי

אני סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים והחלטתי לעשות גם תזה. מצאתי נושא שמעניין אותי עם מנחה טוב והתחלתי לחקור – אני לא אלאה אתכם בפרטים המסובכים. במשך חצי שנה חרשתי את הספריות ומצאתי חומר על הנושא שלי, בלילות ישבתי וכתבתי וכבר כמעט העבודה מוכנה. בשבוע האחרון, שבו אני רוצה לספר לכם מה קרה, לא עשיתי גיבוי. לא הייתי זהירה, עבדתי כמו משוגעת והתקדמתי, רציתי כבר לסיים את העבודה. עשיתי הרצה סטטיסטית של הנתונים, כתבתי את פרק המסקנות, התקדמתי יפה. עד שלילה אחד….

סופת ברקים הרסה לי את המחשב

הייתה סופה ענקית, עם ברקים ורעמים. הלכתי למטבח להכין לי כוס קפה כדי שאוכל להתקדם ולכתוב ופתאום בום ענקי וחושך. עוד לא ידעתי אבל ברק פגע בבנין והרס כמה מכשירי חשמל. רצתי בהיסטריה למחשב וכלום. חושך. לא עולה אפילו שהבטרייה הייתה מלאה. אתם מאמינים לי שהתחלתי לבכות? איך יכולתי להיות כל כך חסרת אחריות ולא לעשות גיבוי!!!! התקשרתי לחבר שלי שאמר לי אל תדאגי, יש לי טכנאי מחשבים בחיפה משהו פצצה, מישהו מקצוען מהשורה הראשונה. אין מצב הוא לא פותר לך את הבעיה. התקשרתי אליו והסברתי לו מה קרה והוא אמר אני מגיע אליך תוך שעה.

מה, גם ההארד דיסק הלך???

בדיוק אחרי שעה הוא התייצב אצלי. בינתיים החשמל חזר אבל המחשב לא… טכנאי המחשבים אמר לי שספק הכוח שלי נפגע בברק וירד לאוטו להביא לי חלק חלופי אבל הוסיף שהוא מקווה שההארד דיסק שלי לא נפגע. ישבתי וכססתי ציפורנים, הלוואי והוא יצליח…. הוא חזר עם החלק ועשה משהו במחשב. אחרי שהמחשב עלה הוא אמר לי סליחה, אני מתנצל, אבל אני חושש שההארד דיסק שלך כן נפגע. אני צריך לקחת את המחשב למעבדת המחשבים. אל תדאגי, נציל לך את החומר.

סוף הסיפור

טכנאי המחשבים בחיפה לקח את המחשב למעבדת מחשבים. למחרת הוא התקשר אלי ואמר שהם משחזרים את החומר. אל תדאגי הוא אמר לי, העבודה שלך תהיה בסדר. ניצלתי את הבוקר לשינה ולסידורים והשתדלתי לא לחשוב מה יקרה אם הוא לא יצליח. בצהרים קיבלתי ממנו טלפון שתוך שעה הוא אצלי עם המחשב. איך כל כך מהר???? טסתי הביתה והוא כבר בדלת עם המחשב ביד. הצלחנו הוא אומר לי, העבודה בסדר עם התאריך של אתמול, בפעם הבאה תעשי גיבוי כל יום, בסדר? הוא חיבר לי את המחשב, הראה לי איך עושים גיבוי גם על ענן, וידא שהאנטי וירוס בסדר ולקח מחיר כל כך הוגן שהייתי מופתעת. את סטודנטית הוא אמר לי, אני מבין. מתחשב. העיקר שתמשיכי לעבוד ותסיימי. בחיים שלי לא פגשתי טכנאי מחשב כל כך נחמד, אדיב ומקצועי. אם תרצו אני אמליץ גם לכם עליו… כדאי לכם.