טכנאי מחשבים מסביר כיצד לשדרג לוינדוס 10

לשדרג או לא לשדרג לוינדוס 10 , זאת השאלה.

לצערנו, אין כאן תשובה גורפת ואחידה מפי טכנאי מחשבים מקצועי היות והדבר כרוך במספר לא מבוטל של גורמים  אולם לפני הכל אנו ממליצים לכם לבדוק האם כל התוכנות הנחוצות לכם מותאמות לעבודה תקינה מול מערכת ההפעלה וינדוס 10. בין אם אתם במשרד או בבית ,כל אחד ואחד מאיתנו נעזר בתוכנות כאלה ואחרות לפעילות השוטפות שלו במחשב האישי ולכן חשוב לנו לוודא כי התוכנות תואמות למערכת ההפעלה וינדוס 10 וימשיכו לפעול גם לאחר השידורג.

כיצד בודקים האם התוכנות שלי מתאימות לוינדוס 10 ?

תחילה עלינו לציין כי בעת השדרוג למערכת ההפעלה וינדוס 10 על ידי הכלי האוטומטי של מיקרוסופט ,נבדקת התאימות לתוכנות המותקנות במחשב אולם בדיקה זו אינה יסודית ומוחלטת במאה אחוז ולכן כדאי לבצע ידנית נוספת במידה ויש לנו תוכנות שהם הכרחיות עבורנו לאחר השדרוג. כיצד מבצעים בדיקה תאימות? הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא לגשת לאתר של יצרן התוכנה הרצויה ולבדוק תחת המוצר עצמו האם רשום כי המוצר מותאם לפעולה על גבי מערכת ההפעלה וינדוס 10. במידה ולא מצויין וינדוס 10 ברשימה ,קיים סיכוי סביר שתוכנה זו לא מותאמת. חשוב לציין כי גם תוכנות אשר אינם מותאמות באופן רשמי עשויות לעבוד בצורה תקינה אולם זאת תדעו רק לאחר שתשדרגו . לכן , חשוב לדאוג שיהיו לכם גיבויים בכדי שאם תשדרגו והמערכת לא תפעל בצורה תקינה תוכלו לחזור אחורנית.

החלטתי לשדרג לוינדוס 10 , איך עושים זאת?

הדרך הטובה והפשוטה ביותר היא ללחוץ על הבועה בתחתית המסך אשר מציעה לכם לשדרג למערכת ההפעלה וינדוס 10 ,שידרוג באמצעות אופציה זו תשמר את הקבצים וההגדרות שלכם במידה ותחברו בזאת במהלך אשף ההתקנה שיופיע לכם לאחר שתתחילו בתהליך. במידה והחלונית הזאת אינה קופצת לכם,חפשו אייקון של 4 ריבועים ( הלוגו של מיקרוסופט) באזור השעון של המחשב ולחצו עליו. אם גם זה לא מופיע יש לוודא כי מערכת ההפעלה שלכם מוגדרת לבצע עידכונים אוטומטים על ידי כניסה ללוח הבקרה ובחירת windows update . יש לבדוק כי העדכונים מופעלים. אם גם זה לא עזר מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים שיבדוק מה הסיבה שבגללה המערכת אינה מציעה לכם את האופציה לשדרוג . כדאי להיעזר בטכנאי מחשבים מקצועי היות ובמידה והשדרוג יבוצע בצורה מאולצת לא תקינה ייתכן וכל החומרים האישיים והתוכנות על גבי המחשב יפסיקו לפעול.

במהלך אשף ההתקנה כדאי לקרוא טוב טוב את ההוראות וההנחיות ולא ללחוץ באופן עיוור על הבא כל הזמן. הסיבה לכך היא שכל החומר האישי שלנו נמצא על גבי המחשב ובכדי לחסוך כאב ראש כדאי לוודא כי השדרוג מתבצע באופן שאנו רוצים בו .

שידרגתי לוינדוס 10 ולא אהבתי , אפשר לחזור חזרה ?

ברוב המקרים התשובה היא כן . הכל תלוי באופן ביצוע השדרוג למערכת ההפעלה החדשה. אם פעלתם לפי ההנחיות ופעלתם בהתאם,רוב הסיכויים כי תוכלו לשנמך חזרה למצב הקודם,טרם השדרוג.

בשביל לחזור אחורנית (לשנמך) יש ללחוץ על התחל ,לאחר מכן הגדרות ,עדכונים ואבטחה ואז שיחזור ולאחר מכן ללחוץ על “חזור לוינדוס __ ” .

אם אתם זקוקים לעזרה נוספת , נשמח לסייע לכם על ידי טכנאי מחשבים מקצועי  – בטלפון 072-2119600