טכנאי מחשבים מספרים על וירוסים משתוללים!

מרבית עבודתו של טכנאי מחשבים היא שיקום מחשבים שקרסו. טכנאי מחשבים רבים מספרים כי הסיבות לקריסת מערכות היא לחיצה על קישור לא נכון, התקנה של תוכנה מפוקפקת או הזנת פרטים בממשק לא מאובטח. במילים אחרות, וירוסים או תוכנות זדוניות שחדרו למחשב כתוצאה מחוסר זהירות יכולים להוביל לקריסת המחשב ואבדן החומר השמור עליו.

לפיכך, ההמלצה הראשונה של כל טכנאי מחשבים היא התקנת תוכנות אבטחת מידע. התוכנות פשוטות מאוד להתקנה, והן מבצעות סריקה אוטומטית של המחשב מפני וירוסים על בסיס יומי, וכן חוסמות את מרבית המתקפות בזמן גלישה לא בטוחה ברשת.

טכנאי מחשבים מספרים על טעויות בגלישה ברשת:

  • לחיצה על מודעות בעלות קופירייטינג מתוחכם בתחומים מפוקפקים: הלוואות כספים, משחקים, הצעות עסקיות שטובות מדי מכדי להיות אמיתיות וכדומה
  • הורדת תוכנות או קטעי מדיה מאתרי שיתוף
  • העברת קבצים למחשב מזיכרון נייד, ללא בדיקתם בתוכנת אבטחת מידע

קצב פיתוחם של וירוסים מתוחכמים הולך וגובר. לעיתים, וירוסים מתוחכמים מותירים גם תוכנות אבטחת מידע וגם טכנאי מחשבים חסרי אונים. אותם וירוסים הם חסרי קופירייטינג ואינם משאירים עקבות. התוצאה תהיה התקנה מחדש של המחשב או החלפתו של הכונן הקשיח. ולכן טכנאי מחשבים ממליצים באופן גורף וללא יוצא מהכלל לבצע גיבוי תקופתי של כל הקבצים המאוחסנים בכונן הקשיח. את הגיבוי יש לבצע על גבי התקן חיצוני (כונן חיצוני, DVD וכדומה).

 

המקרים הקשים שגם טכנאי מחשבים לא יושיעו

הפושעים במרחב הוירטואלי הפכו מזה שנים לאנשים בעלי כוונות רציניות הרבה יותר. לא עוד חבורה של מפתחים שכל כוונתם היא להשבית מחשבים, אלא מאפיה מאורגנת שמטרתה להשתלט על מחשבים אישיים, לגנוב כספים מחשבונות בנק, להשתלט על מחשבים מרחוק בשמכם ולבצע פעולות פליליות. גניבת זהות, אוphishing בעגה המקצועית, היא פעולה שגם טכנאי מחשבים יתקשה לזהות.

טכנאי מחשבים מעידים כי אתרים רבים מפתים גולשים לא מנוסים לפעולות בעלות השלכות. זוהי למעשה פרצה הקוראת לגנב לפעול בשמנו במחשבים אחרים.

המלצות טכנאי מחשבים לזהירות ברשת:

  • הימנעו מלחיצה על תוכן לאתר שאינו מהימן.
  • הימנעו מהזנת פרטים אישיים בדפי אינטרנט שאינם מאובטחים. אתרים מאובטחים מזוהים על ידי הקידומת https ואייקון מנעול בשורת הכתובות (URL).
  • הימנעו מפתיחת מיילים או הודעות פייסבוק מנמענים שאינם מזוהים.

 

טכנאי מחשבים לתמיכה בבעלי עסקים

בעלי עסקים רבים מפעילים רשת משרדית ומאפשרים לעובדים בעלי מחשב נייד גישה מרחוק למשרדים. במקרים רבים עובדים ניידים ניגשים לתיקיות ולמסמכים בשרת המרכזי כשהם באמצע פגישה במקום ציבורי או עובדים מבית קפה. גישה מבחוץ למשרדים ברשת ציבורית היא אחת ממקורות הסכנה המרכזיים בעבודה לא מאובטחת. מפעיל הרשת האלחוטית יכול לשלוט על המחשבים המחוברים אליו ולהכניס תוכן לאתר המחשוב של החברה, באמצעות כלים ייעודיים. מומלץ להיעזר בטכנאי מחשבים לצורך הגנה על המחשבים הניידים והגישה שלהם אל ליבת המחשוב הארגונית.

נושא נוסף שתופס כותרות הוא גלישה ברשתות ציבוריות בפייסבוק, המהווה מקור להשתלטות על מחשבים. טכנאי מחשבים מנוסים ידעו לספק לסביבה העסקית שלך הגנה מלאה וערוצי התחברות מוגנים למגרי המידע החשובים שלך.