טכנאי מחשבים מקוון – בלי לקום מהכיסא

מחשבים הם תחום מיוחד במינו בימינו – ראשית, מדובר באחד התחומים המרכזיים והחשובים ביותר בעולם, תחום אשר מכיל יותר ויותר פעילות בכל אחד מתחומי החיים. שנית, בניגוד לתחומים פופולאריים אחרים אשר מתבססים על טכנולוגיה עתיקה וקדומה דוגמת דיקור סיני למשל, מדובר בתחום אשר מטבעו מתאפיין ברמה טכנולוגית גבוהה וחידושים טכנולוגיים פורצי דרך, אשר הופכים את העולם שלנו למתקדם יותר ויותר מבחינה טכנולוגית. אחד הביטויים הבולטים ביותר לרמה הטכנולוגית המדהימה אליה הגענו, היא תחום תיקון המחשבים, או במילים אחרות – התחום המציע שירותים של טכנאי מחשבים. כיום, קיים בשוק מושג הנקרא “טכנאי מחשבים מקוון”. הכוונה היא בפשטות לטכנאי מחשבים אשר אפילו לא נאלץ להגיע אליכם הביתה על מנת לתקן את המחשב שלכם, או אפילו לא לגעת בו פיסית. במקום זאת, טכנאי מחשבים מקוון יכול להתחבר למחשב שלכם ישירות מרחוק, באמצעות רשת האינטרנט כמובן, ולבצע את הבדיקות, תיקונים וטיפולים הרגילים שמבצע כל טכנאי מחשבים. שירות זה נקרא בדרך כלל – “שירות תיקון מחשבים אונליין”, והמדהים בו הוא שאף אחד מהצדדים – לא הלקוח ולא הטכנאי עצמו המעניק את השירות, אינם צריכים אפילו לקום מהכיסא על מנת לקבל את מבוקשם. התקשורת של עולם המחשבים כפי שהיא באה לכדי ביטוי בעולם האינטרנט, הגיעה לרמה גבוהה כל כך, עד כי אנחנו יכולים להתכתב, לדבר ואפילו לראות אנשים אחרים בצד השני של העולם, ולתקשר איתם בזמן אמת ובעלות אפסית. שירות מחשבים מקוון הוא יישום של הטכנולוגיה המתקדמת הזו לעולם העסקי, הפועל לרווחת כל הצדדים.

 

ואולי שירות של טכנאי מחשבים הוא רק דוגמה אחת למגמה רחבה מאוד אשר מתרחשת בעולם מזה כמה שנים – מעבר של יותר ויותר שירותים שונים לאינטרנט, לביצוע “אונליין”.  כיום, ניתן לקבל המון שירותים שונים באמצעות האינטרנט, הרבה יותר ממה שניתן לדמיין. לצד שירותים טריוויאליים וברורים כמו רכישת מוצרים באינטרנט הזמנת בעל מקצוע מומחה של תיקון תריסים חשמליים  , ניתן למצוא כיום כיתות לימוד וקורסים שונים המועברים רובם ככולם באינטרנט. כך, אתם יכולים להירשם לדוגמה לקורס צילום, קורס באומנות או במגוון מקצועות אחרים, ולהשתתף בו במלואו בלי לעזוב את הכיסא בבית.  קורס  דיקור סיני , או קורסים דומים נוספים מהווים דוגמה מצוינת לשירותים אשר ניתן להפוך אותם למקוונים, כך שזה יפעל לרווחת כולם. כמובן שאנשים רבים מעדיפים דווקא לצאת מהבית ולפגוש אנשים נוספים פנים אל פנים, אך קורסים דוגמת קורס צילום או קורס באומנות הם הרבה פעמים קורסים הנלמדים בשעות הפנאי שמעבר לשעות העבודה, אז אנשים רבים היו מעדיפים דווקא להישאר בבית במידה וזה מתאפשר.

 

ומה במקרה של טיפולים ושירותים דוגמת בדיקה על ידי רופא או דיקור סיני? לעת עתה, נראה כי טיפולים אלו עדיין נשארים מחוץ לאינטרנט, ונעשים פנים אל פנים. אך בעתיד – מי יודע? השמיים הם הגבול, וייתכן כי יום אחד נוכל להיבדק ולקבל טיפול דרך המחשב עצמו, ממש כפי שכיום המחשב שלנו נבדק ומטופל מרחוק…