טכנאי מחשבים מרחיב על אחסון אתרים בישראל

אחסון אתרים בישראל: באתי בגלל השרת, נשארתי בגלל השירות 

טכנאי מחשבים מסביר הפעם על אחסון אתרים ולמה כדאי לבחור באיחסון אתר בישראל.הרשת מוצפת בחברות אחסון אתרים מהארץ ומחו”ל אשר מציעות לך להעלות את תוכן אתרך החדש או להעביר אליהן את תוכן אתרך הקיים. ההיצע הוא גדול מאד ולעיתים, חברות כאלה תשתמשנה בבונוסים ופיתויים מפיתויים שונים (כאחסון חינמי לגמרי או אחסון חינמי בתקופה הראשונה, שם דומיין בחינם ועוד) כדי לגרום לך להשתמש בשירותיהן. מומלץ שלא להיכנע לדחף האנושי הראשוני (“יאיייי, לגמרי בחינם!”) ולשקול כל מקרה לגופו, למרות הפיתוי הרב.

הנה מספר פרמטרים שיסייעו לך בהחלטה, המחולקים לשתי קטגוריות כוללות – השרת עצמו וחברת האחסון המציעה את שירותיה:

השרת

נתוניו הטכניים של השרת הינם אחד הגורמים המכריעים בהצלחתו של אתר. יש להם השפעה על אספקטים רבים בתפקודו מול הגולש מצד אחד, ונוחות התפעול שלו מצד שני. הנה מספר נקודות חשובות לבדיקה:

  • מיקומו הפיזי של השרת – במקרה של אתר ישראלי הפונה לקהל הגולשים הישראלי, מומלץ להעדיף שרת הממוקם בישראל. כך, קטן במידה ניכרת ה”מרחק” אותו צריכים לעבור הקבצים אל הגולש. פועל יוצא מכך, הוא התקצרות משמעותית של זמני התגובה של האתר.
  • נפח אחסון מוצע – הנפח המוצע צריך להתאים לדרישות האתר שלך ומומלץ לקחת מקדם בטחון, על מנת שלא להגיע למצב של חוסר בנפח אחסון.
  • מערכת ההפעלה – מערכות ההפעלה השולטות כיום בשוק הן Windows ו-Linux. ההבדלים ביניהן מתבטאים בעיקר בעלויות ובמקרה שמדובר בהעברת אתר קיים, יש לוודא ש”שפת” האתר הקיים מתאימה למערכת ההפעלה של השרת העתידי.
  • ממשק ניהול – לרוב, ממשק הניהול של האתר הוא ממלכתם של מנהלי אתר מקצועיים, אולם אתר המציע לך ממשק ניהול אינטואיטיבי, קל להבנה ונוח, יאפשר לך לתפעל את אתרך לבד, לאחר בנייתו הראשונית (אותה אולי תעדיף להותיר בידיים מנוסות יותר).
  • אבטחה וגיבוי – כמשתמש מחשב, אין צורך לספר לך עד כמה שני גורמים אלה הם גורמים חשובים לעבודה סדירה ושוטפת. ובכן, ככל שהם חשובים למחשב שלך, הם חשובים פי כמה כאשר מדובר בשרת אחסון עליו יושב אתר עסקי, חלון הראווה של בית העסק או הארגון שלך.

 

חברת האחסון

גם כאן, מומלץ לבחור בחברת אחסון אתרים ישראלית מסיבות רבות ושונות: שעות העבודה זהות, אין מגבלות שפה בתקשורת בינך לבין התומך וכן הלאה. בנוסף לכך, יש לבדוק את הנקודות הבאות:

  • ערוצי פתיחת הקריאה והמענה – מומלץ לבחור חברה בה יותר מערוץ פתיחת קריאה אחד ורצוי שתמיכה טלפונית תהיה כלולה בהם.
  • זמני תגובה – מומלץ לבחור חברה המציעה זמני תגובה קצרים וטכנאי חרום, בשעות בהן אין מענה מסודר (מעבר לשעות המשרד הרגילות).
  • עלויות תמיכה חריגה – יש לבדוק מה נכלל בתמיכה רגילה והאם קיימים חיובים על תמיכה חריגה (כתמיכה טלפונית, פניה בשעות שאינן שעות העבודה המוצהרות וכד’).

לסיכום:

למרות שזהו גורם שלרוב נוטים לשכוח, לחברה המספקת את שירותי האחסון, מתחזקת את השרת ומספקת תמיכה טכנית למפעילי האתרים, ישנה חשיבות רבה בחוויית השימוש שלך, הבעלים של האתר וטכנאי מחשבים שאמור לדאוג ליציבות. חברת אחסון ישראלית בעלת שרתים הממוקמים בישראל מספקת לך את הגורמים החיוניים להקמת אתר מהיר ויעיל.