טכנאי מחשבים נותן כמה טיפים שחשוב שנדע לפני שקונים מחשב חדש

כמה דברים שחשוב שנדע לפני שקונים מחשב חדש

השקעה במחשב חדש היא השקעה בלתי מבוטלת, אך חשובה במיוחד לחיים שלנו

מחשבים אישיים, כאשר אנחנו קונים אותם מיבואנים ומשירותים איכותיים בתחום המחשבים, הם השקעה משמעותית מאוד הן מבחינה כלכלית והן מבחינת חשיבותם לחיי היום יום שלנו. מחשב הוא לא בדיוק דבר שאנחנו קונים בכל יום שני וחמישי, והשקעה במחשב אישי חדש לבית או לעסק שלנו היא השקעה שאותה נצטרך לבצע אחת לכמה שנים, בהנחה שידענו לטפל במחשב שלנו ולשמור עליו לפרקי זמן ארוכים ואיכותיים. אך מגיע מצב שבו טכנאי מחשבים אומר לנו שאין יכולת להציל את המחשב הישן ועלינו לרכוש חדש – וזה מצב שאליו צריך להגיע מוכנים.

ראשית – עלינו לזכור תמיד לנתח את היקף השימוש ואופי השימוש שלנו במחשב

כאשר אנחנו רוכשים מחשב חדש, אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לעשות הוא לנתח את אופי השימוש והיקף השימוש שלנו בו. מחשב שמשמש אותנו אך ורק לצרכי לימודים ועבודה, ואין בו שימוש נרחב בתוכנות שהן לא אופיס, לא צריך להיות חזק ואיכותי כמו מחשב שמשמש אותנו לצרכי פנאי ומשחק ויש בו צורך במעבד חזק ואיכותי שיריץ את התוכנות השונות בצורה חלקה. כאשר אנחנו בוחרים במחשב שלא מתאים בתכונותיו ובמרכיביו לשימוש הנחוץ שלנו, במקרה הטוב נשלם הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים לשלם, ובמקרה הרע נבצע חטא כלפי המחשב שלנו ועד מהרה נצטרך לקרוא לטכנאי מחשבים בעקבות שחיקה של המעבד והכרטיס הגרפי.

הדבר החשוב ביותר בכל הנוגע למחשב חדש הוא לדעת בדיוק איך לשמור עליו לאורך זמן

מעבר לרכישה עצמה של המחשב החדש, הדבר החשוב ביותר שאנחנו צריכים לעשות הוא לדעת לשמור על המחשב שלנו לאורך זמן. זו הסיבה שבגינה כאשר אנחנו רוכשים מחשב חדש נקרא לטכנאי מחשבים איכותי ואמין שאתו אנחנו עובדים באופן קבוע, שיתקין עבורנו את כל הרכיבים הרלוונטיים המגנים על המחשב שלנו לאורך זמן, כמו אנטי וירוס ורכיבי הגנה אחרים. בהקשר זה, חשוב להבין כי המחשב שלנו, איכותי ככל שיהיה, לא ישמש אותנו בצורה איכותית אם לא נדע להגן עליו לאורך זמן, וכך למעשה ההשקעה המשמעותית שלנו יכולה להיות מיותרת למדי אם לא נגן על המחשב שלנו בצורה איכותית.

כשאנחנו קונים מחשב חדש, אנחנו רוצים להימנע מפנייה לטכנאי מחשבים לאורך זמן רב ככל הניתן

כפי שהסברנו, כאשר אנחנו רוכשים מחשב חדש אנחנו קוראים לטכנאי המחשבים שלנו עבור התקנה של מערכות ההגנה השונות על המחשב שלנו. עם זאת, לאחר פנייתנו הראשונה הזאת אליו, השאיפה שלנו צריכה להיות שלא לבוא במגע עם טכנאי מחשבים כמה שיותר זמן. כאשר אנחנו משתמשים במחשב שלנו בזהירות ובאופן אחראי, נזהרים מסיכונים שונים (בעיקר ברשת האינטרנט), ויודעים לטפל בו תקופתית בצורה איכותית, כל קשר בינינו לבין הטכנאי יהיה קשר ידידותי בלבד.