טכנאי מחשבים – רופא כונן של המחשב שלכם

כל מי שמשתמש במחשב לצורכי עבודתו יודע שהוא עשוי להיזקק לאיש מקצוע – טכנאי מחשבים בכל רגע נתון. לא פעם, כאשר תקלה במחשב משביתה אתכם מעבודתכם הציפייה לבואו של טכנאי מחשבים הופכת מעיקה ומייסרת. מחשב מושבת משבית גם אתכם, המשתמשים בו, בעל כורחכם.

מציאת טכנאי מחשבים באמצעות ממשק החיפוש הפשוט באינטרנט מאפשרת לכם למצוא את המושיע והגואל באזור מגוריכם. כל מי שמחשב מהווה חלק בלתי נפרד משגרת יומו צריך להיערך מבעוד מועד למצב, שבו ייזקק בדחיפות לשירותיו של טכנאי מחשבים. אם תתחילו לחפש רק לאחר שתארע תקלה כל שהיא במחשב שלכם, יתבזבז זמן יקר בחיפוש אחרי טכנאי מחשבים, בבחירת המתאים לשרת אתכם ובהמתנה מורטת עצבים עד לתיקון המחשב.

טכנאי מחשבים משחזר קבצים שנמחקו, מוסיף או גורע תוכנות, מתקין אמצעי הגנה ובטיחות, מנקה את המחשב מווירוסים שונים ועוד. כאשר אתם בוחרים טכנאי מחשבים  חשוב לבדוק מה היא ההסמכה שלו, האם הוא זמין בכל עת, מה זמן ההגעה שלו  לביתכם או, לחלופין, מה המרחק מביתכם אל המעבדה שלו ו – כמובן-  מה המחיר שהוא גובה על שירותיו.

טכנאי מחשבים – מספר טלפון במקום בולט:

מאחר שאתם עשויים להיזקק לשירותיו של טכנאי מחשבים בשעות-לא-שעות, חשוב שמספר הטלפון שלו יימצא תמיד לנגד עיניכם במקום בולט ומרכזי (כגון: רשום על מגנט המותקן על דלת המקרר).

נמחק לכם הקובץ שבו הכנתם את העבודה בנושא  גירושין ? אתם לא מוצאים את הקובץ שבו שמרתם את הרשימה הביבליוגרפית על מערכות יחסים ? לא בכל מקרה שבו משהו “נתקע” במחשב, יש הכרח להזעיק טכנאי מחשבים.  לא פעם די בייעוץ ובהנחיה באמצעות הטלפון כדי לפתור בעיה במחשב. חשוב שתגדירו את התקלה בדיוק מרבי. לא פעם עשוי להתברר כי קובץ שאתם חושבים שהוא נמחק שריר וקיים  אלא שהוא נבלע או מובלע במקום כל שהוא בתוך הדיסק הקשיח. טכנאי מחשבים ודאי יוכל לשחזרו ללא קושי.

הטכנאי אינו כל יכול:

גם טכנאי מחשבים הטוב ביותר יכול לעשות רק את מה שניתן להיעשות. כאשר אתם נתקלים בבעיה באופן טבעי קיימת ציפייה שאיש המקצוע יפתור אותה בתוך זמן קצר ביותר, אבל לא תמיד זה אפשרי. אשר על כן, מומלץ ליישם את ההמלצות המקצועיות שלו באשר לתפעול נכון של המחשב, לרבות כל הבדיקות התקופתיות המומלצות, העשויות למנוע העמסת-יתר על המחשב, בדיקת תקינותן ועדכונן של תוכנות ההגנה השונות ועוד.

שנאמר במקורותינו – כבדהו וחשדהו:

לפני שאתם בוחרים את הטכנאי המועדף, ערכו סקר שוק. כאשר מתבצעת עבודה – בקשו קבלה ואחריות, הן על העבודה ובמידה שהוחלפו חלקים – גם על החלקים. ויתור על קבלה אמור, לא פעם, להדליק אור אדום באשר למקצועיותו ואף ליושרו של מי שמציג עצמו כטכנאי מחשבים. בקשו המלצות אודות איש המקצוע.

בשורה התחתונה:  אף שעדיף לא להיזקק לו כלל, ברור שבשלב כל שהוא רבים מאתנו יחפשו את טכנאי המחשבים המבוקש בנרות, לכן חשוב להדגיש בסיום המאמר מה שנאמר בראשיתו: צרו קשר עם טכנאי המחשבים מבעוד מועד ואל תגידו ‘דיה לצרה בשעתה’.