טכנאי מחשבים שמירה על ביצועי המחשב

היה טכנאי המחשבים של עצמך – שמירה על ביצועי המחשב (1/2)

בחלק הראשון של מאמר זה, נדון בהסרת תוכנות בלתי – רצויות.המחשב הינו כלי חיוני ובלתי נפרד מחיי היום יום של כל אחד מאיתנו.בן אם אתה טכנאי מחשבים, איש הייטק, רופא, או כל בעל מקצוע אחר, ובין אם אתה גולש בבית באינטרנט לשם הנאה בלבד, אתה וודאי מכיר בנחיצותו של המחשב.המאה 20 הביאה להתפתחות מואצת ומסחררת בתחום המחשבים .המחשב כגורם מרכזי בחיינו צריך לספק את הסחורה בזמן ובמקום הנחוץ, ולשם כך עלינו לנקוט במספר רב של דרכים בכדי למנוע מכשולים, תקלות המצריכות תיקון מחשבים או סתם גורמים עוינים כאלה ואחרים כגון: וירוסים, סוסים טרויאנים  ותוכנות זדוניות כאלו ואחרות.במאמר זה נאמוד מספר אמצעים, כלים ודרכים אשר יעזרו לך לשמור על ביצועיו של המחשב ולאריכות ימיו ובכדי שלא תזדקק לשירותיו של טכנאי מחשבים.מאמר זה מחולק למספר קטגוריות בהם נפרט בהרחבה לגבי אמצעים, דרכים ושיטות תיקון מחשבים:

  1. הסרת תוכנות בלתי – נחוצות

לצורך פעולת המחשב האישי, חייבת להיות מותקנת מערכת הפעלה אשר מתאימה לסוג המחשב.מערכת הפעלה זו מורכבת ממספר רב של תהליכים ותוכנות, הנדרשים לצורך פעולה תקינה שלה.אך אין הדבר מסתיים בכך.כולם הרי יודעים כי כל אחד זקוק למשאבים ולכלים שונים זה מזה, לצורך פעולות ייעודיות אותם הוא מעוניין לבצע באמצעות המחשב האישי, ולשם כך נדרשים לבצע התקנה של תוכנה זו או אחרת. אחת הסיבות המרכזיות בהאטת ביצועי המחשב היא התקנה מרובה של תוכנות אשר גורמות לעומס ולהאטה בביצועיו של המחשב. עניין זה מקדם את הצורך בשירותיו של טכנאי מחשבים…לכן, מומלץ לדאוג כי במחשב יהיו מותקנות אך ורק תוכנות אשר נדרשות לנו באמת!כמובן שאין מניעה מלהתקין כל תוכנה שתחפצו בה, אך לצורך שמירה על רמת ביצועים טובה, עליכם להסיר תוכנות אשר התקנתם ואין לכם צורך בהם או תוכנות אשר אינן עולות בקנה אחד עם ציפיותיכם.תהליך הסרת התוכנות הינו תהליך קל ופשוט.היכנסו רגע לתפקיד טכנאי מחשבים. כל שעליכם לעשות הוא לגשת ל”לוח הבקרה” ((Control panel ומשם להפעיל את האפליקציה הנקראת “הסרה/התקנה של תוכניות” ((Add/Remove Programs

כעת כל שעליכם לעשות הוא לבחור מבין הרשימה הנגללת על גבי המסך, את התוכנה אותה הינכם מעוניינים להסיר וללחוץ על כפתור ההסרה.

חשוב לציין: לא מומלץ לבצע הסרה של תוכנה שאינכם מכירים, מכיוון שתוכנה זו עשויה להיות חיונית לצורך פעילות תקינה של מערכת ההפעלה ו\או רכיבי החומרה המותקנים במחשב. אם תעשו זאת, ייתכן ובאמת תצטרכו את שירותיו של טכנאי מחשבים מקצועי..

  1. 2. הסרת תוכנות זדוניות

תוכנות זדוניות כגון וירוסים / רוגלות / סוסים טרואינים וכו’, הינם הגורם העיקרי כיום להאטת ביצועי המחשב, ולפגיעה במידע הנמצא בו. בשירותי תיקון מחשבים, נתקלים בבעיות מסוג זה לעיתים קרובות.ניתן לקרוא עוד בנוגע לניקוי תוכניות זדוניות אלו בעמוד “טיפים לטכנאי מחשבים מתחיל“.

לחלק השני של המאמר “טכנאי מחשבים שמירה על ביצועי המחשב“.

חזור לדף הבית טכנאי מחשבים – ראשי

 

כל הזכויות שמורות – מרסיפר איתי – א.מ. מחשבים – טכנאי מחשבים מקוון

*השימוש בטיפים הינו באחריותו של המשתמש ,אין א.מ. מחשבים אחראית על כל נזק אשר ייגרם כתוצאה משימוש במידע ממאמר זה