טכנאי מחשבים תחזוקת שרתים

טכנאי מחשבים תחזוקת שרתים

תפקידם החשוב של שרתים:

קיים בלבול רב בנושא התפקיד של שרתים ומהם הם משמשים עבור מחשבים אחרים. ובכן, שרתים הינם מחשבים מיוחדים שמספקים למחשבים אחרים תוכנות, יכולת לעבוד ופונקציות מסוימות. ישנם כמה סוגים של שרתים ולכל שרת ישנה חומרה מיוחדת עבורו. כדי ששרתים יתפקדו כל הזמן ולא יגרמו לתקלות במחשבים השונים, חשוב לספק עבורם שירותי אחזקת שרתים. שירותים אלו הינם טכניים בעיקר אך הם דורשים הבנה רבה ביותר. באמצעות אחזרת שרתים עליה יפורט בהמשך, ניתן למקסם את הפעילות של השרת ולהפוך אותו להרבה יותר יעיל.

מה היא אחזקת שרתים?:

אחזקת שרתים מהווה שירות כולל הניתן ע”י חברה המספקת שירות טכנאי מחשבים המקיף את כל הטיפול והעדכון של השרת במסגרת של עשרים וארבע-שבע. אחזקת שרתים כוללת בין השאר הגנה על השרת מפני וירוסים באופן שוטף הכולל בחינה ובדיקה רציפה. כמו כן, התקנת גרסאות מעודכנות של התוכנות המותקנות על השרת כך שהן תוכלנה להמשיך לתפקד על הצד הטוב ביותר, בחינת סיכויים לתקלות שונות בשרת ומתן מענה מקדים עוד לפני שנוצרת בעיה כלשהיא, עדכוני גרסה כל פעם שיש בכך צורך וכן טיפולים תקופתיים ועקביים לצורך שמירה על השרתים. שירותים אלו מסופקים על ידי מספר גורמים המומחים לעניינים אלו.

סוגים של בעיות בשרתים:

אחזקת שרתים ע”י טכנאי מחשבים נדרשת באופן עקבי ובעיקר כאשר מתעוררות בעיות בשרתים השונים. יכולות להתעורר בעיות מגוונות למדי בשרתים. תקלה נפוצה הינה נפילת שרת. תקלה זו נוצרת הרבה פעמים בשל בעיות בתוכנה או בעיות בחומרה של השרת וכן במקרים בהם נדרשת פעילות מוגזמת מהשרת שגורמת לקריסה שלו. בעיות נוספות יכולות להיות קשורות לתקשורת עם השרת שנחסמת על ידי גורם שלישי. כמובן שכאשר ישנם איומי אבטחה על השרת נוצרת בעיה גם כן.

מי מבצע אחזקת שרתים?:

בשל הרציפות של הטיפול כחלק משירותי אחזקת שרתים, הרבה פעמים השירות ניתן על ידי חברות שתפקידן הינו לספק סוג זה של שירות. החברות שולחות את אנשי הצוות המומחים לצורך תיקון תקלות וכן לצורך טיפולים תקופתיים כפי שנדרש. חברות רבות קיימות בשוק וכדאי לבחור חברות מקצועיות, בעלות ניסיון רב.