יש גיבוי?

המצגת שעבדתי עליה שעות

אני עובדת במחלקת שיווק בחברת מזון גדול. לפני שבוע קרא לי הבוס וביקש ממני להכין מצגת למוצר חדש שאנו עומדים להציג בפני אורחים מחו”ל. עבדתי שעות על המצגת, חקרתי את הנושא, ביקשתי מהבן שלי שיעזור לי להכין מצגת מושקעת, בדקתי שוב ושוב שהכול עובד – יצאה מצגת מהממת, פיקס, אולי אפילו אקבל קידום? באמת השקעתי את הנשמה. ערב לפני הפגישה בעלי הציע שנעשה חזרה, נריץ את המצגת ואני אסביר לו על מה שרואים בה, כמו שיהיה למחרת עם האורחים. הדלקתי את המחשב ו…. מסך שחור. את החרדה שאחזה בה באותו הרגע אתם יכולים רק לתאר, כמעט התעלפתי על המקום!

יש גיבוי?

ובכן, היה גיבוי אבל עשיתי אותו שלושה ימים לפני זה והכנסתי בינתיים הרבה חומר חדש, איך אצליח להשלים את החסר? אמרתי לבעלי שאין ברירה ואעבוד כל הלילה אבל הוא אמר מה פתאום, בואי נתקשר לטכנאי מחשבים שינסה לסדר את התקלה! איפה תמצא מישהו בשעה כזאת אמרתי לו אבל הוא הרגיע אותי והתחיל לעשות טלפונים. הוא התקשר אל טכנאי מחשבים בחיפה שחבר מהעבודה המליץ לו עליו. השעה הייתה תשע בערב, מי עובד בשעה כזו? התחלתי כבר להריץ בראש את הלילה הלבן שעומד להיות לי.

דפיקה בדלת והטכנאי מחשבים בפתח

מסתבר שטעיתי…. אחרי חצי שעה מתייצב בדלת בחור צעיר, נחמד וחייכן. הוא מרגיע אותי ואומר אל תדאגי, אני אסדר לך את המצגת, יהיה בסדר, נצליח לשחזר הכול! הוא ישב עם המחשב, הצליח להגיע לאיזה מסך שאין לי מושג איך הוא הגיע אליו, תקתק כל מיני דברים ואחרי רבע שעה אמר – הנה המצגת שלך, בבקשה! לא האמנתי שיש דברים כאלה, שיש אנשים כאלה – נחמדים, מקצועיים, אמינים. כמעט ונישקתי אותו… הוא שאל אם יש לנו עוד מחשבים בבית וללא תוספת תשלום בדק אותם. הוא אמר לנו שהווירוס שהשבית לי את המחשב בטח עבר ממחשב אחר. הוא שאל אם יש לנו ילד שמשחק משחקי מחשב (ברור, למי אין מתבגר כזה בבית???) וישב על המחשב שלו חצי שעה לסדר גם אותו. טכנאי המחשבים בחיפה ישב אצלנו שעה וחצי וגבה תשלום רק על שעה! בחצי שעה האחרונה הוא סידר לנו אנטי וירוס בכל המחשבים בבית, וידא שגם הטאבלט של הילדה מוגן, בדק שוב ושוב וגם הזכיר לי בפעם הבאה לא לשכוח לעשות גיבוי יום יומי….

מצגת מושלמת בזכות טכנאי המחשבים

למחרת הלכתי לעבודה עם דיסק און קיי ועליו המצגת. התרגשתי אבל הכול עבר בצורה הטובה ביותר. המצגת הייתה מצוינת, האנגלית שלי קלחה, האורחים התעניינו ושאלו שאלות ואח”כ הסתגרו עם הבוס בחדר. לפני שהלכתי הבוס קרא לי לשיחה ושיבח אותי. הוא אמר לי שבזכות המצגת שלי נוצרו מגעים ראשונים על המוצר החדש ושיש עתיד בחברה לאנשים כמוני. ואני? אני אומרת לכם שהכול בזכות טכנאי המחשבים מחיפה. קיבלנו ממנו שירות אדיב ומקצועי, זה היה בדיוק האדם הנכון בזמן הנכון!