כיצד לרכוש מחשב בתבונה – טכנאי מחשבים ממליץ

החלטתם לקנות מחשב? קחו לכם חמש דקות וקראו את המאמר הבא. הוא נכתב בדיוק בשבילכם!

אחרי שכבר החלטתם לרכוש מחשב חדש לבית/לעסק או לכל מטרה אחרת הדילמה שעומדת בפניכם כרגע היא איך יודעים מה לבחור מבין המבחר העצום של מעבדים, לוחות אם, כוננים קשיחים, מארזים וכל מה שנמצא בקופסה הזאת ששינתה לנו את החיים בעשורים האחרונים.

ענף המחשוב משתנה מיום ליום, מעבדים חדשים מושקים, לוחות אם חדשים תופסים את מקומם של הישנים וזיכרונות הופכים מהירים מיום ליום ולכן אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן.

ההתלבטות הראשונה שעומדת בפנינו היא האם לרכוש מחשב נייד או שולחני?

לשאלה זו אין תשובה חד-משמעית שכן הייעוד של שני סוגי המחשבים הללו שונה. מחשב נייד, כשמו כן הוא, מיועד בתכליתו להיות מחשב שיתרונו הוא הניידות שלו. לכן אם אתם אנשי עסקים, סטודנטים או סתם צריכים מחשב שילווה אתכם היכן שלא תהיו, אין לכם מה להתלבט, אלא לרכוש מחשב נייד.

אם הגעתם לשורה זו סימן שאתם עדיין מתלבטים, ואנחנו כאן בכדי לסייע לכם.

תחילה, זה עניין של מקום. שאלו את עצמכם האם יש לכם מספיק מקום בשביל להציב מחשב שולחני? אם אין לכם בעיה של מקום, הייתי ממליץ לבחור מחשב שולחני כיוון שעלות הרכיבים למחשבים שולחניים נמוכה בעשרות ולפעמים במאות אחוזים ממחשב נייד, דבר שיביא לכם תועלת גבוהה בהרבה עבור אותו סכום שהייתם משלמים על מחשב נייד.

האם חשובים לכם ביצועים גרפיים גבוהים? לדוגמה, למשחקים או לתוכנות עריכה גרפית למיניהן?

בתחום הגרפיקה חשוב לציין כי המחשבים השולחניים נמצאים שלב אחד ולפעמים אפילו שניים לפני המחשבים הניידים, זאת בשל הצורך להקטין את ממדי כרטיס המסך (המעבד הגרפי) לממדים שיתאימו למחשבים אלה. חשוב לציין כי קיימים בשוק מחשבים ניידים בעלי כרטיסי מסך מהדרגה הראשונה אך כאן הכול עניין של מחיר. מחשב נייד בעל כרטיס מסך טוב יכול לעלות פי שניים ולפעמים פי שלושה ממחשב שולחני בעל כרטיס מסך תואם ולכן חשוב לקבוע סדרי תקציב טרם ההחלטה על רכישה של מחשב נייד או שולחני.

במקרה שהחלטתם לרכוש מחשב שולחני ננסה לעזור לכם במאמר זה לבחור בין המפרטים השונים שיציעו לכם חנויות המחשבים השונות.

כמובן שאם ברצונכם לחסוך קצת כסף וצורכי השימוש שלכם בסיסיים ניתן להפחית עלויות על ידי רכישה של מערכת בעלת 512 מגה זיכרון וחשוב לציין כי תמיד ניתן לשדרג את כמות הזיכרון ובכך לשפר את ביצועי המערכת.

כאן חשוב לוודא כי לא יעבדו עליכם וינסו למכור לכם כוננים מהדור הישן יותר. חשוב להתעקש כי במחשב יורכב כונן מסוג SATA II, הטכנולוגיה העכשווית, ולשים לב לכמות זיכרון המטמון. כיום רוב הכוננים מגיעים עם 8 מגה אך כמה שיותר זיכרון מטמון יסייע להקטנת זמני התגובה ולשיפור הביצועים.

הפרט העיקרי בבחירה של כונן קשיח הוא הנפח. בענייני הנפח קשה להחליט עבורכם, שכן נפח הכונן צריך להיות בהתאם לצורכי האחסון שלכם. אם אתם מתעסקים בגרפיקה, הורדות מהאינטרנט או כל דבר הגוזל נפח רב הייתי ממליץ על לא פחות מ-160 ג\’יגה. אך אם אתם רק גולשים באינטרנט גם 80 ג\’יגה יספיקו בהחלט. גם כאן אני ממליץ על חברות מוכרות כגון Western Digital / Segate / Samsumg ועוד.

כאן חשוב לציין כי חלק גדול מלוחות האם באים כשעליהם מורכבים כרטיסי מסך פשוטים המיועדים לשימושים בסיסיים וגרפיקה ברמה נמוכה. אם אין זה מספיק עבורכם תצטרכו לרכוש כרטיס מסך בנפרד. חשוב כמובן לוודא כי כרטיס המסך תואם את לוח האם.

לגבי כרטיסי מסך המבחר הוא עצום ועל כך ארחיב בכתבה אחרת. מומלץ להתאים את כרטיס המסך לדרישות: אילו סוגי משחקים אנחנו מתעדים להפעיל, מהי רמת הגרפיקה וכדומה.

מומלץ לוודא כי לכרטיס תהיה יציאת DVI, שכן רוב מסכי המחשב כיום תומכים בטכנולוגיה זו, שמאפשרת שיפור באיכות התמונה שכן האות המופק בה הוא דיגיטלי.

כרטיסי המסך נבדלים האחד מהשני בכמות הזיכרון, סוג הזיכרון, מהירותו ותכונות נלוות.

נשמח לייעץ לכם בכל שאלה בנושא זה בטלפון 072-2119600.

ליצירת קשר עם טכנאי מחשבים מקוון

רבים נוטים לזלזל בחשיבותו של מארז המחשב לביצועי המערכת, וחבל. חלפו הימים שבהם לא היתה חשיבות למארז פרט לחשיבות דקורטיבית. המארזים כיום מהווים גורם חשוב בתפקוד המערכת.

איכות המארז תיקבע על פי סוגי המאווררים המצויים בו, רמת פיזור החום בתוך המארז ואופן זרימת האוויר בו, גומיות מיוחדות להפחתת רעשים, וסוג הספק המצוי בו (ניתן לרכוש בנפרד ספק בעל ביצועים משופרים).

חשוב לציין כי מערכת מחשב אשר המארז אינו עונה על צורכי השימוש במחשב עשויה להפחית משמעותית את ביצועי המערכת עקב התחממות רכיבי המחשב, וכתוצאה מכך תהיה ירידה משמעותית ברמת הביצועים. לכן שימו דגש על סוג המארז ורצוי כי הוא יהיה מיצרן מוכר וטוב.

אל תתפתו לקניית מארז “מהודר” עם ידית, בלי ידית, עם נורות צבעוניות ושאר ירקות. התעקשו על איכות שכן סביר שהמארז ילווה אתכם לאורך כל חיי המחשב אותו אתם עומדים לרכוש.

זה הכול לבינתיים. מקווים שעזרנו לכם להתמצא טיפה יותר טוב במבוך העצום הזה של רכיבי המחשב האישי. נשמח לייעץ לכם בכל שאלה ולתת לכם הצעת מחיר הוגנת 24 שעות ביממה.

א.מ. מחשבים
טלפון: 072-2119600
פקס: 072-2119601
סלולרי: 052-4224834