כללים לשמירה על המחשב שלכם, מפי טכנאי מחשבים

תיקון מחשב עלול להיות הוצאה לא פשוטה אך חשוב מכך עלול לגרום לכם להפסיד זמן רב ללא מחשב ולעיתים ללא יכולת תקשורת או עבודה. לאחר שקניתם את המחשב שלכם בכסף רב, חשוב מאוד לשמור עליו ועל חלקיו על מנת להבטיח כי אורך חייו של המחשב יהיה ארוך ככל האפשר ועם מינימום תיקונים.

הנה מספר כללים לשמירה על המחשב שלכם:

  1. השתדלו שלא לאכול על יד המחשב ובטח שלא להניח ליד המחשב או המקלדת שתיה. כאשר האוכל או השתיה יצליחו לחדור אל המחשב שלכם, יש סיכוי רב שיגרם נזק קל עד כבד לחלקי המחשב.
  2. הקפידו לשמור על פתחי האיוורור של המחשב נקיים ולא חסומים. במידת הצורך, הגביהו את המחשב על מנת שלא יתאמץ במלאכת האיוורור. במידה ומדובר במחשב אישי נייד, הקפידו שלא להניחו בזמן השימוש על שמיכה, ספה או כרית.
  3. במידה ויש לכם ספק והינכם צריכים לקבל עזרה טכנית לגבי המחשב, הקפידו שטכנאי מחשבים או מהנדס מחשבים יבדוק ויאבחן את הבעיה.
  4. רבים מאיתנו משאירים את המחשב הנייח בבית או את הלפטופ במצב שינה ולא מקפידים לכבות את המחשבים. השתדלו לכבות מעת לעת את המחשבים-בצורה זו תבטיחו חיים ארוכים יותר לכרטיס המסך וללוח האם ותימנעו מצבי התחממות יתר.
  5. הניחו את המחשב במקום בו אין סיכוי כי יפול או ינזק. במידה ומדובר על מחשב נייד- הקפידו להניחו בתיק המיועד לכך.
  6. גיבוי- אינכם יודעים מה צופן העתיד. הקפידו לגבות את קבצי המחשב בכונן ענן או בכונן קשיח חיצוני שאינו מאופסן בצמוד למחשב. קבעו לכם זמנים קבועים (נאמר אחת לשבוע) וגבו את כל הקבצים שעל המחשב. גם לפני ביקור במעבדה רצוי מאוד לגבות טרם בדיקת הטכנאים.
  7. הקפידו לנקות את המחשב מקבצים מסוכנים- ערכו בדיקת אנטי וירוס אחת למספר ימים ושימרו על המחשב שלכם מפני פריצות ווירוסים הפזורים ברחבי הרשת. השקיעו באנטי וירוס איכותי, בעל מספר סידורי חוקי והגנו על המחשב שלכם.

 

לסיכום: שמירה על סביבתו של המחשב ועל קבציו עשויים לסייע לכם לקבל מחשב בעל אורך חיים ארוך יותר וללא ביקורים אצל טכנאי מחשבים.