לימודי מחשבים – מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה , טכנאי מחשבים

לימודי מחשבים – מגוון רחב של אפשרויות,טכנאי מחשבים

בעוד החברה בה אנו חיים הולכת ונסמכת יותר ויותר על מחשבים ורשתות ממוחשבות, כך גם עוד ועוד אנשים מגלים את הפוטנציאל התעסוקתי העצום הקיים בתחום זה. תחום המחשבים והאינטרנט מספק כיום תעסוקה למיליונים רבים של אנשים במגוון מדינות ברחבי העולם, ובמידה וגם אתם מתעניינים בתחום ומחפשים דרך להפיק ממנו תעסוקה ופרנסה, כדאי שתחקרו מעט יותר לעומק את הנושא של לימודי מחשבים\טכנאי מחשבים. במאמר הבא נציג סקירה כללית של עולם לימודי המחשבים, על מגוון הנושאים, התחומים ומסלולי הלימוד השונים הקיימים בו.

 

מקורסים להכרת המחשב ועד תואר ראשון במדעי המחשב

מכיוון שעולם המחשב והאינטרנט הוא כל כך נרחב, מורכב ומגוון כיום, ניתן למצוא בהתאמה גם אינספור מסלולי לימודים שונים, העוסקים בתחומים שונים בעולם המחשב וברמות שונות.

 

נתחיל מהקורסים הבסיסיים ביותר – ניתן למצוא כיום בישראל אינספור בתי ספר מקצועיים, מכללות ומסגרות לימודים נוספות המציעות קורסים בסיסיים המספקים היכרות ראשונית עם עולם המחשב. קורסים אלו מיועדים הן עבור אלו המעוניינים להתחיל ולפתח קריירה בתחום ומחפשים מסגרת בה ירכשו ידע בסיסי ראשוני לקראת לימודי המשך, והן עבור מי שמעוניין בהיכרות בסיסית עם עולם האינטרנט והמחשב, לשם ידע אישי מעשי.

מלבד לקורסים הבסיסיים ביותר להכרת המחשב, ניתן למצוא גם אינספור קורסים מקצועיים בסיסיים ומתקדמים, העוסקים בתחומים צרים וספציפיים במיוחד בתוך עולם המחשב הרחב כל כך. לדוגמה – קורסים העוסקים ספציפית בתחומי האינטרנט דוגמת קידום אתרים, בניית אתרי אינטרנט, שיווק באינטרנט וכד’. דוגמאות נוספות כוללות קורסים לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד או אייפון, קורסים בסיסיים בשפות תכנות פשוטות יחסית ועוד אינספור קורסים ומסגרות לימודים מקצועיות המספקות ידע בסיסי וראשוני בתחום מסוים. חשוב לציין כי עבור רבים מהקורסים הללו נדרש ידע מוקדם כלשהובעולם המחשב, ידע אותו ניתן לרכוש בקורסים אחרים ובסיסיים אף יותר.

מה ניתן לעשות עם הקורסים הממוקדים הללו? הרבה מאוד – ניתן למצוא כיום תעסוקה כטכנאי מחשבים המתמחה בתחום כזה או אחר, לאחר לימודים מקצועיים בני כמה חודשים. בנוסף, פיתוח אפליקציות, ניהול מדיה חברתית, קידום אתרי אינטרנט ועוד מגוון נושאים בהם ניתן למצוא קורסים ממוקדים ומקצועיים מהווים כיום תחומים חמים ומלאי פעילות, בהם לבטח ניתן למצוא תעסוקה הן כשכירים והן כעצמאיים או פרילאנסרים.

 

וכמובן שאסור לשכוח גם את מסלולי הלימודים המתקדמים והארוכים יותר – מסלולי לימודים לתארים במדעי המחשב. לימודי תואר ראשון במדעי המחשב אורכים כארבע שנים. מדובר בלימודים תובעניים ויסודיים בהם מקבלים הסטודנטים את הידע והכלים הנחוצים הן על מנת לצאת לשוק ולמצוא תעסוקה  כמהנדסי תוכנה (כמו גם במגוון תפקידים נוספים) והן על מנת להמשיך לתארים מתקדמים, בין היתר במסלולי מחקר ובמסלולים מעשיים שונים. לימודי תואר במדעי המחשב הם כבר סיפור אחר לגמרי מאשר קורסים ומסלולי לימודים מתומצתים כאלו ואחרים. בדומה למסגרות רבות אחרות של לימודי תואר, גם במקרה של תואר במדעי המחשב מדובר בבניית תחום עיסוק לטווח הארוך. בוגרי לימודי תואר ראשון או תארים מתקדמים במדעי המחשב מהווים למעשה את אוכלוסיית המתכנתים, המהנדסים, החוקרים והיזמים המניעים קדימה את תחום המחשב והאינטרנט בקצב הפיתוח המואץ לו כולנו עדים בשנים האחרונות.

 

לסיכום – עולם לימודי המחשבים מציע מגוון רחב ביותר של אפשרויות ומסלולים אופציונאליים. בחירת המסלול המתאים עבורכם צריכה לקחת בחשבון, בין היתר, את שאיפותיכם וכוונותיכם לעתיד בתחום, כמו גם את תחומי העניין הספציפיים שלכם בתוך עולם רחב זה.

מחפש טכנאי מחשבים ? טכנאי מחשבים בחיפה טכנאי מחשבים באתר לקוח או טכנאי מחשבים אונליין – לפתיחת קריאה חייג  072-2119600