”לי זה לא יקרה” – הכל אודות גיבוי למחשב

בעולם בו אנו חיים כיום, אנחנו נסמכים יותר ויותר על מחשבים – המחשב הביתי ממנו אנחנו מנהלים את החיים שלנו, המחשב במקום העבודה עליו מרוכזת כל העבודה שלנו, מחשבי כף היד (או במילים אחרות – פלאפונים חכמים המהווים סוג של מחשב קטן) ועוד. מכיוון שאנחנו שמים כל כך הרבה מידע משמעותי וחשוב מהחיים שלנו על מחשבים, עולה הצורך המתבקש לגבות ולאבטח את כל המידע הזה, מפני נפילה כזו או אחרת. שנייה אחת של הפסקת חשמל או תקלה אחרת במחשב, וכמויות עצומות של מידע רב ערך עלולות ללכת לאיבוד לנצח. לכן, גם אם אתם בטוחים שלכם דברים כאלו לעולם לא יקרו – גיבוי למחשב הוא משהו שכולנו צריכים, ללא יוצא מן הכלל.

 

גיבוי עצמאי למחשב, על ידי טכנאי מחשבים או קניית דומיין בעברית והקמת אתר

אז הבנו שלא משנה מי אנחנו, נהיה חייבים גיבוי למחשב שלנו אם ברצוננו לישון בשקט בלילה ולהימנע מתקלות לא נעימות שיגרמו לנו המון כאב ראש ולעיתים גם הרבה מאוד כסף.

אז כיצד עושים זאת? מהן האפשרויות שלנו לגבות את המחשב? ובכן, אפשרות אחת היא גיבוי עצמי – קנייה של כונן קשיח חיצוני, והעברה של תכולת המחשב שלנו אליו. במקרה הזה יש לשים לב כי הגיבוי עצמו נשמר במקום בטוח, כך שלא ייהרס. כמו כן, יש לוודא לגבות מדי כמה ימים שוב ושוב. כוננים רבים הנמכרים כיום בשוק בנויים לעשות גיבוי חוזר מדי כמה ימים – משאירים אותם מחוברים למחשב, ומדי כמה ימים או שעות (על פי האופן בו נתכנת אותם) הם מגבים את כל החומר החדש שנוסף בינתיים למחשב. גיבוי עצמי אינו דבר מסובך כל כך, ואמור לעלות כמה מאות שקלים לכל היותר.

 

אפשרות נוספת היא הזמנת טכנאי מחשבים שיבצע את הגיבוי באופן מקצועי ומסודר. במידה ומדובר במקום עבודה או במחשב המכיל הרבה מאוד חומר רגיש וחשוב, מומלץ להיעזר בשירותיו של טכנאי מחשבים לצורך הגיבוי. טכנאי מחשבים יודע את העבודה טוב יותר מאיתנו, ויוכל לגבות עבורנו את המחשב כך שנהיה בטוחים לחלוטין כי הכל נשמר וגובה כמו שצריך.

 

ולבסוף, קיימות אפשרויות רבות נוספות. למשל – גיבוי באינטרנט. מי שלא מעוניין לסמוך על דיסק גיבוי חיצוני (או רוצה גיבוי כפול) יכול לנסות ולגבות על גבי הרשת. על ידי קניית דומיין בעברית ופתיחת אתר משלכם, או אפילו על ידי הצטרפות לאחד משירותי האחסון הקיימים ברשת כיום (דוגמת ה”ענן” המפורסם..), ניתן לגבות את כל תכולת המחשב אונליין, ולא לדאוג יותר.

 

לסיכום, בין אם אתם הולכים על האופציה של טכנאי מחשבים, קניית דומיין בעברית וגיבוי ברשת או גיבוי עצמי על כונן נייד, חשוב שפשוט תבחרו באחת האופציות ותלכו על זה. אל תגידו |לי זה לא יקרה”, כי בסופו של דבר – זה פשוט יקרה. אז כדאי לכם מאוד להיות מוכנים ומגובים..