לכל גיל עניין אחר במחשבים

מחשבים הם מכשירים פרקטיים רב תכליתיים, על כך אין ספק . היום בעידן המאה ה-21 פעולת רבות בחיינו מתבצעות בעזרת המחשב, היום אנחנו הפכנו להיות תלויים במחשב ובשירותים שניתן לקבל ממנו. וכך גם גדלה תלותנו ב”רופא” המחשבים הלו הוא טכנאי המחשבים.

בעידן שבו מחשבים הם מוצר צריכה סטנדרטי שניתן למצוא בכל בית, אנו עדים למציאות שבה כל אדם יכול להשתמש במחשב שימושים אחרים ויכול למצוא במחשב עניין אחר. המחשב משמש למגוון כה רב של שימושים עד כי מצב של השבתת פעילות המחשב אינה באה בחשבון. לצורך כך אנו מתייחסים אל טכנאי מחשבים כמו אל שירות דחוף- כל עוד לא נקבל תיקון מידי טכנאי מחשבים לא נוכל להמשיך בעבודת המחשב שלנו.

ילדים ובני נוער משתמשים היום במחשב כאמצעי לשם יצירת קשרים חברתיים ואמצעי למשחק, שהרי המחשב עתיר הגירויים כבר מזמן החליף את משחקי הקופסא. המחשב מהווה גם אמצעי שימושי במהלך הלימודים של בני הנוער והוא מהווה גם מקור מידע עצום שנותן מענה לסקרנותם הגדולה.על גבי המחשב לא רק מכינים שיעורים ומשיגים מידע אלה גם נעזרים בו לצרכי גרפיקה,צילום,עיצוב אלבום תמונות,הכנת מצגות ועוד.

לעומתם בני גיל הזהב משתמשים במחשב במטרה לשמור על קשר עם העולם הטכנולוגי המתקדם, בני גיל הזהב משתמשים במדיה של האינטרנט כאמצעי לשמירה על קשר עם העולם שמסביב, האינטרנט מאפשר להם לחוש שהם עדיין בענינים, ועדיין חיוניים. האינטרנט מאפשר לבני גיל הזהב ליצור קשר אינטרנטי עם נכדיהם וכך גם פער הדורות מצטמצם שהרי מה יפה יותר מסבתא ששולחת מייל לנכדה שבחו”ל או מנכד שמתכתב עם סבו באמצעות ה- ICQ . לבני גיל הזהב משמש טכנאי מחשבים ממש כקרש הצלה שכן לרוב הידע הטכני שלהם דל והם צריכים טכנאי מחשבים שיגיע פיזית להסביר איך מפעילים את המחשב וכמובן לתקן מחשב.שירות מרחוק פחות נפוץ בקבוצת גיל זו.

עבור סטודנט צעיר באוניברסיטה מחשב הוא מכשיר חיוני לשם כתיבת עבודות אקדמיות שונות וכן כאמצעי לאיסוף מידע הנחוץ לו במהלך לימודיו. ואילו עבור רווקה צעירה שמעונינת להכיר את בן זוגה העתידי , מחשב הוא אמצעי ליצירת קשרים חברתיים. היום רווקים רבים משתמשים במחשב כדי להציג את עצמם ברשתות החברתיות השונות ונעזרים באתרי אינטרנט שונים המיועדים להכרויות או לפעילות של פו”פ.

מה שבטוח הוא שכל אחד יכול למצוא עניין אחר במחשב, וזהו בעצם ייחודו ויתרונו הגדול של המחשב. המחשב יכול לספק לכל אחד את הצרכים שלו והוא מכשיר שאנו יכולים להתאים אותו לצרכים שלנו וליעדים שלנו. יש מי שישתמש במחשב לשם הפקתאלבום דיגיטלי, ויש מי שישתמש במחשב כדי לאסוף מידע לקראת טיול בחו”ל, או כדי להכין טבלה המפרטת את הוצאות משק הבית החודשיות.

אז כעת כל שנותר לכם לעשות הוא לשקול מה יהיו השימושים שלכם במחשב ולרכוש מחשב איכותי ואמין שיצליח לתת מענה אופטימלי לצרכים שלכם .