למה חשוב ללמוד פוטושופ

למה חשוב ללמוד פוטושופ

מאת: אדם רוטברד

למה בעצם להשקיע זמן, מאמץ, ולפעמים גם כסף בלימוד תוכנה גרפית? עם מגוון התוכנות הגרפיות בשוק כיום, ניתן גם להסתפק בתוכנה פחות טובה, שמבצעת חיתוכי תמונה פחות טובים, ולהסתפק במועט. אולם פוטושופ נחשבת כיום לא רק ככלי מעולה לעבודה עם תמונות, אלא גם כמשהו שידע נרחב בו עשוי לעזור במהלך הקריירה והקידום במקום העבודה. נסביר מדוע כל כך חשוב היום ללמוד פוטושופ.

העיניים אדומות

כמה פעמים קרה לכם שצילמתם אדם מסוים במהלך הלילה והתמונה יצאה עם עיניים אדומות, שמקנות למצולם מראה של ערפד? את פעולת הביטול של העיניים האדומות לא תוכלו לעשות עם הצייר של Windows, ולא תקבלו אותן תוצאות עם תוכנות אחרות. פוטושופ מתמחה בניתוחים פלסטיים למצולמים, ובקליק קטן על העכבר התוכנה תבטלו את העיניים האדומות כאילו הם בכלל לא היו. כך שגם אם זה לא לעבודה או לקריירה, פשוט נעים יותר לצפות בתמונות ללא העיניים האדומות הערדפדיות הללו.

שינוי גודל

לא פעם ולא פעמיים קורה שאתם צריכים להתאים תמונה מסוימת לגודל ספציפי, והתמונה גדולה מדי. כולנו מכירים את פעולת “המריחה” של הצייר כשמנסים להגדיל או להקטין תמונה, ואולם לא כך הדבר בתוכנת הפוטושופ, שמתמחה בחיתוך ושינוי גודל של תמונות. תצטרכו לכתוב בחלון חדש את הגודל הרצוי, נגיד 500 על 200 – כשתכתבו את ה500, התוכנה כבר תכתוב לכם לאיזה גודל היא יכולה להתאים את עצמה. כך נוצר מצב שאתם חוסכים זמן יקר, ולא יכול להיות מצב שהתוכנה תחתוך את התמונה או תעשה כל סוג של שיפוצים בגודל לצורה שהיא לא יכולה – אין “מריחות”.

הבוס יאהב אתכם

תמיד יש צורך בפוטושופ ובעיצוב תמונות. אם אתם צעירים שרק עכשיו סיימתם צבא ידע נרחב בפוטושופ יעזור לכם במציאת מקום עבודה יציב ונוח, ואם אתם חדשים במקום העבודה ידע בפוטושופ ועזרה לבוס בעיצוב תמונות לפרזנטציה יעזור לכם בקידום בהמשך. לא תצטרכו להיות טכנאי מחשבים מומחה כדי לעזור לבוס או להתקבל למקם עבודה על בסיס ידע בפוטושופ – זו תוכנה שלמרות כל מה שאומרים, קל לעבוד איתה ולמרות שהיא נראית קשה בהתחלה קל להתרגל ולהסתדר איתה

כלי הכרחי לגרפיקאים

אם טובי הגרפיקאים והמעצבים שולחים פרסומות לעיתונות המודפסת בעזרת עיצוב תמונה בפוטושופ, למה שאתם לא תעשו את זה גם ? נכון, רוב הגרפיקאים למדו את התוכנה הזו עד פרטיה הקטנים ביותר, אולם גם ידע בסיסי בתוכנה יאפשר לכם למקסם איכויות של התמונות שלכם. בתוכנת הפוטושופ משתמשים כיום להפוך בחורה שמנה לרזה, להלבין את פניו של אדם שחום עור, ובעצם אין לתוכנה הזו גבולות מבחינת הדברים שהיא יכולה לעשות. ייתכן ותצטרכו טכנאי מחשבים שיתקין לכם תוסף עברית לתוכנה, מכיוון ורוב הגרסאות של התוכנה לא מגיעות עם עברית מובנית – ייתכן וזהו החיסרון היחיד בתוכנה המשובחת הזו.