למה חשוב שהאתר יהיה מעוצב?

חשיבות עיצוב אתרים

 

החשיבות של עיצוב אתרים בצורה איכותית ויצירתית היא גבוהה מאוד וככל שיש יותר אתרי אינטרנט כך גם עולה החשיבות של העיצוב. אתר אינטרנט חייב למשוך את העין, להיות יפה ומקורי ובמילים אחרות – עליו להיות מעוצב בצורה ייחודית, אחרת הגולשים לא יישארו בו זמן רב. אנשי המקצוע אשר עוסקים בעיצוב אתרים נקראים מעצבי אתרים ויש כאלה לא מעט כיום. אם אתם רוצים שאתר האינטרנט שלכם יצליח כדאי לכם מאוד להשקיע קצת כסף לא רק בתוכן אלא גם בעיצוב האתר. עוד על כך בכתבה הבאה.

 

מדוע בכלל צריך לעצב אתרים?

בין אם יש לכם אתר אינטרנט העוסק במכירת מחשבים, הזמנת חופשות, טיולים בארץ, הכרויות או אתר בכל נושא אחר, חשוב לזכור כי אם הוא לא יהיה מעוצב בצורה יפה ומזמינה, רוב הסיכויים שהגולשים לא יישארו בו זמן רב ואפילו יברחו ממנו. בדיוק כמו שחנות אמיתית המוכרת ריהוט, צעצועים או ביגוד, חייבת להיות מעוצבת בצורה נעימה ומושכת, כך גם יש לנהוג כאשר מדובר בחנות וירטואלית באינטרנט או באתר אינטרנט. דמיינו לעצמכם כי אתם גולשים באינטרנט ומחפשים אחר מוצר מסויים, באיזה אתר תעדיפו להישאר? באתר מושקע, יפה ויצירתי או באתר מוזנח שלא השקיע בעיצוב? התשובה לכך היא ברורה. רוב המחקרים והמספרים מוכיחים באופן מובהק כי אתרים אשר מעוצבים בצורה יפה יותר מגדילים את הסיכויים שלהם למשוך יותר גולשים, אשר בעתיד יוכלו להפוך ללקוחות!

 

כיצד לעצב אתרים?

ניתן לעצב אתרים באופן עצמאי ויש לא מעט תוכנות המסייעות בכך, אך אם אתם רוצים אתר מושקע במיוחד, מומלץ להשקיע בעיצוב מקצועי שהוא לרוב איכותי יותר. מכיוון שהמטרה המרכזית של עיצוב אתרים היא ליצור אתר אשר מושך את תשומת הלב של כמה שיותר גולשים, כדאי בהחלט להשקיע בכך. מעצב טוב ידע כיצד להתאים את העיצוב לחזון ולמטרות של האתר וזה כולל כמה אלמנטים חשובים, בין היתר – הפיכת האתר לנגיש ופשוט יותר, בחירת עיצוב שיסייע לקידום האתר במנועי החיפוש השונים וכמובן גם שימוש בעיצוב אשר יציג את התוכן אשר יופיע באתר באופן היעיל, המקצועי והנכון ביותר. כך למשל, עיצוב ייעודי ומקצועי של אתר הכרויות אלפא, המיועד לאקדמאים, ימשוך אליו את קהל היעד המתאים, ויבליט את השירותים והתכנים הייחודיים לו, המבדילים אותו מאתרי הכרויות אחרים. עיצוב איכותי מסייע להעברת מסרים בצורה מושלמת ולכן אין לזלזל בכך וכדאי לרוב להשקיע במעצב אתרים איכותי, עוד בשלב הקמת האתר.

 

מה כולל עיצוב אתרים?

אם כבר החלטתם להשקיע בעיצוב אתרים, בין אם באופן עצמאי ובין אם באמצעות מעצב אתרים, הקפידו, מעבר לבחירת הצבעים והפונטים, להכניס לאתר גם תמונות רלוונטיות, סרטונים מתאימים, אנימציה מושקעת, פלאש, מצגות ועוד. תוספות אלו הינן חשובות במיוחד באתרים מסחריים בעידן שבו הלקוח רוצה להבין היטב מה הוא קונה. בעת חיפוש חופשה באתר של רשת מלונות או של צימר, למשל, יעדיף הגולש אתר המעוצב בתוספת גלריית תמונות של חדרי האירוח, סרטון אודות אפשרויות הבילוי וכו’. יש להתחשב כמובן במגבלות התקציב אך ככל שתכניסו יותר אלמנטים ייחודיים, כך יותר גולשים יישארו באתר שלכם זמן רב. בנוסף, העיצוב חייב גם לשקף את האווירה של העסק שלכם ואת האג’נדה של בעל האתר. מומלץ לבחור מעצב אתרים אשר יש לו ניסיון ומוניטין ובמיוחד כזה שיש לכם כימיה עימו.

 

לסיכום, בימים בהם התחרות באינטרנט רק הולכת וגוברת, יש חשיבות עצומה לעיצוב אתרים מושקע ומוצלח. התוכן אשר מופיע באתר הוא עדיין חשוב מאוד, אך העיצוב הוא לא פחות חשוב, כי הוא זה שלרוב ימשוך את הגולשים. זכרו כי עיצוב אתרים איכותי יכול להפוך את האתר שלכם לאתר מנצח, אשר באמצעותו תגברו על המתחרים שלכם ותשאירו אותם הרחק מאחור!