מדפסות להדפסת תמונות

מדפסות להדפסת תמונות

למשך זמן רב היה נראה כאילו עולם הצילום הדיגיטאלי מעדיף להסתבך ולהוציאאת ההדפסות שלו אל חנויות מקצועיות המתמחות בכך. אבל כעת כבר אי אפשר להתעלם מהשינוי החד שהתרחש בתחום וממספר אפשרויות הפיתוח הביתי שעומדות בפני צלמים חובבניים ומקצועניים כאחד. במאמר זה נעשה בדק בית קצר ונראה בדיוק מה מציעה כל אפשרות ואיזו אפשרות מתאימה לכם ביותר.

מדפסות על בסיס הזרקת דיו
באופן כללי מדפסות להזרקת דיו מציעות שילוב של הדפסה מהירה, איכות הדפסה גבוהה (1,200X 4,800) וטווח מחירים רחב. רוב המדפסות הללו מתמחות בעיקר בגדלים סטנדרטיים, אבל גם אם אתם מחפשים מדפסת שתתן לכם תמונות מעבר לגודל הרגיל במידה אין סיבה לזנוח את מדפסות הזרקת הדיו, פשוט צריך לחפש ולקרואאת המפרט הטכני של כל מדפסת ומדפסת.
טיפ חשוב לצלמי השחור לבן – חלק ניכר ממדפסות הזרקת הדיו משתמשות במחסניות צבעוניות גם כדי לייצר תדפיסים בשחור-לבן. לכן במידה ואתם מעוניינים להדפיס תמונות שחור לבן מומלץ לרכוש מדפסות הזרקת דיו שמשתמשות בדיו שחור ו/או אפור מעבר למחסניות הצבעוניות .

מדפסות לצלמים מקצועיים
מה שמבדיל בין מדפסות מקצועיות למדפסות סטנדרטיות היא היכולת לייצר תמונות איכותיות בגדלים גדולים יותר מהגודל הסטנדרטי של מדפסת (מעל A4). החיסרון של מדפסות מהסוג הזה הוא ההתכוונות המלאה שלהם אל השוק המקצועי, מה שהוביל ללא מעט פונקציות נוחות, כמו הדפסה ישירות מהמצלמה, נעלמו מהממשק. מדפסות מקצועיות מהסוג הזה עולות מטבע הדברים יותר ממדפסת רגילה אבל בדרך כלל גובה המחיר מעיד גם על האיכות.

מדפסות רק להדפסת תמונות
בניגוד למדפסות הזרקת דיו ומדפסות מקצועיות שיכולות להדפיס גם תדפיסים סטנדרטיים כמו מסמכים, דוחות וכיוצ”ב, מדפסות אלו מיועדות אך ורק להדפסת תמונות ולכן הדגם שלהן לרוב קומפקטי יותר (מה שהופך אותן לאידיאליות לנשיאה) ומציע מהירות הדפסה גבוהה יותר, יש אומנם מודלים גדולים יותר אבל הם גם עולים בהתאם.
הdpi- של המדפסות הללו נחשב נמוך יחסית אבל איכות ההדפסה נשמרת גבוהה תודות לשימוש בטכנולוגיית דיו-טרמי שיכול ליצור מאות גוונים ממספר צבעי יסוד.

מדפסות סטנדרטיות
אם מעבר להדפסת תמונות אתם רוצים גם חופש מבחינת הייעוד והממשק תוכלו לבחור בין אין ספור מדפסות איכותיות שבהחלט יכולות להיענות לצרכים שלכם. גם מדפסות הזרקת דיו סטנדרטיות וגם מדפסות לייזר יכולות לספק תמונות באיכות טובה למרות שהן אינן מיועדות לכך באופן ספציפי. אף על פי כן כשאתם קונים מדפסת סטנדרטית מתוך רצון להדפיס בין היתר גם תמונות כדאי מאד לבחון את איכות ההדפסה מקרוב.

ממי לקנות מדפסות?
בין אם בחרתם מדפסת מתוחכמת או מדפסת פשוטה, חלק גדול מהצלחת הבחירה תלוי בספק שמוכר לכם את המדפסת. לפני שאתם מתחייבים לקנייה שימו לב ממי אתם קונים, האם יש לו רישיון עסק  מתאים ועד כמה הוא מוכר בענף. ספק איכותי מהסוג הזה ימכור לכם סחורה איכותית הכוללת גם תעודת אחריות מסודרת וימנע מכם את האכזבה הטמונה במדפסת מקולקלת, שירות לקוי וכו’.

לעיתים ניתן לרכוש מדפסת גם מטכנאי המחשבים שלכם איתו כבר יש לך ניסיון ובכך תוכלו להיות בטוחים שתקבלו תמורה הולמת למחיר

המאמר באדיבות ארד בדק בית