מדריך לבחירת טכנאי מחשבים

מדריך לבחירת טכנאי מחשבים

במאמר הבא נציג את הדרכים לבחירתטכנאי מחשבים, מה הם תפקידיו של טכנאי המחשבים ומתי צריך לקחת את המחשב לתיקון במעבדת מחשבים.

כאשר יש לנו בעיות או תקלות שונות במחשב , בבית או במשרד , דבר ראשון שנרצה לעשות הוא לבדוק האם נוכל לתקן את הבעיות בעצמנו , או בעזרת חבר. לאחר שהגענו למסקנה שאנחנו לא נוכל לפתור את הבעיה , נרצה להזמין את איש המקצוע הטוב ביותר, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת אמינות. ניתן למצוא את אנשי המקצוע ברשימת טכנאי מחשבים בזק144. לעיתים בתקלות הקשורות בעיקר לחומרה, כאשר לטכנאי המחשבים אין אפשרות לתיקון מיידי, המחשב ישלח למעבדה, בדרך כלל אצל היצרן.

כאשר ניגש לבחירת טכנאי המחשביםהבא שלנו אנו נבדוק את הדברים הבאים :

1.בוגר קורס מקצועי ממוסד לימודים מוכר ונחשב. לימודים הכוללים חומרה, תוכנה , רשתות ועוד.

2.ניסיון – כמה שנים עוסק במקצוע.

3.המלצות – נרצה לקבל המלצות וחוות דעת על טכנאי המחשבים. נוכל לחפש באינטרנט או לשאול אנשים שבעבר הזמינו אותו לתיקון.

  1. אמינות ושירותיות – כאשר נדבר לראשונה עם טכנאי המחשבים נרצה להבין את טיב יחסי האנוש שלו, רמת התקשור עם הלקוחות , שקיפות בכל התהליך של התיקון , קשוב לצרכי הלקוח, שירות מהיר ומקצועי.

5.מחיר סביר לשירות הנעשה.

לאחר שהחלטנו שטכנאי המחשבים שמצאנו מתאים לנו , הוא מקצועי , אמין , מוסמך ומיומן, קשוב ללקוחות ובמחיר שמתאים לנו, נרצה להבין מהם תפקידיו כאשר הוא ניגש לתקן את המחשב שלנו.

תפקידי טכנאי המחשבים :

1.איתור התקלות במחשב ותיקון מלא שלהם.

2.הסבר מלא ללקוח על התקלה, כיצד נעשה התיקון ואיך למנוע מהתקלה להופיע שוב בעתיד.

3.התקנת תוכנות רלוונטיות אשר יכולות למנוע תקלות עתידיות כגון אנטי וירוס וניקוי וירוסים.

4.ייעוץ כללי ללקוח לגבי תיחזוק שוטף של המחשב.

5.שירות – השירות כולל מחיר סביר , שירות מקצועי ומהיר, אמינות ויחסי אנוש ותקשורת טובה עם הלקוח.

לעיתים לא תיהיה לנו ברירה לשלוח את המחשב לתיקון במעבדת מחשבים שכן טכנאי המחשבים שלנו לא יוכל לטפל בבעיה בעצמו. כאשר ישנן בעיות חומרה מסובכות, תקלות חשמל, רכיבים מסוימים אשר התקלקלו או נפגמו ובעיות שרשרת סבוכות המשלבות מספר גורמים ולא ניתן לאתר את הבעיה, נאלץ לקחת את המחשב לטיפול במעבדת מחשבים.

טכנאי המחשבים אשר תזמינו יידע לקבוע האם המחשב צריך תיקון במעבדת מחשבים או שהוא יוכל לתקן את הבעיה בעצמו. תיקון במעבדה עולה יותר מאשר תיקון באמצעות טכנאי, לכן שווה להתייעץ לפני שאנו מחליטים לשלוח את המחשב לתיקון במעבדה.