מה לומדים בקורס טכנאי מחשבים?

תפקידו של טכנאי מחשבים הוא לתקן את המחשב הביתי או המשרדי כשצצות תקלות. עובדה זו ידועה וברורה ונדמה כי העולם לא היה מתקיים היום, אלמלא טכנאי המחשבים לא היה נולד. עם זאת, ידיעותיו של טכנאי המחשבים אינן מצטמצמות במתג ההדלקה והכיבוי ובמהלך הלימודים הנדרשים כדי להפוך לטכנאי מחשבים, הוא לומד הרבה יותר ומתרגל הרבה יותר מכפי שניתן לחשוב.

קורס טכנאי מחשבים מכשיר את המשתתפים לעבוד בעולם טכנאות המחשבים, תוך שהוא מעניק להם כלים וידע בתחומי המחשבים השונים. קורס זה מיועד לאנשים הרואים את עתידם כטכנאי מחשבים והם בעלי רקע בסיסי בתחום זה. יתרה מזאת, קיימים כמה מסלולי לימוד שאינם דורשים אף את התנאי האחרון, אבל למצוא היום מישהו שאין לו הבנה בסיסית במחשבים, יהיה קשה מאוד.

הנושאים שעולים במסגרת לימודים לקראת תואר טכנאי מחשבים הם רבים ומקיפים ודורשים ריכוז רב ומחויבות גדולה למסלול הלימודים. בתחילת הקורס לומדים הסטודנטים על מבנה המחשב, על חלקיו ועל סוגי הטכנולוגיות שנעשה בהן שימוש כדי לבנותו.

בהמשך הם לומדים לזהות תקלות, לאתר רכיבי חומרה, לזהות אמצעי אחסון, לוחות זיכרון, לוחות אם, מעבדים וכלי תקשורת שונים. חלק נכבד מהלימודים בקורס טכנאי מחשבים עוסק בתוכנות שימושיות ויומיות ובתקלות הנוצרות מהשימוש בהן. כך לדוגמה רוכשים הסטודנטים ידע מעמיק ונרחב בתוכנות Windowsהשונות, לרבות התקנה, התאמה למחשב, ניהול, תחזוקה שוטפת והתמודדות עם תקלות, הן בקריאה טלפונית והן בטיפול ישיר.

מעבר לתוכנת Windows הנפוצה, לומדים טכנאי המחשבים לעתיד כיצד להתקין רשתות תקשורת, לטפל בתקלות של מודם ושל אינטרנט לקוי, לזהות ציוד תקשורת וכבלים, לבנות רשת תקשורת חוטית ואלחוטית ואף לטפל בבעיות ובתקלות הנוצרות משימוש לקוי או מ”כוח עליון” בקווי התקשורת השונים.

די בכמות המידע הזו כדי לשלח טכנאי מחשבים לדרכם ולדעת שהמחשבים האישיים והמשרדיים בידיים טובות, אך קורס טכנאי מחשבים מקיף הרבה יותר מאשר מידע בסיסי ולכן הסטודנטים ממשיכים ללמוד.

הם לומדים טיפול באפליקציות וסידור הפריטים השונים במערכת הממוחשבת, הם לומדים לנטר מערכות, לשקם מידע וליצור תיקיות גיבוי אוטומטיות במקרים שבהם התבקשו לעשות זאת, הם רוכשים כלים בהקמת עסק ובשירות לקוחות והם מתרגלים שעות על גבי שעות במעבדה את החומר העיוני של הקורס והופכים אותו למעשי.

בסופו של יום בוגרי קורס טכנאי מחשבים מסיימים את הלימודים כשהם יודעים איך לעשות, איך לזהות, כיצד לטפל וממה יש להימנע. זה מה שהופך אותם לטכנאי מחשבים מעולים וזה מה שיגדיל את מאגר הלקוחות שלהם ואת התעסוקה שבה הם חושקים.