מחשבים אמינים

מחשבים אמינים

 

בעבר הרחוק המושג אמין היה מתייחס בעיקר לבני אדם והיה נחשב לתכונה של בני אדם, היינו תמיד מחפשים מוסכניק אמין, שיפוצניק אמין, חשמלאי אמין וכד’, אולם היום כאשר אנו עטופים בשפע של אמצעים טכנולוגיים מתקדמים אנו מייחסים את המילה אמין גם למכשירים שונים, כך למשל כולנו רוצים לקנות רכב אמין ובטיחותי, או מחשב אמין וחזק.

 

 

מה זה מחשב אמין

 

אכן כולנו מחפשים היום מחשבים אמינים, אבל השאלה היא האם קיים בכלל מושג כזה מחשב אמין, והאם אפשר לדעת מהו אותו מחשב אמין, מה  צריך להיות במחשב כדי שיהיה אמין.

רבים מאתנו פונים בשאלה כזו או אחרת אל טכנאי מחשבים או אל חנות מחשבים ומבקשים לדעת מהי הנוסחה למחשב אמין?

 

אפשר לומר שמחשב אמין הוא מחשב שקניתם אותו מחברת מחשבים אמינה ורצינית שממשיכה לתת לכם גב ואחריות גם אחרי קנית המחשב, ומחשב אמין הוא אותו מחשב העשוי מהחלקים האיכותיים ביותר והטובים ביותר בשוק, ולא מחלקים זולים או מחלקים משומשים שקניתם בחנות זולה הנמצאת בפינת הרחוב.

מי שיקנה בעצמו חלקי מחשב מ-10 ספקים שונים וירכיב לבד מחשב  או שיחליט להיעזר  בנער צעיר חובב מחשבים גם הוא עלול לסבול בסופו של דבר ממחשב בעייתי שלא יצליח לבצע את משימותיו כראוי.

 

לאחר שקניתם את המחשב מספק מחשבים אמין ורציני כדאי שאת תיקון התקלות השונות במחשב ואת התחזוקה השוטפת של המחשב תבצעו בעזרת טכנאי מחשבים מנוסה רציני ומוסמך.

 

 

מיהו טכנאי מחשבים מוסמך ואמין

 

 

שוק תיקוני המחשבים הוא שוק פרוע ויש היום בשוק סוגים שונים של טכנאי מחשבים , יש טכנאי מחשבים מקצועיים העובדים באופן עצמאי, יש טכנאי מחשבים “חאפרים” שכלל לא עברו הכשרה מקצועית כלשהי והם פשוט מבצעים עבודות מזדמנות של תיקון מחשבים, ויש גם חברות גדולות המציעות שירות תיקוני מחשב ואשר מעסיקות צוות שלם של טכנאי מחשבים, ולאחרונה הצטרף לרשימה גם שירות של טכנאי מחשבים מקוון המציע תיקוני מחשב אונליין.

 

מי שינסה לתקן את התקלות במחשב בעזרת בחור צעיר העובד בתיקון מחשבים בזמנו החופשי , סביר שבסופו של דבר במוקדם או במאוחר האדם יצטרך לקנות מחשב חדש משום שכמו שלא כדאי לתקן תקלות ברכב בעזרת צעיר שאינו מכונאי רכב בהכשרתו,  כך לא כדאי להיעזר באיש מקצוע חובבני שאינו טכנאי מחשבים בהכשרתו המקצועית.

 

כמובן שתמיד כדאי להעדיף טכנאי מחשבים אמין ורציני שיש לו הכשרה מקצועית ותעודות המאשרות זאת, ממש כמו שתמיד כדאי להעדיף אירוע באולם אירועים שיש לו רשיון לעסק. 

כדאי לזכור שתיקון מחשבים אינו דומה לעיצוב אלבום תמונות דיגיטלי והוא אינו דורש רק הורדת תוכנה לשם עיצוב האלבום אלא הוא דורש ידע וניסיון מקצועי רב שהם הכלים החשובים לשם תיקון מחשבים ותחזוקת מחשבים.

 

בנוסף לכך אפשר לומר שאותו טכנאי מחשבים אמין ומנוסה הוא כזה שיש עליו המלצות טובות ושמעתם לא מעט חברים, קרובי משפחה מכרים או שכנים שהללו ושבחו אותו.

טכנאי מחשבים אמין  צריך להיות לא רק מקצועי ומנוסה עליו להיות זמין כמה שיותר ללקוחותיו ועליו להפגין מסירות בעבודה ללקוחותיו ויכולת של ניהול יחסי אנוש עם הלקוחות.

 

אז לסיכום נאמר שאם אתם רוצים מחשב אמין חשוב שתקנו אותו מחברה אמינה ותטפלו בו בעזרת טכנאי מחשבים אמין.