משחקי טייקון

משחקי טייקון

מאת: אדם רוטברד

המסעדה שהקמתם ריקה מאנשים. השקעתם עשרות אלפי שקלים בעיצוב שלה, חשבתם בכובד ראש על התפריט, ושכרתם את צוות המלצרים הטוב ביותר. כשעה אחרי זה, גן החיות שהקמתם מלא עד אפס מקום, עם הג’ירפות שמחייכות לילדים שהגיעו. האם תצליחו לשמר את ההצלחה?

משחקי טייקון – היו המנהלים

ז’אנר משחקי המחשב Tycoon מציע הנאה מרבית לכל אדם, ילד, וזקן. הסיבה לכך נעוצה כנראה בעובדה שזהו משחק שמגשים משאלות, כמוסות ושאינן כמוסות: לנהל את בית החרושת, להקים שדה התעופה, או להעמיד דוכן לימונדה משלכם. עליכם לחשוב על כל ההיבטים השונים של הקמה ותחזוקת העסק: מהניהול השוטף ועד למוצר המוגמר. אז מה החלום שלכם? להקים רשת ארצית לעיצוב חדרי ילדים? לפתוח חנות מחשבים ולשמש כטכנאי מחשבים? להיות בעלים של חנות אופניים? בין המשחקים המפורסמים בתחום ניתן למצוא את Sim City של חברת Maxis, בו אתם מנהלים עיר שלמה. הקימו בתים, מצאו תעסוקה לאזרחים, אולם אל תשכחו לשמור על תקציב שפוי. חברת Global Star Software מציעה מצידה את Airport Tycoon – הקימו את שדה התעופה שלכם, קראו לו על שמכם, וקנו מטוסים שינחתו בו. שמרו על רמת אבטחה גבוהה בשדה שלכם. חברת Enlight מציגה את Restaurant Empire, שיעורר לכם את החך עם הקמת מסעדה משלכם. דאגו למוצרים ברמה גבוהה, שהעגבניות יהיו בשלות ועסיסיות, ושהסועד יהנה מהארוחה. הקימו רשת מסעדות ברחבה העולם !.

Sims – הפופולרי מכולם

מבין כל המשחקים, חברת Electronic Arts מציעה את משחק הטייקון הנמכר ביותר כיום, וייתכן שאף אחד מהנמכרים בכלל ז’אנר משחקי המחשב. The Simsמאפשר חווית משחק ריאליסטית וממכרת – הקימו משפחה משלכם. אתם בתפקיד אלוהים, ועליכם לשלוט על האדם שגר בבית, או המשפחה. אתם אחראים להכל – שיאכל טוב, שיתרחץ בזמן, שישפר את הכישורים שלו, אבל שלא יאחר לעבודתו כטכנאי מחשבים או כרופא בבית חולים. הוא מתקדם עם הזמן בעבודה ככל שאתם משפרים את הכישורים שלו. יחד עם כל זה, עליכם גם לפתח את המערכת היחסים הזוגית שלו, למצוא לו אישה להתחתן איתה, ולהביא ילדים לעולם. אחרי שהבאתם ילד לעולם, דאגו שהוא מצליח בלימודים, למין הבית ספר היסודי ועד התיכון – עבורו, כל יום בבית הספר הוא סוג של מבחן פסיכומטרי. אם הילד שלכם יגיע רעב, במצב רוח רע, ועייף – הציונים יחלו לרדת. בסופי שבוע, קנו לו אופניים וצאו איתו לפארק לטיול של אב ובן. עקבו אחר הדמות הרווק שאתם מחייה בדירה צנועה עם שני חדרים ועד להיותה עיתונאי צמרת בבית שלוש קומות ובריכה גדולה – יחד עם אישה ושלושה ילדים.

להרפתקנים ולצנועים

בין אם אתם מקימים רשת לחנויות אופניים או חנות למכירת מכוניות, הז’אנר הזה תפור עליהם בול. המורכבות שלו ודורשת מכם שעות של עבודה על מנת לתחזק את העסק או את הדמות אבל הסיפוק והעניין עולים על כל עייפות. להרפתקים מביניכם שחושבים בגדול, לכו על Airport Tycoon המורכב, והקימו את שדה התעופה הגדול ביותר. אתם חולמים את החלום הגדול, מחפשים את הריגוש האולטימטיבי, וגם בחיים האמיתיים אתם שואפים להגיע הכי רחוק. אז צאו, והקימו עיר משלכם, או אפילו בית סוהר משלכם. תחושת הסיפור הגדולה ברגע שהעסק הגדול מצליח שווה כל שעה של משחק. לילדים, מומלץ המשחק Roller Coaster Tycoon בו אתם מקימים פארק שעשועים משלכם.

אם אתם אנשים צנועים, שבסך הכול רוצים להקים את העסק הפשוט בלי הרבה כאבי ראש, לכו על Lemonade Tycoon והקימו דוכן לימונדה מצליח. עליכם ליצור לבד את המתכון ללימונדה, מבחינת מינוני סוכר, לימון ומים. אלה הם רק מעט מהאפשרויות הכה רבות שעומדות לפניכם, רק צאו – והצליחו!.