מתי להזמין טכנאי מחשבים ומתי כדאי לקנות מחשב חדש

מתי נרצה לתקן את המחשב ולהזמין טכנאי מחשבים שלנו ומתי נקנה חדש?

תקלה במחשב שלנו היא תרחיש שעבור רבים מאתנו הוא תרחיש אימים בלתי נסבל

התלות של האדם הממוצע בחברה המערבית המודרנית במחשב האישי שלו היא תלות גדולה מאי פעם בעבר. כיום, קשה לחשוב על הרבה פעולות יום יומיות וחשובות אותן אנחנו לא מבצעים דרך המחשב האישי שלנו. בעידן זה, אנחנו מבצעים פעולות בנקאיות, עובדים, מבלים את שעות הפנאי שלנו, מתקשרים עם החברים והמכרים שלנו, צורכים תרבות ואומנות, ולמעשה מבצעים כל פעולה אפשרית שקשורה לעבודה המשרדית ולזמן הפנוי הביתי שלנו באמצעות המחשב האישי. בהתחשב בתלות המוגברת הזאת, ברור מדוע תקלה במחשב היא תרחיש אימים עבור רבים מאתנו, ובעיקר עבור מי שעובד דרך המחשב האישי שלו.

באילו סיטואציות נבחר להשקיע ולתקן את המחשב שלנו בניסיון להשיב את המצב לקדמותו?

בחלק גדול מתקלות המחשב, אין צורך להיכנס לפאניקה אמיתית. תקלות מחשבים הן חלק מהעסקה בכל מה שנוגע למחשבים אישיים, והמצבים שבהם המחשב שלנו הוא באמת טוטאל לוס הם לא מצבים נפוצים מדי. במרבית המקרים, תקלת המחשבים שלנו תיפתר בצורה פשוטה למדי על ידי טכנאי מחשבים מקצועי, משום שאחוז ניכר מתקלות המחשבים הנפוצות הן תקלות תפעוליות אותן ניתן לתקן באמצעות שינוי הגדרות או עבודה על המחשב עצמו. גם מצבים בהם רכיב ספציפי כזה או אחר, שאינו לוח האם או הכונן הקשיח, הוא זה שהתקלקל – הם בדרך כלל מצבים בהם המחשב שלנו בהחלט ניתן לתיקון. אם הבעיה קשורה לווירוסים ולשימוש חסר אחריות שלנו במחשב – בהחלט ייתכן שפרמוט של המחשב גם כן יהיה מספיק בכדי לתקן אותו.

מנגד, מהן הסיטואציות בהן נצטרך לדעת לוותר ולקנות מחשב חדש

מנגד, יש גם לא מעט סיטואציות בהן טכנאי מחשבים, איכותי ככל שיהיה, לא יכול להציל את המחשב שלנו ועלינו להכיר בכך ולרכוש מחשב אישי חדש. באופן כללי, לכל מחשב אישי יש תוחלת חיים מוגבלת יחסית, כאשר במחשבים ניידים מודרניים מדובר פחות או יותר בחמש שנים, ובמחשבים נייחים מדובר גם כן בחמש עד שבע שנים בממוצע למחשב. חשוב להבין שכאשר המחשבים שלנו מתיישנים, או כאשר השימוש חסר האחריות שלנו בהם וחוסר הפנייה לתיקון בזמן הוביל לפגיעה חסרת תקנה בכונן הקשיח וברכיבים הקשיחים של המחשב, ההשקעה במחשב חדש תהיה הכרחית – ועלינו להכיר בכך שהגיע זמנו של המחשב אם זה המצב, ובמידה ומדובר בתוצאה של שימוש חסר אחריות נוכל גם ללמוד מכך לעתיד.

גם אם המחשב שלנו חסר סיכוי לשיקום, טכנאי מחשבים איכותי יציל ממנו כמה שרק אפשר

גם במצבים בהם אפשר להגדיר את המחשב האישי שלנו בתור טוטאל לוס, אסור לוותר על החלקים החשובים לנו בו, בעיקר אם מדובר בחלקים חשובים של העבודה שלנו. כמובן שהמפתח האיכותי והבסיסי ביותר לכך הוא לגבות את המחשב שלנו תקופתית, אך טכנאי מחשבים איכותי בכל מקרה יוכל לנסות ולהציל כמה שיותר מהמחשב שלנו, במידה והכונן הקשיח לא שבק חיים לכל חי.