ניקוי וירוסים

ניקוי וירוסים

זהירות, וירוס

מכירים את זה שהמחשב סופג כמה וירוסים מעצבנים במיוחד בדיוק כשאתם ממש צריכים אותו? כל מה שצריך לדעת על וירוסים ואיך לנקות אותם

וירוסים במחשב הם למעשה תוכנות זדוניות החודרות למחשבים בדרכים נסתרות ומשתמשות במחשבים כדי לשכפל את עצמן ולהעביר עצמן הלאה למחשבים אחרים. במקרה הפחות גרוע, הווירוס בסך הכול מאט את קצב העבודה של המחשב ומפריע לפעולתו התקינה. במקרה היותר גרוע, הווירוס משבש כליל את פעולת המחשב ומוחק קבצים ונתונים, מעתיק אותם ומעביר אותם, פוגע במערכת ההפעלה ובדיסק הקשיח ועוד.

כותרת ביניים או ציטוט של אמרה חזקה מהמשך הטקסט רצוי עם מילת מפתח

ככלל, מומלץ להתקין מראש תוכנת אנטי וירוס במחשב, שתבצע סריקות מדי פעם ותנקה את המחשב מווירוסים אם קיימים בו. ישנן מספר תוכנות אנטי וירוס מובילות שקיימות כיום בשוק, כמו Norton Antivirus, McAfee, AVG, Panda. רוב התוכנות מציעות גרסאות ניסיון חינמיות לזמן קצר ומוגבל, או גרסאות חינמיות שהן מוגבלות ואינן כוללות את כל התכונות והאפשרויות של התוכנה. אך בסופו של דבר, מומלץ להתקין תוכנה כזאת מראש בתשלום, כיוון שהיא עשויה למנוע מכם תשלום מחיר גבוה יותר מעלות התוכנה עצמה לתיקון המחשב מפגיעת הווירוסים. עם זאת, הווירוסים יודעים לפעמים כיצד לעקוף את תוכנות האנטי וירוס. במקרה כזה, וכשהווירוס פוגע במחשב אנושות, יש לפנות לעזרה מטכנאי מחשבים מקצועי.

בעידן האינטרנט, וירוסים נפוצים יותר ויותר וגם הרבה יותר קל להם להפיץ את עצמם. האינטרנט מהווה כר פורה לווירוסים מסוגים שונים ועליכם לדעת כיצד להתגונן מפניהם. גם אם יש לכם תוכנת אנטי וירוס, עדיף לנסות ולהימנע בכל אופן מלאפשר לווירוס לחדור אליכם למחשב. איך תעשו זאת? פשוט מאוד, זהירות. ישנם סוגים של אתרי אינטרנט מסוימים שנחשבים למדבקים במיוחד- רשתות חברתיות, בהן כל אחד יכול להפיץ לינקים שעלולים להיות וירוסים, קבצים הנשלחים אליכם דרך הדואר האלקטרוני מכתובת בלתי מזוהה עלולים להיות וירוס, בתוכנות לשיתוף קבצים.

אם כך, חשוב להיזהר ולשמור על המחשב. אם בכל זאת הוא נדבק בווירוס קשה, פנו לטכנאי מחשבים.