עבודה כטכנאי מחשבים – למי זה מתאים?

כאשר אנחנו מנסים לנתח את העולם בו אנו חיים כיום מבחינה תעסוקתית, ולהביט קדימה אל עבר העשורים הבאים בשאלה – מהם התחומים בהם קל יהיה למצוא תעסוקה, תחום המחשבים ללא ספק מתבלט בקדמת הבמה, אולי בתור התחום החם והבטוח ביותר כיום. נראה כי ככל שעוברות השנים העולם שסביבנו רק הולך ונסמך יותר ויותר על מחשבים, בין אם מדובר במחשבים פשוטים המנהלים את כל המפעלים והארגונים בעולם כיום, ובין אם מדובר ברשת האינטרנט או בתחומי משנה אחרים בתוך עולם המחשבים.

לכן, סביר להניח כי טכנאי מחשבים הינו אחד מהמקצועות הפשוטים המבוקשים ביותר בימינו, אשר כנראה הביקוש אליהם רק ילך ויגדל, לפחות בשנים הקרובות. בעוד ניתן לקבל הסמכה של טכנאי מחשבים על ידי כמה קורסים פשוטים יחסית (כאשר לאחר מן תמיד ישנם קורסים נוספים שניתן לקחת ולרכוש כישורים והסמכות חדשות…), עולה השאלה – למי זה מתאים? מהם המאפיינים הייחודיים הנדרשים ממי שמעוניין להיות טכנאי מחשבים?

 

הפרעות קשב וריכוז, אי התמצאות בתחום המחשבים ועוד – כולם יכולים לנסות

למעשה, תעסוקה כטכנאי מחשבים היא אופציה הפתוחה בפני כל מי שמתעניין בכך ומעוניין לנסות. בין אם יש לכם הפרעות קשב וריכוז, כפי שנאמר לכם בסוג כזה או אחר של אבחון דידקטי, ובין אם אין לכם שום קשר קודם או נגיעה לעולם המחשבים –על ידי כמה קורסי הכנה קצרים יחסית (בני כמה חודשים) תוכלו לרכוש השכלה מספקת וידע טכני מספק על מנת להתחיל ולעסוק כטכנאי מחשבים לכל דבר ועניין. זה כמובן לא אומר שתדעו בהכרח להתמודד עם כל הבעיות האפשריות או לתחזק את כל מערכי המחשוב הקיימים, אבל בהחלט תוכלו להתחיל להשתפשף בתחום, אולי בהתחלה בתור עוזרים של טכנאי מחשבים וותיק ומנוסה יותר.

באופן כללי, הפרעות למידה שונות כמו הפרעות קשב וריכוז או קשיי למידה אחרים, אינם אמורים למנוע מכם מלהגשים את עצמכם, במידה ואתם מרגישים כי תחום המחשבים הוא תחום העיסוק עבורכם. בעוד בתחומים אחרים נדרשת השכלה נרחבת כזו או אחרת על מנת להתחיל בכלל להתמחות ולעסוק בתחום (השכלה אקדמאית של תואר ראשון וכד’..), בתחום של טכנאי מחשבים לא חייבים לעבור מסלול לימודים ארוך, מייגע ומפרך של כמה שנים. גם מי שלא מגיע עם ניסיון נרחב מהבית יוכל ללמוד את המינימום הדרוש על מנת להתחיל לעבוד בתחום, בתוך כמה חודשים בלבד.

 

ואילו עבור מי שכן מגיע עם ידע קודם מהבית, ועסק כטכנאי מחשבים חובב במשך שנים (וישנם הרבה מאוד אנשים כאלו כיום..) – בפניכם הדלת פתוחה במיוחד. סביר להניח שיהיה לכם קל במיוחד להשתלב במקצוע, ולהתחיל לעבוד באופן כמעט מיידי. היום, משתלם מאוד להחזיק בתחביב כמו תיקון או תמיכה במחשבים, זה יכול להיות שווה הרבה כסף…