עצות של טכנאי מחשבים למשתמשים ביום יום

עצות של טכנאי מחשבים למשתמשים ביום יום

המחשב הוא כלי עבודה או עניין שרוב האנשים משתמשים בו על בסיס יום יומי. אנשים משתמשים בבית במחשב כדי לגלוש ולכתוב עבודות שונות (בעיקר ילדים), בעבודה ומובן שישנם עסקים רבים, קטנים וגדולים שמשתמשים במחשב שלהם ככלי עבודה לכל דבר. השימוש היום יומי במחשב יכול הוא דבר בסיסי שיכול להיות פשוט מאד אבל עם זאת יש לזכור כי מדובר במוצר אלקטרוני (שלעתים יכול לעבוד שעות רבות בכל יום) שיש לו שחיקה. כדי להימנע מפגיעה במחשב הכנתי עבורכם את העצות הבאות:

  1. בחרו את המחשב הנכון עבורכם

בחירת המחשב המתאים מאפשרת ליהנות ממנו לאורך זמן רב ולהשתמש בו ללא בעיות. מי שלא מבין במחשבים ולא יודע כיצד לבחור את המחשב הטוב ביותר עבורו יעשה טוב אם יפנה לטכנאי מומחה בתחום. לא מומלץ להתפתות למבצעי מחשבים זולים בלי לבחון מה כוללות היכולות של המחשב ובלי לבחון אם הוא מתאים לדרישות האישיות שלכם.

  1. הימנעו מהזזה מיותרת של המחשב

הזזה של המחשב שוב ושוב מסכנת אותו ולכן יש להימנע מהזזה שלו או לחילופין להזיז אותו בזהירות. אם אתם מחזיקים במחשב נייד מומלץ לדאוג לכך שיהיה לכם תיק מתאים לנסיעות כדי למנוע חבטות בעת נסיעה או תזוזה. בכל הנוגע למחשב הנייח, מומלץ לדאוג לכך שיהיה לו מקום המתאים למחשב ולמעט ניקיונות להימנע מהזזות מיותרות (מומלץ שהמחשב לא יישב על הרצפה אלא על מעמד המיועד לכך).

  1. נקו את המחשב ואת סביבתו מדי פעם

לא כולם יודעים זאת אך אבק יכול להגיע למחשב עצמו ולהזיק לו. פעמים רבות טכנאי מחשבים מוצא כי אבק אשר סתם את המחשב הוא הפגיעה ואז יש לפניו שתי אפשרויות: ניקיון המחשב והפעלתו או אם הדבר לא עוזר החלפת רכיבים שיכולה להיות יקרה. מומלץ לנקות את האבק ואפילו לעבור עם שואב אבק בסביבה (ואפילו על המקלדת אם היא מלוכלכת מאד).

  1. אל תעמיסו תוכנות רבות ובטח לא על שולחן העבודה

אם המחשב שלכם לא בעל זיכרון גדול עומס של תוכנות, תמונות ומוזיקה עלולים לגרום לקריסה שלו ולאיטיות בפעילות. מומלץ מאד לעשות סדר בתיקיות המחשב ולהימנע מעומס. טכנאי מחשבים יכול לסדר את המחשב כך שהעבודה שלכם עליו תהיה יעילה ועם זאת מותאמת לצרכי השימוש האישיים שלכם. בכל מקרה מומלץ לנקות במידה שאפשר את שולחן העבודה מתיקיות שלא שייכות אליו.

  1. התקינו אנטי וירוס למחשב

אנשים רבים חושבים שהם גולשים רק באתרים בטוחים אך בפועל אי אפשר לדעת מה מחכה בעת הגלישה באינטרנט. אחת הדרכים לשמור על המחשב ולהימנע מהגעה אל טכנאי מחשבים כדי לנקות את המחשב מהמזיקים השונים שהגיעו אליו היא להתקין תוכנות הגנה (אותן אפשר להתקין גם אצל הטכנאי או לבד).