שירותי טכנאי מחשבים

שירותים הניתנים על ידי טכנאי מחשבים

כולנו עובדים היום מול מחשב ולכן כל אחד מאתנו יכול למצוא עצמו זקוק לטכנאי לצורך רכישה, תיקון או שדרוג המחשב. המחשב משמש רבים מאתנו שעות רבות בכל יום ולמרות זאת הוא רגיש ויכול להיות פגיע אפילו בשימוש שנראה לנו רגיל. ברגע שהמחשב נפגע איש המקצוע שיוכל לעזור לנו יהיה טכנאי מחשבים אשר התמחה בתחום זה.

טיפול בבעיות חומרה

פניה אל טכנאי בתחום המחשבים יכולה להתבצע אם ישנן בעיות בחומרה של המחשב או אם ישנן בעיות בתוכנה. בעיות בחומרה הן בעיות בחומר של המחשב כמו למשל אם הוא נפגע, אם יש צורך להחליף חלק (לחלקים של המחשב יש בלאי גם אם הם לא נפגעים) או אם יש צורך בשדרוג.

טכנאי המומחה בתחום ומכיר את סוג המחשב שלכם יוכל לדאוג להחליף את החלקים השונים של המחשב או לתקן את החלקים הקיימים אם הדבר אפשרי. יש לשים לב כי לא כל טכנאי מחשבים מחזיק את כל חלקי החילוף במקום ולא כל טכנאי מכיר את כל סוגי המחשבים (למשל, ישנם טכנאי יודע לעבוד עם מחשבי מאק). שימו לב כי מומלץ לשאול תוך כמה זמן יוכל הטכנאי לבצע את התיקון של המחשב שלכם.

טיפול בבעיות תוכנה

בעיות תוכנה הן בעיות שיכולות לצוף בשל סיבות שונות כמו למשל וירוסים שמגיעים אל המחשב, כניסה לאתרים שמשאירים עוגיות או פשוט שימוש לא נכון בו. טכנאי מקצועי יכול לבחון מדוע הבעיה נוצרה ולפתור אותה בצורה הטובה ביותר. הטכנאי מביא איתו שני דברים לפעולת התיקון; ידע מוקדם ותוכנות מתאימות לפתרון הבעיה. התפקיד של הטכנאי הוא לטפל בבעיה בלי לפגוע במידע הנמצא על המחשב ולהחזיר אותו ללקוח במצב אופטימלי.

ביצוע שדרוג למחשב

לפעמים הסיבה להגיע אל טכנאי המחשבים יהיה צורך לשדרג את המחשב. לעתים המחשב בבסיסו הוא טוב, אך הצורך האישי משתנה ואז הטכנאי יכול למצוא את הרכיבים הנכונים ביותר כדי לשדרג אותו. ישנם מקרים בהם אין ברירה אלא להחליף מחשב, אך פעמים רבות אפשר להחליף חלק מהרכיבים ולהביא את המחשב למצב מעולה ואפילו שיהיה כמו חדש.

בחירת טכנאי מחשבים

בחירה של טכנאי המחשבים היא בחירה שיכולה להשפיע על היעילות של העבודה. לכן, חשוב מאד לגשת רק אל טכנאי מקצועי שיש לו ניסיון בתחום ושיכול לתת לנו שירות מעולה. כבר בשיחת הטלפון הראשונה אפשר לברר מול הטכנאי מה הניסיון שלו, אם הוא למד את התחום (אפשר למצוא לעתים גם טכנאים שלא למדו את התחום אלא מתעסקים בו מתוך ידע כללי) וכמובן לברר עלויות ראשוניות וזמן טיפול במחשב. טכנאי מתאים יוכל לחסוך עלויות מיותרות, לבצע את העבודה תוך זמן קצוב וסביר ולהעניק לנו מחשב שיחזור להיות כמו חדש.