שירות טכנאי מחשבים

שירות  טכנאי מחשבים

עבודתו של טכנאי המחשבים היא עבודה מקצועית המבוססת על ידע רב ומשלבת שירות לקוחות, אדיבות ואכפתיות. כבר שנים רבות שהמחשבים הם חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו ולכן חשוב מאד לדעת כיצד לטפל בהם כראוי. הטיפול האישי במחשב צריך להיות טיפול בסיסי כמו למשל דאגה לכך שהמחשב יהיה נקי מתוכנות וקבצים שאין צורך בהם והתקנת תוכנות שיכולות להגן עליו. כמובן, לא כל אחד יודע או צריך לדעת איך לבצע את הפעולות השונות שמגינות על המחשב ולשם כך קיימים טכנאי מחשבים מקצועיים.

לימודים ומקצועיות

לא כל אחד שאוהב לעבוד על המחשב יכול להיות טכנאי מחשבים. כדי להיות טכנאי יש צורך לאסוף ידע וללמוד את התחום (וכמובן רצוי מאד לאהוב אותו). במהלך הלימודים הטכנאי מקבל ידע רב כולל טיפול במחשב, התקנת תוכנות, בחירת מחשב לכל צורך ואפילו התקנת מערכות תקשורת. לא כל מי שאוהב לעבוד מול המחשב יכול לטפל במחשבים של אחרים וטכנאי מחשבים הוא מקצוע לכל דבר.

מקרים שיכולים להגיע לטיפול הטכנאי

ישנם מקרים רבים שיכולים להגיע אל הטכנאי. המגוון של העבודות שאותן הוא יכול לבצע הוא רחב מאד ויכול לכלול:

  • תכנון המחשב – היום אפשר למצוא בקלות מחשב למכירה במבצע ואפשר לראות כי חלק מהמחשבים נמכרים במחירים נמוכים מאד. הבעיה היא שלא תמיד המחשבים שנמצאים במבצע מתאימים למי שמתכנן להשתמש בהם. תכנון מוקדם של המחשב בהתאם לצורך של השימוש יכול למנוע עוגמת נפש ותסכול משימוש במחשב עצמו. טכנאי מחשבים אשר מכיר את התחום היטב יוכל לעזור גם לאנשים פרטיים, גם לבעלי עסקים קטנים ואפילו לעסקים גדולים לבחור את המחשבים הטובים ביותר עבורם.
  • התקנת תוכנות – גם לאחר רכישת המחשב וגם בתקופת השימוש שלו יכול לעלות צורך להתקין תוכנות מקצועיות שונות. לא כל אחד יודע לבצע את ההתקנה כראוי (ואין צורך בכך) ולכן אפשר לפנות אל הטכנאי שיבצע את ההתקנות השונות. הטכנאי ידע איך להתקין את התוכנה וגם יקבל את ההחלטה איפה להתקין אותה על המחשב כך שהעבודה עליו תתבצע בצורה חלקה.
  • תיקון מחשבים – הטכנאי יכול כמובן לבצע תיקונים למחשב. התיקונים יכולים להיות מסוג שחזור מידע שאבד מסיבה כלשהי מהמחשב, החלפת חלקים של המחשב אשר התקלקלו כתוצאה מפגיעה או שחיקה של השנים וניקוי המחשב לאחר תקיפה של וירוסים או תוכנות זדוניות אחרות. למעשה, רוב העבודה של רוב הטכנאים היא עבודה של תיקון מחשבים.
  • תחזוקה שוטפת – ישנם אנשים רבים ובעלי עסקים אשר רוצים להימנע מבעיות במחשב שלהם ולכן הם פונים לטכנאי מחשבים כדי שיבצע עבודות תחזוקה אחת לתקופה. בהתאם לאופי השימוש במחשב ומספר השעות שבהן מפעילים אותו בכל יום יוכל טכנאי מחשבים לקבוע מהו השירות הטוב ביותר שהמחשב צריך מבחינת התחזוקה השוטפת שלו.