שליטה מרחוק תיקון מחשב

שליטה מרחוק לתיקון מחשב

המחשב נתקע ואין טכנאי מחשבים? יש פתרון!

לא באמת חשבתם שבעידן של טכנולוגיה כל כך מתקדמת תהיה בעיה לתקן מחשב מהבית, נכון? הכול על תמיכה טכנית מרחוק

כבר זמן רב שקיימת במחשבים אופציה של שליטה מרחוק, או גישה מרחוק. היא משמשת בעיקר אנשים שזקוקים לעבוד גם במשרד וגם בבית על אותם דברים בשני מחשבים או יותר. פתרונות השליטה מרחוק כבר מוכרים לעולם ונעשה בהם שימוש נרחב. אולם, בשנים האחרונות מסתמנת גם מגמה של טכנאים המבצעים תיקונים מידיים למחשב- על ידי תוכנת שליטה מרחוק, ללא צורך בהגעה לבית הלקוח, או הגעה של הלקוח למעבדת תיקונים.

אז איך הם בדיוק עושים את זה?

התהליך הוא מאוד פשוט. יוצרים קשר עם טכנאי מחשבים- אחרי שביררתם עליו, כמובן, שהוא אמין ומקצועי, מסבירים לו בדיוק מה התקלה ואפשר להתחיל. הטכנאי יסביר לכם בדיוק איך להתקין תוכנת שליטה מרחוק ובעזרת הסיסמא שהתוכנה תנפיק הטכנאי יוכל להיכנס למחשבכם ולשלוט בו ממש כאילו הוא נמצא אצלכם בבית. מכאן, הדרך לפתרון התקלה קצרה… בסיום הטיפול בתקלה הטכנאי יתנתק ממחשבכם ובמידה ואתם משתמשים בתוכנת גישה מרחוק טובה, הוא לא יוכל לחזור ולהתחבר ללא אישור מכם, כך שאין מקום לדאוג בנוגע לפלישה של הטכנאי למחשב בעתיד. כל זאת בהמשך, כמובן, לכך שיש להקפיד לבחור טכנאי מחשבים אמין רק על פי המלצות ולא לסמוך על כל אחד.

לתיקון מחשבים בשליטה מרחוק יתרונות רבים. בראש ובראשונה, התהליך הזה חוסך לכם הגעה למעבדת תיקון, או כסף שהייתם משלמים לטכנאי מחשבים שיגיע אליכם הביתה, כיוון שלרוב מחיר של תיקון מרחוק יהיה זול יותר ממחיר של טכנאי עד הבית. יתרה מזאת, השירות הזה מאפשר בדרך כלל פתרון מהיר וחלק של בעיות כך שאין צורך להמתין ש”המחשב יחזור מתיקון”. כמובן שלשיטה גם חסרונות, כיוון שלא תמיד היא מתאפשרת, למשל במקרה שהמחשב כלל לא עולה על מנת שהלקוח יוכל להתקין את התוכנה.

לסיכומו של דבר, שיטת התיקון בשליטה מרחוק לתיקון המחשב לרוב מומלצת, לפחות  בתור ניסיון לפני שרצים למעבדת תיקונים.