שרת לעסק – טכנאי מחשבים

מי בכלל צריך שרת בעסק?

בשעה טובה ומוצלחת  החלטת לרכוש או לשדרג את השרת בעסק שלכם .

עכשיו השאלה היא איך עושים את זה נכון .

תחילה, נסביר מי בכלל צריך שרת , יש אמנם ספר “כל בית צריך מרפסת” אבל ממש לא כך הדבר כשמדובר בשרת לעסק. כאן , לא בהכרח כל עסק זקוק לאחד כזה ולפעמים החלטה לא נכונה עשויה לעלות באלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים שהיו יכולים להיות מושקעים בצורה טובה ונכונה יותר מאשר ברכישת שרת שלא לצורך או ברכישת שרת שאינו מותאם לצרכים של העסק שלכם .

עלות רכישת שרת מתחילה בכמה אלפי שקלים ויכולה להגיע לעשרות ומאות אלפים ולכן ראינו לנכון לתת את כל האינפורמציה הדרושה בעמוד אחד וכמובן שטכנאי מחשבים מטעמנו ישמח להמשיך ולייעץ טלפונית או בפגישה פנים מול פנים.

אז מי צריך שרת לעסק ? בעיקרון, התשובה לשאלה הזאת לא פשוטה שכן כל עסק מאופיין ומתפקד בצורה שונה אולם ניתן לבחון את הסוגיה בהפשטה קלה .

למשל , אם כל התוכנות והעבודה של העסק מתבססת על תוכנות אינטרנטיות אז אין צורך ברכישת שרת שכן מטרת השרת היא לשתף משאבים מקומיים מהרשת שלכם עם כל העובדים הנמצאים באותה הרשת או מתחברים אל רשת זו ולכן אם כל העבודה שלכם מסתכמת בגלישה באינטרנט , מיילים ותוכנות / אפליקציות שפועלות על גבי דפדפן האינטרנט אז אין טעם שתבזבזו משאבים רבים ותוציאו כסף רב כיוון ששרת לא ישפר ולו במעט את אופן העבודה שלכם.

במידה והעסק שלכם דורש שיתוף של קבצים בין מחשבים בתוך הרשת הפנימית שלכם ,לרוב נדרש שרת / מחשב מרכזי שיבצע את שיתוף הקבצים בין המחשבים במשרד אולם גם כאן אם מדובר אך ורק בשיתוף קבצים במסה נמוכה אז ניתן למצוא פתרונות טובים מאוד כגון DROPBOX וכדומה אשר מאפשרים שיתוף קבצים וסינכרון בצורה נוחה ופשוטה. אולם, אם העסק שלכם דורש שיתוף הרבה קבצים בנפח גדול ואם קיימת תוכנה עיסקית כדוגמת תוכנת הנהלת חשבונות / תוכנה לניהול העסק / כל תוכנה ארגונית ,ככל הנראה העסק שלכם דורש הקמת רשת עם שרת מרכזי שתתמוך בדרישות העסק / הארגון.

איך בוחרים שרת לעסק?

 משימה לא פשוטה , בחירה של שרת לעסק דורשת איבחון של הצרכים של העסק, כמה עובדים , מה התוכנה המרכזית אותה השרת צריך להריץ , דרישות אבטחה , האם דרושה יכולת עבודה מרחוק , תחזוקה  והכי חשוב כיצד מגבים את כל זה.

הלוואי ויכולנו לענות על כל אלה על רגל אחת , לקח לנו לא מעט שנים בתחום עד שידענו לאפיין את השרת המתאים לעסק שלך בצורה האופטימלית ,לבחון את הצרכים של העסק , לבחון את התקציב ואת התחזוקה השוטפת שמתלווה לכך.

מחפש שרת לעסק ? נשמח אם תקבע/י איתנו פגישה לצורך איפיון והצעת מחיר להקמת שרת / שדרוג שרת קיים , מבלי התחייבות לרכישה אך תוך התחייבות למתן הפתרון ההולם והמתאים ביותר עבור העסק שלך.

האם כל טכנאי מחשבים יכול להתקין שרת לעסק?

חד וחלק, לא.

התקנת שרת בעסק דורשת ידע מעמיק במגוון רחב של תחומים  כאשר התחום העיקרי הוא הבנה עמוקה של טופולוגיית הרשת בד בבד עם הבנה מעמיקה של נושאי אבטחת מידע וקינפוג נכון של תצורת השרת.

לצערנו , אנחנו נתקלים באופן די תכוף בעסקים שביצעו התקנה של שרת לעסק שלהם ע”י טכנאי מחשבים, שאינו בקיא בתחום התקנת שרתים לעסק.עסקים אלה חווים בעיות יום יום כגון תקלות בגלישה באינטרנט , עבודה איטית ברשת ,מחסור בגיבוי למידע , תקלות רבות , חוסר יציבות ועוד .

התקנת שרת ע”י טכנאי מחשבים המתמחה בהתקנה שרתים אמנם אינה דבר זול אך כמו שלא הייתם נוסעים ברכב שטופל ע”י נער בן 15 ,אין סיבה שתתנו לעסק שלכם להתבסס על התקנה לא מקצועית ולא אמינה של מי שאינו מכיר את רזי המקצוע.

התקנת שרתים בעסק דורשת הבנה מעמיקה של הנושאים החשובים כאשר הדגש הוא על רמת אמינות , בטיחות המידע ויעילות העבודה.

מחפש שרת לעסק שיותקן ע”י טכנאי מחשבים המתמחה בתחום השרתים ?

א.מ. מחשבים מספקת שירות ייעוץ , מכירה והקמת של שרתים עסקיים (שרת לעסק) ותשמח לתת לך את הפתרון הטוב ביותר עבורך.

כל שתצטרך/י זה לפתוח פניה לטכנאי מחשבים בטופס יצירת קשר עם טכנאי מחשבים או בטלפון 072-2119600 ונשמח לתת לך ייעוץ והכוונה.