תוכנות מומלצות לסטודנטים

תוכנות מומלצות לסטודנטים

מאת: אדם רוטברד

חברו הטוב ביותר של הסטודנט הוא הלפטופ. הוא לא יוכל להסתדר בלעדיו, ולעיתים בשיעורים אף לא יכול איתו. הוא יצטרך את המחשב שלו לכל דבר, והתואר האקדמי לא היה מתקיים ללא הלפטופ, בו יוכל לקרוא מאמרים ולהכין מטלות. אז מה הן התוכנות המומלצות לסטודנט? והאם תצטרכו את שירותיו של טכנאי מחשבים כדי להתקין אותן?

Adode Acrobat  – חיוני לקריאת מאמרים

בטכנולוגיה של היום, לא תצטרכו יותר לרוץ לספריה כדי למצוא מאמר לקריאה לקורס הבא. הכול סרוק ומוכן לקריאה באתר הקורס, וכל מה שאתם צריכים זה להקליק על המאמר. ולחשוב שפעם היינו צריכים להסתובב בין מדפים….קשה להאמין!

על מנת לקרוא את המאמרים, תצטרכו את תוכנת Adode Acrobat , הקוראת קבצי PDF. אלה סוגי הקובץ של המאמרים שאתם נדרשים לקרוא, ובלי התוכנה לא תוכלו לקרוא אותם. התוכנה קלה מאוד לשימוש, מאפשרת ניווט בין עמודים, וצפייה נוחה. אם אתם לומדים לפסיכומטרי, גם אתם תצטרכו את התוכנה – סיכומים רבים ודפי תרגילים מופיעים בגרסתPDF.

מילון עברי – אנגלי  לצליחה של המאמרים

אחרי שהצלחתם להיכנס למאמר, תצטרכו כעת לקרוא אותו. במידה והמאמר באנגלית, אנחנו מניחים שאתם מתקשים. אל חשש, זוהי בעייתם של רבים, וליתר דיוק כמעט כל הסטודנטים. הרשו לעצמכם לקנות מילון עברי – אנגלי אנגלי – עברי, כזה שבלחיצת קליק תוכלו לקבל תרגום למילה במאמר. תוכלו לשפר כך את אוצר המילים שלכם, לזכור מילים ששכחתם, והתוכנה אף יעילה במיוחד לאלה מכם שעושים קורס אנגלית במסגרת התואר. תוכלו לתרגל טקסטים בסגנון “Unseen”, ולעבור על המילים שאתם לא מכירים – וכך להצליח במבחן האמיתי בקורס.

Babylon נחשבת כיום לתוכנה הפופולארית והמומלצת בתחום, ובין היתר גם מציעה לקבל פירושים ממילון אנגלי – אנגלי, שערי מטבע עולמיים, וכן לקבל תרגומים מעשרות שפות נוספות.

אנטי וירוס חזק – מחשב טוב יותר

בכל מה שנוגע לאנטי וירוס, אל תרשו לעצמכם להתפשר. אל תורידו גרסה ניסיונית ומומלץ להתיעץ עם טכנאי מחשבים שמעודכן בתוכנות המתקדמות והחזקות ביותר בתחום. במהלך התואר תזדקקו להוריד תוכנות וחומרים, והגנה חלשה על המחשב תהיה כפרצה קוראת לגנב. תצטרכו אנטי וירוס שיוכל להגן על המחשב עצמו, אך גם מ”רוגלות” –  קבצים המפריעים לפעילות השוטפת של האינטרנט, לעיתים עד כדי פתיחה של עשרות חלונות קופצים. המונח הלועזי לתופעה נקרא Spyware.

תוכנת AVG מציעה גרסה חינמית, העשויה להוות הגנה בסיסית וסבירה. אם חשוב לכם להשקיע בהגנה, פירמות יוקרתיות יותר כמו Norton Antivirus  ו-Kaspersky יהיו פתרון אולטימטיבי. זכרו לבצע בדיקות תקופות של המחשב – תוכנות רבות מציעות בדיקה אוטומטית של המחשב בשעה ויום מוגדרים.

Windows Messanger – נדוש, אך חיוני

אתם בטח שואלים את עצמכם למה אנחנו ממליצים על אחת מהתוכניות הנדושות ביותר על פלנטת הרשת. הסיבה לכך טמונה בכך שבין כל הפייסבוק והרשתות החברתיות, המסנג’ר נשאר הכלי הטוב ביותר להעברה של קבצים, סיכומים, עבודות, מפות ושיחות בין סטודנטים. רשת הפייסבוק לא נחשבת כמקום לנהל בו שיחות ארוכות עם סטודנטים בגלל הנטייה של הרשת החברתית להאט או אף לקרוס לעיתים רבות.

העבירו ביניכם קבצים, שוחחו על המטלה הבאה שעליכם לעשות, ותוכלו אף לנהל שיחות וידאו ביניכם. תוכלו להכין ביחד מטלות גם כשאתם וגופכם בפריז וחבריכם בישראל. זו אפילו דרך מעולה לעשות הכרויות עם בני המין השני מהמוסד האקדמי.

תוכנות נוספות שרצוי להוריד – Java ו-Microsoft Flash, שתי תוכנות שהורדה שלהם תקל עליכם את הגלישה באינטרנט. יותר ויותר חומרים המופיעים באתרים דורשים הפעלה של האפליקציות הללו – מדובר בחומרים גרפיים, סרטונים, ועוד. אגב, לא תוכלו לגלוש באתרYOUTUBE  ללא התוכנות הללו.