תוכנות מסרים מידיים

תוכנות מסרים מיידיים

מאת: אדם רוטברד

אחד מהחידושים של רשת האינטרנט הוא היכולת להיות זמין עם כל שאר העולם. תוכנות המסרים המיידיים פותחות לנו את המנעולים בדלתות שהיו נעולות עד כה לשאר העולם, וכעת דרך התוכנות הללו נוכל לדבר עם כל אדם בכל מדינה. במאמר הבא נסקר את התוכנות המסרים המיידיים המומלצות ביותר, מלבד אלה שאתם מכירים – מסנג’ר ואייסיקיו.

אודיגו – מצטיינת בחיפוש חברים חדשים

עד כה אחד הדברים שתוכנות התקשו בו הוא תחום החיפוש של חברים חדשים. אפליקציית הפרופילים בICQ פתרה מעט את העניין, אולם עד כה רק אודיגו (Odigo) הצליחה באמת להצטיין. כמו אייסיקו, גם אודיגו היא פרי פיתוח ישראלי, והיא מאפשרת לחפש משתמשים על בסיס מזל, אזור מגורים, גיל, שפה, ואפילו כוונת קשר ומצב הרוח של המשתמש. כמו תוכנות אחרות, ההצטיינות של אודיגו היא היכולת לקבל הודעות ולשלוח ממשתמשי תוכנות מתחרות – ICQ, AIM של הרשת האמריקאית איי.או.אל, ואפילו גם המסנג’ר של יאהו. תוכלו לייבא את רשימות החברים שלכם אל התוכנה. היא שומרת את ההיסטוריה של השיחות שלכם, אולם לא מצטיינת בכל מה שקשור ליציבות – מומחים מספרים שלעיתים היא נתקעת וקורסת.

Google Talk – שלבו בין המייל לצ’ט

למי מאיתנו אין חשבון ג’ימייל? נדמה שלכולם, וגם כולם נוהגים להשתמש בשירות הצ’ט באתר. תוכנת הצ’ט של גוגל משדרגת לכם את המייל – תוכלו לגשת למייל שלכם בלחיצת כפתור במקום לפתוח את הדפדפן, לתקשר עם החברים בג’ימייל צ’ט דרך התוכנה, והכי חשוב – בשונה מהמגבלת העברת קבצים באתר, כאן לא תהיה לכם מגבלה על גודל הקבצים שאתם מעבירים. במידה והמנוי שאליו אתם פונים לא זמין, תוכלו להשאיר לו הודעה קולית שתמתין לו כשיחזור. תוכלו גם לשתף את החברים עם המוזיקה שאתם שומעים: כשתפתחו את נגן המוזיקה במחשב שורת הסטטוס שלכם בג’ימייל תשתנה ותציג את שם השיר שאתם מקשיבים לו.  התוכנה מגיעה עם תשעה רקעים שונים לעיצוב.

 מירנדה – כל תוכנות המסרים המיידיים בתוכנה אחת

התוכנה הזו מסירה את המנעולים שעד כה הפרידו בין כל תוכנה – כעת תוכלו להשתמש בכל התוכנות, ממסנג’ר ועד אייסיקיו, תחת קורת גג אחת. מירנדה היא תוכנת מסרים מיידיים וותיקה המבוססת קוד פתוח – כלומר שתוכלו לערוך בה שינויים ולהוריד עדכונים ותוספים. היא מאפשרת לשוחח עם משתמשים מכל הרשתות המובילות – יאהו, ICQ, MSN,AIM, IRC, ואפילו גם Jabber. בשונה מתוכנות אחרות, התוכנה הזו תומכת בלשוניות כך שתוכלו לנהל מספר שיחות במקביל. ייתכן ותתקלו במספר בעיות בכל מה שקשור לכתיבה בעברית, מכיוון ותצטרכו לעיתים תכופות להגדיר את התוכנה כך שתכתוב מימין לשמאל לא הפוך. ובכל זאת – מירנדה תייבא את אנשי הקשר שלכם מכל התוכנות המובילות, ובכך היא מצטיינת והפכה לפופולארית.

Yahoo Messenger – הצטיינות בשיחות וידאו וקול

היא מאוד פשוטה בעיצוב ולמראית עין נראית דלה, אולם יאהו מסנג’ר מציעה עולם עשיר של שיחות וידאו וקול בחדרי צ’ט. בדומה לסקייפ, תוכלו לנהל שיחות קול ממחשב למחשב ואף בתשלום לחייג למספרי טלפון. תוכלו גם להאזין לתחנות רדיו מגוונות. החיסרון שלה הוא המספר המועט של משתמשים ישראלים, אולם נדמה שעקב הפופולאריות העולה גם זה אמור בקרוב להשתנות. אם אתם זקוקים לתוכנה שמתמחה בשיחות וידאו וקול – יאהו היא האופציה המועדפת.