תוכנת להורדת מוזיקה

תוכנת להורדת מוזיקה

מאת: אדם רוטברד

תחום הורדות השירים הפך כבר מזמן לאחד השימושים העיקריים של האינטרנט. אנחנו מקשיבים למוזיקה האהובה עלינו, מורידים אותה לנגן, ובעצם הספרייה החדשה שלנו היא המחשב. במאמר הבא נסקור את תוכנות המוזיקה המומלצות, והיכן ניתן להוריד אותן. שימו לב – במדינות רבות, תחום הורדות המוזיקה אינו חוקי. כמו כן, בכל תוכנות הורדה יש חיסרון עיקרי והוא הוירוסים. אם אתם לא רוצים לפגוש לעיתים תקופות טכנאי מחשבים, נסו להיות זהירים עם מה שאתם מורידים – תמיד רק קבצי אמ.פי3, ואם אתם מורידים אלבום שלם שמגיע בקובץ זיפ או ראר, דאגו לתוכנת אנטי וירוס טובה.

LimeWire – נחשבת לטובה ביותר

זוהי תוכנה המבוססת על שפת ג’אווה, ומכאן המשקל הקל יחסית שלה. הממשק שלה מאוד פשוט, אולם יש בתוכו מאגר עצום של קבצים ומוזיקה. תוכלו להוריד את הגרסה החינמית, או לחילופין גלו בגרות ותרכשו את גרסת הפרו המציעה אפשרויות חיפוש טובות יותר. אם תקישו באנגלית את שורת החיפוש “תוכנות ההורדה הטובות ביותר”, תמצאו שכמעט כל אתר מכתיר את ליימווייר במקום הראשון.

SoulSeek – מותאמת להורדת מוזיקה בלבד

זוהי תוכנת שיתוף והורדה מינימליסטית ביותר, עם מינימום גרפיקה, אך מקסימום מאגר. רוב הסיכויים שלא תצטרכו טכנאי מחשבים אחרי שימוש בתוכנה, כיוון שהיא ידועה בניקיון שלה מבחינת וירוסים. סולסיק מתאפיינת במציאה של שירים יוצאי דופן ונדירים, ובשונה מכל שאר התוכנות – היא היחידה שמציעה חדרי צ’ט על פי סגנון המוזיקה שלכם. ממש כמו אתר הכרויות מתוחכם. תוכלו לשוחח עם אנשים, להסתכל בקבצים שלהם, והכול על פי הטעם האישי שלכם. לא מצאתם את השיר שלכם? הוסיפו אותו לאפליקציית הWish List של התוכנה, וכך תקבלו התראה כשיועלה קובץ עם אותו שם שיר שביקשתם.

Shareaza – עובדת על מספר שרתים בו זמנית

שרזה מאפשרת לכם להוריד כל סוג של קובץ שתרצו (שימו לב – מומלץ להוריד סרטים בתוכנה הזו!) על ידי הורדתו ושיתופו עם אחרים. התוכנה עובדת בצורה של שרתים – תוכלו להתחבר לארבעה שרתים שונים בו זמנית, כל אחד עם משתמשים אחרים – מה שמגדיל את טווח החיפוש שלכם והסיכוי למצוא את השיר שרציתם. תוכלו להוריד מהאינטרנט רקעים מגניבים לתוכנה. כמו כן התוכנה תומכת בפלאגים – כלומר, תוספים שונים שישפרו את פעולת התוכנה.

BitTorrent – אחת מהפופולאריות ביותר

נסיים עם אחת התוכנות היותר פופולאריות, אולי הכי מבוקשת אחרי LimeWire. אתם מורידים קובץ קטן בפורמט torrent, ובו כתובת הלינק לשיר או למשחק שאתם רוצים להוריד. התוכנה מומלצת לכאלה שרוצים להוריד בכמויות ובמיוחד לקבצים גדולים (רוב המשתמשים מורידים בתוכנה הזו משחקים ותוכנות שונות). תצטרכו למצוא מנועי חיפוש בשביל התוכנה הזו – לוקח זמן להכיר אותה, וכדאי לכם לחפש בגוגל מדריך שילמד אתכם איך להשתמש בה, אולם ברגע שמתחילים מגלים שזו התוכנה היעילה ביותר להורדה.