תחזוקה למחשב

תחזוקה למחשב

איך תוכלו לתחזק את המחשב?

המחשב שלכם יקר לכם ואתם לא רוצים לרוץ איתו לתיקון יותר מדי פעמים. כך תשמרו עליו באופן שוטף

בימינו קשה מאוד להסתדר בלי מחשב ובכלל, בלי מוצרי טכנולוגיה שונים. אנחנו ישנים איתם, קמים איתם, אוכלים, רצים, עובדים- המחשבים ממלאים כמעט את כל תחומי החיים שלנו. מרוב שאנו רגילים, אולי נתקשה להודות בכך, אבל אנחנו תלויים בהם. מסיבה זו, חשוב לכל אחד לשמור על המחשב שלו ולהגן עליו מפני תקלות.

מה אפשר לעשות בשביל תחזוקת המחשב השוטפת?

קודם כל, כצעד ראשון, וודאו כי מותקנת על מחשבכם תוכנת אנטי וירוס ועדיף כמה שיותר טובה. קיימות מספר תוכנות טובות ויעילות בשוק וחלקן אף מציעות גרסאות חינמיות מוגבלות. בכל אופן מומלץ להתקין תוכנה רחבה שתסרוק את המחשב מדי פעם ותנקה ממנו וירוסים. כמו כן, מומלץ מדי פעם לסרוק את המחשב ולמחוק ממנו תוכנות ריגול. אלו תוכנות החודרות למחשב בעת גלישה באתרים שאינם מהימנים ומטרתן היא לאסוף מידע על המחשב שלכם ולשלוח את המידע לצד שלישי. קיימות תוכנות ייעודיות המסירות מהמחשב תוכנות ריגול.

כמו כן, מומלץ מדי פעם לעבור על הקבצים במחשב ולמחוק קבצים או תוכנות שאינן רלוונטיות יותר עבורכם. עומס של קבצים ותוכנות על הדיסק הקשיח עלול להאט את פעולת המחשב וחבל שכך. ישנם קבצים זמניים שתפקידם הוא לאגור ולשמור את המידע על ההגדרות של מערכת ההפעלה שלכם. קבצים אלו ניתן ומומלץ להסיר, כיוון שהם עשויים לתפוס נפח זיכרון רב מדי בדיסק הקשיח של המחשב שלכם. גם למטרה זו קיימות תוכנות ייעודיות והן מסייעות למחיקת הקבצים הללו. נוסף על הדברים האלו, מומלץ לבצע אחת לכמה זמן גיבוי של כל הקבצים והתוכניות החשובות שיש לכם במחשב. ניתן לגבות גם בתוך המחשב עצמו וגם בגיבוי חיצוני כמו כונן חיצוני, דיסק און קי או אחסון בענן. הגיבוי חשוב למקרה של תקלה קשה.

כל הדברים הללו ודרכים נוספות, הם הכרחיים וחיוניים לשמירה על המחשב שלכם תקין, חזק ועמיד לאורך שנים.