תיקון מחשבים במרכז

כל מי שמחזיק מחשב בביתו, מה שאומר כולם, יודע שלא פשוט להשיג טכנאי מחשבים טוב ומיומן, שיודע לתת מענה על כל בעיה, בכל זמן. מן הסתם, באזור המרכז קל יהיה יותר להשיג טכנאי מחשבים, אבל גם אז צריך לפעמים לעבור כמה וכמה טכנאי מחשבים עד שמוצאים את זה שעונה על צרכיכם.

בין אם אתם עובדים עם המחשב ובין אם לאו, מדובר במכשיר חשמלי, שאורך חייו מוגבל, ומגיע היום שהוא מתחיל לאותת לכם שהוא מתעייף וכדאי שתתחילו להתארגן על מחליף עבורו. לא כל קלקול במחשב הוא איתות כזה, ולפעמים קלקול הוא רק קלקול.

למה כל כך קשה לנו עם קלקול במחשב? כי בניגוד לטלוויזיה, שלפעמים מקבלים במסגרת החג מתנות לעובדים ודווקא שמחים להתפטר מהקודמת ולהעביר אותה לחדר של הילד או פשוט להחליף אותה באחרת, איכשהו למחשב אנו נקשרים. יש לנו את שומר המסך שלנו, את ההיסטוריה שלנו, את הסידור המיוחד של שולחן העבודה, והעכבר כבר יודע כמעט באופן אוטומטי לאן ללכת כשאתם מחפשים משהו מסוים. מחשב חדש, או מחשב שיש לפרמט, הוא מחשב שדורש עבודה שלמה אחר כך כדי להתאים אותו מחדש, להתרגל אליו ולסדר אותו כך שהוא יהיה לנו נוח. את זה אף אחד לא יכול לעשות במקומנו, ולא משנה כמה מוכשר הוא יהיה או כמה כסף נשלם לו.

את החיבור הסנטימנטלי שלנו למחשב שלנו לא כל טכנאי מחשבים יבין, וגם אם הוא יבין, לפעמים הוא ישמח לשלשל לכיסו כמה מצלצלים, גם אם אתם תצטרכו להיפרד מהמחשב האהוב שלכם לשם כך. אז קודם כל, חפשו טכנאי מחשבים אמין, שמישהו שאתם מכירים ממליץ עליו, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית. זה לא בהכרח יהיה קל, אבל יש כאלה. בוודאות.

יש טכנאי מחשבים שעושים הסבה מקצועית מתחום המחשבים – כמו למשל קידום אתרים או שיווק באינטרנט, והחליטו שהצד הטכני מדבר אליהם יותר, תחרותי פחות ונוח להם יותר עם תיקון מחשבים. אם אתם עובדים באינטרנט, טכנאי מחשבים כזה דווקא יכול להתאים לכם, כי הוא יבין עוד יותר את הצרכים שלכם וידע לפתור תקלות שקשורות לא רק בתוכנה או חומרה, אלא גם בהגדרות המחשב והאינטרנט. טכנאי מחשבים כזה לא ישאל אתכם בשביל מה אתם צריכים גם אינטרנט אקספלורר וגם כרום. הוא פשוט ידאג שתוכלו להשתמש בשניהם. המחיר היחידי שאולי תצטרכו לשלם הוא הגעה אליו במקום שהוא יגיע אליכם. לפעמים זה שווה. במיוחד אם מדובר במחשב נייד.