60 שניות על טכנאי מחשבים מקוון

לצד האפשרות המסורתית והמקובלת של פנייה לטכנאי מחשבים שמגיע עד בית הלקוח, בתי עסקים ולקוחות פרטיים יכולים כיום להיעזר בשירותי טכנאי מחשבים מקוון, שמטפל בבעיה הטכנית באמצעות טכנולוגיית שליטה מרחוק. מגוון התקלות הטכניות בהן ניתן לטפל במסגרת תמיכה מהסוג כוללות בעיות פשוטות ועד מורכבות יותר. מדובר בשיטה זולה במרבית המקרים לעומת השיטה המסורתית ובנוסף, לה יתרונות נוספים עבור הלקוח. להלן מידע ב-60 שניות על טכנאי מחשבים מקוון ש”מגיע” עד מחשב הלקוח ללא צורך בהגעה פיזית לביתו:

תמיכה טכנית לקהלי יעד שונים

שירות תמיכת טכנאי מחשבים מרחוק רלוונטי ללקוחות פרטיים הנתקלים בבעיות טכניות במחשב הביתי שלהם לצד לקוחות עסקיים, שנתקלים בבעיות מהסוג בסביבת העבודה שלהם. המטרה היא לחסוך זמן הגעת טכנאי עד בית הלקוח  כמו גם חיסכון בעלות ובזמן התיקון בפועל. במידה ומדובר בבעיה שלא ניתן לפתור באמצעות שליטה מרחוק, הטכנאי יגיע לבית הלקוח לאחר שזיהה את התקלה ובידיו הציוד הרלוונטי לתיקונה. השירות יעיל מבחינות שונות ובעלות נמוכה מהרגיל. חשוב להדגיש כי על מנת לאפשר שיטת פיתרון תקלות מהסוג, המחשב נדרש להיות מחובר לרשת האינטרנט. מגוון התיקונים המתבצעים בשיטה זו כוללים טיפול בזמן תגובה לא תקין של המחשב, התקנות ועדכון תוכנות אנטי וירוס, טיפול בתוכנת אאוטלוק שלא מקבלת או שולחת מיילים או קבצים מצורפים במייל, הדפדפן אינו מגיב, מגיב באופן איטי באופן משמעותי מהרגיל או נסגר במהלך גלישה, המדפסת או הסורק אינם פועלים באופן תקין, נמחקים קבצים ועוד. מדובר בתיקונים שאינם מחייבים את נוכחותו הפיזית של הטכנאי לצד המחשב אך כן מחייבים את מומחיותו והידע המקצועי בתחום (שכן סיים הכשרה מקצועית בתחום, בדומה לאנשי מקצוע בתחום שוק ההון בוגרי קורס שוק ההון או מומחים לרפואה פלסטית שמבצעים ניתוחים כדוגמת ניתוח מתיחת בטן ואחרים)

טכנולוגיית תמיכה מרחוק

טכנולוגיית שליטה מרחוק של המחשב באמצעות טכנאי מחשבים מקוון מאפשרת את התחברותו למחשב באופן מאובטח וללא סכנות שהן. מדובר בטכנולוגיה שקיימת בשוק כבר תקופה לא מבוטלת, כאשר באופן שוטף מתעדכנות גרסאות של תוכנות “שליטה מרחוק” שמאפשרות פתרונות העונים לצרכי הלקוחות. טכנולוגיה מהסוג מאפשרת קבל פלט אודיו ממחשב הלקוח, העתקת קבצים, קבלת נתונים סטטיסטיים אודות המחשב, שימוש במדפסת מרחוק וכיוצא בזה. מבחר תוכנות התמיכה כוללות את תוכנות TeamViewer,LogMein Free, ShowMyPc, UltraVNC ואחרות.

יתרונות, חסרונות ומה שביניהם

לשירות תיקון מחשבים באמצעות שליטה מרחוק יש יתרונות רבים. החל מעלות שירות נמוכה יותר לעומת שירות טכנאי מחשבים שמגיע לבית הלקוח ועד חיסכון בתשלום עבור דמי ביקור ובמידה ולאחר אבחון התקלה, הלקוח אינו מעוניין לבצע את התיקון בפועל, לא יהיה מחויב בתשלום עבור האבחון. כמו כן, השירות הינו מהיר וחוסך זמן הגעת טכנאי כך שלאחר זיהוי התקלה, ניתן לטפל בה במיידי אונליין – יתרון משמעותי במיוחד כשמדובר במקרה של תקלה דחופה כמו גם יכולת טיפול בבעיה בכל שעות היממה בהתאם לנוחות וצרכיו של הלקוח. מבחינת חסרונות שיטת תמיכה זו, יש לקחת בחשבון את העובדה כי זו תלויה בחיבור המחשב לאינטרנט מכיוון שתוכנת השליטה מרחוק מתבצעת באמצעות פלטפורמת האינטרנט. כמו כן, מאחר ומדובר בהתחברות מרחוק, במרבית המקרים, זמן תגובת המחשב יהיה משמעותי יותר, דבר שעשוי להאריך את זמן הטיפול בבעיה. והחיסרון המשמעותית ביותר מתייחס לעובדה שישנן תקלות שמחייבות את הגעת הטכנאי לבית הלקוח כדוגמת תקלות שמקורן בחומרה.